Originálne popis usporiadateľa

Číslo termínu: 235982080

Park Plaza Histria hotel - BUS

Hotel Park Plaza Histria, který má celoroční provoz, se nachází cca 4 km od centra města Pula v turistickém středisku Verudela.

Hotel je zcela klimatizovaný a nabízí moderně zařízené jednolůžkové, dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky typu Superior, Premium v hlavní hotelové budově nebo v přilehlé budově Marina. Pokoje mají LCD-SAT/TV, telefon, trezor, minibar, kávovar, koupelnu, vysoušeč vlasů, klimatizaci, WI-FI. Pokoje Superior mají balkon do parku nebo na mořskou stranu. Pokoje Premium mají balkon na mořskou stranu. V pokojích je zákaz kouření.

Hotel Park Plaza Histra nabízí špičkové vybavení včetně několika restaurací, dvou bazénů - venkovní i vnitřní s mořskou vodou, wellness centra s posilovnou a sauny. Hosté mají dále k dispozici: recepci, café bar s terasou, aperitiv bar, lobby bar, restauraci, hernu pro děti, dětský koutek, parkoviště. V hlavní sezoně hotel zajišťuje animace pro děti i dospělé.

Oblázková a skalnatá pláž je vzdálena cca 50 m od hotelu. Lehátka a slunečníky na pláži jsou k dispozici za poplatek. Ke sportovnímu vyžití slouží sportovní centrum s 16 tenisovými kurty, fotbalové hřiště, hřiště pro míčové hry, hřiště na plážový volejbal, minigolf a stolní tenis. V blízkosti se nachází potápěčské centrum se školou potápění a nabídka místních vodních sportů

Autobusová zastávka je vzdálena cca 800 m. Městský autobus jezdí na trase Verudela - Pula cca každých 20 minut.


Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 100 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 4 km
 • Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén áno
 • Vnútorný bazén áno
 • Detský kútik áno
 • Fitness áno
 • Animačné programy áno

Organizujúca CK

101 Cestovní kancelář Zemek, s.r.o. IČO: 61682039

Načítam

Recenzia hotela

Hodnotenie 5,0/5
Invia

Fantastické (1 hodnotení)

Ubytovanie 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolie 5,0/5

Cena 5,0/5

2. najlepšie hodnotený z 425 hotelov v Pula

Ceranko Ladislav September 2015

Dátum pobytu: 6.9. - 13.9.2015

Hodnotenie 5,0/5

Super skvele

Celkové hodnotenie

Super skvele

Ubytovanie 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolie 5,0/5

Cena 5,0/5

Ceranko Ladislav September 2015

Dátum pobytu: 6.9. - 13.9.2015

Hodnotenie 5,0/5

Super skvele

Celkové hodnotenie

Super skvele

Ubytovanie 5,0/5

Strava 5,0/5

Okolie 5,0/5

Cena 5,0/5

Nenašli ste zájazd, ktorý spĺňa všetky vaše priania? Zavolajte mi na číslo +421 232 210 800 a pripravím vám dovolenku na mieru.

Alena, špecialista predaja

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Dôkazy o trvalom osídlení tohto miesta pochádzajú z obdobia spred niekoľkých desiatok storočí. V 1. storočí tu Rimania založili kolóniu s názvom Colonia Pietas Iulia Pola, a práve táto udalosť dala možnosť vzniknúť veľkému množstvu historických pamiatok ako je amfiteáter, Herkulova brána alebo Víťazný oblúk rodiny Sergijevac. Postupom času, a tiež s prichádzajúcim vplyvom Talianska, ktorej súčasťou sa Pula stala, sa začalo meniť aj zloženie obyvateľov. Keď bola Pula pripojená k Juhoslávii, drvivá väčšina miestnych obyvateľov hovorila taliansky, a dokonca ešte aj dnes sa tu touto rečou môžeme dorozumieť. 

Pula je v súčasnosti najväčším mestom v celej Istrii a stala sa jej dôležitým strediskom. Z hľadiska turistiky stojí veľmi vysoko na pomyslenom rebríčku popularity medzi turistami, a to hlavne tých, ktorí si nenechajú ujsť žiadnu športovú alebo kultúrnu príležitosť. 

Pokiaľ hodláte stráviť dovolenku práve v tomto meste, nezabudnite navštíviť slávny rímsky amfiteáter z 1. storočia, ktorý je zároveň piaty najzachovalejší v Európe. V období svojej najväčšej slávy pojal neuveriteľných 23 tisíc ľudí. Dnes slúži ako dejisko mnohých festivalov a zábavných akcií. Triumfálny oblúk rodiny Sergijevac pochádza tiež z tohto obdobia a bol súčasťou pôvodnej Zlatej brány. Tá bola bohužiaľ zrúcaná v 19. storočí. Ak sa presunieme z rímskych dôb do neskorších storočí, nesmieme zabudnúť spomenúť Mariánsku katedrálu pri nábreží s veľmi vzácnym interiérom alebo niekoľko múzeí, či už s historickou alebo vinárskou tematikou.
 • Vzdialenosť od pláže 100 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 4 km

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 28 °C v noci 20 °C

 • Teplota vody 25 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 32 °C v noci 22 °C

 • Sobota 34 °C v noci 22 °C

 • Nedeľa 35 °C v noci 23 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December