Máte výborný vkus, naši zákazníci boli s týmto hotelom nadmieru spokojní.

Hotel Valamar Crystal

Chorvátsko-Poreč-Poreč

Viac o ubytovaní

od 132 EUR za osobu

Vyberte termín

Vybrali sme pre vás

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 43 017

Poloha

Obľúbený prázdninový hotel je situovaný na pokojnom mieste asi 850 m od centra známeho letoviska Poreč a 150 m od peknej pláže. Nákupné možnosti a zábavu majú hostia v blízkosti ubytovania alebo v centre mesta, ktoré je pohodlne dostupné príjemnou prechádzkou (obchody, reštaurácie, bary, športoviská, strediská vodných športov, tradičný trh, historické pamiatky, turistické atrakcie). Vzdialenosť z Bratislavy je 870 km.

Vybavenie

Živý hotelový rezort ponúka ubytovanie v modernej hlavnej budove a niekoľkých depandanciách, zasadených v starostlivo udržiavanej záhrade. Klientom je k dispozícii vzdušná vstupná hala s recepciou, zmenárňou, trezory, turistickými informáciami a lobby barom, výťah, hlavná reštaurácia, kaviareň, spoločenská miestnosť so satelitnou TV, úschovňa batožiny, WiFi pripojenie (zdarma), obchodík so suvenírmi, vnútorný vyhrievaný bazén ( v hoteli Valamar Diamant za príplatok), mini klub, teens club, vonkajší bazén s detskou časťou, snack bar pri bazéne, opaľovací terasa (ležadlá a slnečníky zdarma), vírivka, detské ihriská, športoviská a parkovisko.

Ubytovanie

Moderne zariadené, svetlé priestranné dvojlôžkové izby s možnosťou až dvoch prísteliek sú vybavené sociálnym zariadením (sprcha, toaleta, fén), telefónom, klimatizáciou (za poplatok), rádiom, satelitný TV, minibarom a balkónom alebo terasou. Detská postieľka a vysoká jedálenská stolička je k dispozícii na vyžiadanie. WiFi na izbe je k dispozícii zdarma. Ubytovanie je nefajčiarske.

Strava

Polpenzia obnáša raňajky a večere podávané formou bufetu (šalátový bufet, nápoje pri večere sú za poplatok). Hotel organizuje pravidelné tematické večere s ochutnávkou tradičných špecialít.

Služby

Veľmi dobre vedený hotelový rezort si získava svojich hostí dobrou úrovňou poskytovaných služieb, moderným ubytovaním aj chutnú a pestrú kuchyňou. Organizuje pravidelné denné aj večerné animačné a športové programy pre deti i dospelých a zábavné večerné show. Umožňuje športové aktivity ako napr. Stolný tenis, šípky, plávanie, volejbal a za poplatok tenis a motorizované aj nemotorizované vodné športy na pláži (za poplatok). Pre relaxáciu je určená vírivka a vonkajší bazén s opaľovacou terasou.

Služby za poplatek

Klimatizácia, parkovanie, vodné športy na pláži, lehátka a slnečníky na pláži.

Pláž

Príjemná, verejná skalnatá pláž s betónovými platmi na opaľovanie a priezračne čistou vodou sa nachádza 150 m od ubytovanie (prístup cez miestnu komunikáciu). Klientom je k dispozícii stredisko vodných športov a lehátka so slnečníkmi (za poplatok).

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 150 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 850 m
 • Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo, Lehátka a slnečníky na pláži zadarmo áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Detské ihrisko áno
 • Tenis áno
 • Animačné programy áno

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Podľa niektorých zdrojov je práve toto malebné osemtisícové mestečko tým najnavštevovanejším rekreačným centrom na jadranskom prímorí. Tomu odpovedá aj obrovská ubytovacia kapacita. Súčasťou Poreča je aj menší ostrovček Sveti Nikola, od ktorého nás delí vzdialenosť len 400 metrov. Hlavným turistickým lákadlom a veľmi cennou historickou pamätihodnosťou v jednom je unikátna Eufraziova bazilika, ktorá bola pred niekoľkými rokmi zapísaná do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Stavba pochádza už zo 6. storočia a bola zasvätená miestnemu biskupovi a mučeníkovi, sv. Maurovi. Pomenovaná je ale podľa svojho staviteľa, biskupa Eufrazia. Veľkolepé sú hlavne nádherné byzantské mozaiky Matky Božej alebo Krista s apoštolmi. Bola by veľká škoda, nechať si tento skvost ujsť. V tesnom okolí Poreča sa nachádza množstvo rozličných letovísk, ako je napríklad známa Lanterna, Ulika alebo Plava a Zelena laguna. V miestnych borovicových hájoch si kdekto môže pripadať ako v rozprávke, keďže často siahajú až priamo k hladine mora. Obľúbenou turistickou atrakciou je pobrežný autovláčik, ktorého počiatočným bodom je námestie Slobody. 

V minulosti bol Poreč rímskou kolóniou a plnil vždy, aj neskôr počas byzantskej nadvlády, veľmi dôležité funkcie. V období, kedy bol súčasťou Rakúskej ríše, sa dokonca stal hlavným strediskom Istrie. V neskorších obdobiach bolo toto mesto pod nadvládou cudzích vplyvov, počas druhej svetovej vojny bolo dokonca obsadené Nemcami, čo na ňom zanechalo viditeľné stopy. V tom čase bolo zničených viac než 70 % budov. Viditeľne najstaršími dochovanými svedkami histórie sú pozostatky Neptúnovho a Martovho chrámu z 2. storočia. Príklady románskej architektúry môžeme obdivovať na tzv. Dome s balkónom alebo novo opravenom Kanovníckom dome. Nezabudnite tiež na budovu Snemovne, ktorá bola upravená z pôvodného františkánskeho kláštora. 
 • Vzdialenosť od pláže 150 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 850 m

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 19 °C v noci 12 °C

 • Teplota vody 23 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 14 °C v noci 13 °C

 • Utorok 20 °C v noci 13 °C

 • Streda 25 °C v noci 15 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December