Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Apartmány 1355-3136

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

Výhody

Klimatizace zdarma, Internet zdarma,

Parkování

ano, u domu

Pobyt se psy

nepovolen

Typ pláže

oblázkové, skalnaté

Vzdálenost od moře

500 m

Doprava

vlastní
(u velkých skupin je možné zajistit autobusovou dopravu)

Vzdálenost od centra

1200 m

Příjezd k objektu osobním vozem

vynikající

Vzdálenost od pláže cestou

700 m

Majitelé v objektu

jsou přítomni

Příjezd

14:00

Odjezd

10:00

Znalost jazyků

německy, italsky, anglicky

Nejbližší směnárna

300 m

Vzdálenost od první pomoci

200 m

Vzdálenost od letiště

40000 m

Vzdálenost od trajektového přístavu

35000 m

Vzdálenost od tenisových kurtů

700 m

Objekt je vybaven internetovým připojením

ano

APP 2+2 '2'

balkon: Rozloha 10 m2 Internet: zdarma klimatizace: zdarma obývací pokoj s kuchyňským koutem: satelit,mrazák,lednička,sklokeramická varná deska,nádobí ložnice: Terasa/balkón koupelna: WC,sprchový kout pobyt se psem: nepovolen

APP 2+2 '3'

balkon: Rozloha 10 m2 Internet: zdarma klimatizace: zdarma obývací pokoj s kuchyňským koutem: satelit,mrazák,lednička,sklokeramická varná deska,nádobí ložnice: Terasa/balkón koupelna: WC,sprchový kout pobyt se psem: nepovolen


Vyberte si termín

Popis

Z Puly sa do prístavného mesta Rovinj dostanete pomerne rýchlo, 36 kilometrovú vzdialenosť prejdete hneď. Prekvapí Vás tu veľká luxusná hotelová aglomerácia, uprostred na malom polostrove sa rozkladá pôvodná časť mesta. Určite tu ale nájdeme aj bujné porasty subtropických rastlín a vinohradov. Medzi vinným odrodami vyniká najmä malvazija. Dokonca v tejto oblasti môžeme hovoriť aj o zaujímavom výrobnom odvetví - spracovaní tabaku. 

Rovinj je vlastne súčasťou dlhej turistickej oblasti tiahnucej sa na severe od Limského zálivu, ktorá prechádza mnohými letoviskami ako sú Monte Mulin, Park, Eden atď. 

Pokiaľ váhate, čo v Rovinji podniknúť, vyrazte napríklad na maličký zalesnený ostrovček Katarina alebo preskúmajte zvyšky stavieb z rímskych dôb na ostrove Sveti Andrija. Okolité malé ostrovčeky sú naozajstnou oázou pokoja - nenájdete tu žiadne autá, a dokonca ani diskotéky. Práve tu si môžete naozaj odpočinúť a načerpať sily na preskúmanie ďalších historických pamiatok a zaujímavostí. 

Rovinj bol pôvodne založený ako ilyrské sídlo, na ktorom sa postupne vystriedali nadvlády Rimanov, Byzantíncov i Frankov. Päťsto rokov tu dokonca vládli Benátčania. Na najvyššom bode mesta sa týči impozantný kostol sv. Eufémie, obsahujúci, okrem iného, antický sarkofág sv. Eufémie zo 6. storočia. Keď sa znesieme trošku nižšie, až na námestie, upúta našu pozornosť Balbiho oblúk, stojaci na mieste niekdajšej mestskej brány a tiež baroková radnica s hodinovou vežou, ktorá býva zachytená na každej pohľadnici z Rovinje. Najstaršou pamiatkou celého mesta je však osemboká románska kaplnka sv. Trojice z 13. storočia. 

Celé mesto sa nesie v športovom duchu. Okrem tradičných vodných a suchozemských športov sa môžete vyšantiť na paintballe v klube Adrenalina, prejsť sa na koni alebo skúsiť svoje sily na umelej horolezeckej stene v zábavnom centre Monvi. To je známe ako obrovský komplex všetkého, na čo si len spomeniete, od diskoték a reštaurácií, cez galérie, športové zariadenia až po kasína.