Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0/5
Invia

Originálne popis usporiadateľa

Číslo termínu: 232511060

Umístění a vzdálenosti

Centrum: Poreč 850 m, vedlejší budova: hotel Valamar Diamant Poreč 50 m, obchod s potravinami: Poreč 850 m, nakupování: Poreč 850 m, vlakové nádraží: Pula 60 km, letiště: Pula 52 km, moře: Poreč 200 m, pláž: štěrková / betonová pláž Poreč 200 m.

Zařízení

Recepce, úschovna zavazadel, internetový koutek: za poplatek cca 3,5 Eur / hod na místě, wi-fi připojení: zdarma, výtah, parkování: za poplatek 3 Eur / den na místě, jídelna, restaurace, denní bar, terasa, lehátka a slunečníky: zdarma u bazénu, podle dostupnosti, plážový servis: platí se na místě.

Vybavení pokojů

Dětská postýlka k dispozici jako přistýlka ve všech typech pokojů kromě 2lůžkového pokoje, koupelna / sprcha / WC, klimatizace: studená / teplá, minibar: za poplatek na místě, telefon, sat. TV, wi-fi připojení: zdarma, trezor: zdarma, všechny pokoje jsou nekuřácké.

Pokoje apartmánů

2lůžkový pokoj, koupelna / sprcha / WC, balkon, strana park: min. / max.obsazenost: 2 osoby, ~ cca 20 m2,2-3lůžkový pokoj, koupelna / sprcha / WC, balkon, strana park, 3. lůžko je přistýlka nebo rozkládací pohovka, min. obsazenost: 2 dospělí / max. obsazenost: 3 osoby, ~ 20 m2,2-4lůžkový pokoj, koupelna / sprcha / WC, balkon, strana park, 3. a 4. lůžko je rozkládací gauč, min. obsazenost: 2 dospělí / max. obsazenost: 4 osoby, 25 m2,2lůžkový pokoj, koupelna / sprcha / WC, min. / max. obsazenost: 2 osoby, 20 m2.

Fitness a wellness

Venkovní bazén: mořská voda, 20 x 12 m, vyhřívaný, dětský bazén: 8 m2, mořská voda, otevřeno dle povětrnostních podmínek přibližně od poloviny května do začátku října, zveřejněno místně, horká vana u bazénu.

Stravování

Polopenze plus, snídaně a večeře formou bufetu, neomezené nápoje u večeře z automatu: místní víno, pivo, džus, voda.

Zahrnuté aktivity

V sousedním hotelu Valamar Diamant: animační program v létě od 15.06. do 01.09.2020 nebo Teens Club v sousedním hotelu Valamar Crystal podle programu na místě.

Činnosti splatné na místě

V těsné blízkosti hotelu: fitness místnost, 18 tenisových kurtů - možnost zapůjčení vybavení, tenisová škola, krytý tenisový kurt, minigolf, plážový volejbal, potápěčské centrum: pronájem potápěčské techniky, plnění potápěčských nádrží.

Domácí mazlíčci

Domácí zvířata nejsou povolena.

Ostatní

Kreditní karty: MasterCard, Visa, American Express, přístup pro vozíčkáře: ne, příjezd od: 14:00 hodin, odjezd do: 10:00 hodin.

Pro děti

Herna, dětské hřiště, dětský bazén, dětská židlička: podle dostupnosti, dětský klub: v sousedním hotelu Valamar Diamant SUPER MARO CLUB od 15.06. do 01.09.2020 pro různé věkové skupiny - podle harmonogramu na místě, v sousedním hotelu Valamar Diamant: v průběhu animace a SUPER MARIO KLUBY od 15.06. do 01.09.2020 pro děti do 11,9 let nealkoholické nápoje z automatu a odpolední zmrzlinové párty, Teens Club v sousedním hotelu Valamar Crystal.


Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 150 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 850 m
 • Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo, Lehátka a slnečníky na pláži zadarmo áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Detské ihrisko áno
 • Tenis áno
 • Animačné programy áno

Organizujúca CK

ROS.BR s.r.o. IČO: 00575674

Načítam

Nenašli ste zájazd, ktorý spĺňa všetky vaše priania? Zavolajte mi na číslo +421 232 210 800 a pripravím vám dovolenku na mieru.

Eliška, špecialista predaja

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Podľa niektorých zdrojov je práve toto malebné osemtisícové mestečko tým najnavštevovanejším rekreačným centrom na jadranskom prímorí. Tomu odpovedá aj obrovská ubytovacia kapacita. Súčasťou Poreča je aj menší ostrovček Sveti Nikola, od ktorého nás delí vzdialenosť len 400 metrov. Hlavným turistickým lákadlom a veľmi cennou historickou pamätihodnosťou v jednom je unikátna Eufraziova bazilika, ktorá bola pred niekoľkými rokmi zapísaná do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Stavba pochádza už zo 6. storočia a bola zasvätená miestnemu biskupovi a mučeníkovi, sv. Maurovi. Pomenovaná je ale podľa svojho staviteľa, biskupa Eufrazia. Veľkolepé sú hlavne nádherné byzantské mozaiky Matky Božej alebo Krista s apoštolmi. Bola by veľká škoda, nechať si tento skvost ujsť. V tesnom okolí Poreča sa nachádza množstvo rozličných letovísk, ako je napríklad známa Lanterna, Ulika alebo Plava a Zelena laguna. V miestnych borovicových hájoch si kdekto môže pripadať ako v rozprávke, keďže často siahajú až priamo k hladine mora. Obľúbenou turistickou atrakciou je pobrežný autovláčik, ktorého počiatočným bodom je námestie Slobody. 

V minulosti bol Poreč rímskou kolóniou a plnil vždy, aj neskôr počas byzantskej nadvlády, veľmi dôležité funkcie. V období, kedy bol súčasťou Rakúskej ríše, sa dokonca stal hlavným strediskom Istrie. V neskorších obdobiach bolo toto mesto pod nadvládou cudzích vplyvov, počas druhej svetovej vojny bolo dokonca obsadené Nemcami, čo na ňom zanechalo viditeľné stopy. V tom čase bolo zničených viac než 70 % budov. Viditeľne najstaršími dochovanými svedkami histórie sú pozostatky Neptúnovho a Martovho chrámu z 2. storočia. Príklady románskej architektúry môžeme obdivovať na tzv. Dome s balkónom alebo novo opravenom Kanovníckom dome. Nezabudnite tiež na budovu Snemovne, ktorá bola upravená z pôvodného františkánskeho kláštora. 
 • Vzdialenosť od pláže 150 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 850 m

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 34 °C v noci 20 °C

 • Teplota vody 26 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 35 °C v noci 21 °C

 • Nedeľa 36 °C v noci 21 °C

 • Pondelok 34 °C v noci 22 °C

 • Utorok 33 °C v noci 23 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December