Máte výborný vkus, naši zákazníci boli s týmto hotelom nadmieru spokojní.

od 176 EUR za osobu

Vyberte termín

Vybrali sme pre vás

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 99 753

Poloha

Obľúbený tradičný hotel, sídliaci v monumentálnej cisárskej budove z 19. storočia je situovaný v samom srdci malebného letoviska Opatija, len 50 m od menšej privátnej pláže. Nákupné možnosti a zábavu majú hostia len niekoľko minút chôdze od ubytovania (obchody, reštaurácie, historické pamiatky, galérie, kaviarne, bary, požičovne automobilov a motocyklov, športoviská, vodné športy na pláži, tenisové kurty, minigolf, požičovňa bicyklov).

Vybavenie

Elegantný hotel disponuje 78 izbami, rozmiestnenými v historickej päťposchodovej budove, obklopené starostlivo udržiavaným parkom. Klientom je k dispozícii štýlová vstupná hala s recepciou, zmenárňou a lobby barom, hlavná reštaurácia, internetový kútik (za poplatok), spoločenská miestnosť so satelitnou TV, úschovňa batožiny, sauna, masážny salón, vírivka, parný kúpeľ, vnútorný bazén, tanečná terasa a parkovisko.

Ubytovanie

Elegantne zariadené, priestranné dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky sú vybavené sociálnym zariadením (sprcha, toaleta, fén), telefónom, ústredným kúrením, satelitný TV, minibarom (konzumácia za poplatok) a balkónom. Detská postieľka a vysoká jedálenská stolička je k dispozícii na vyžiadanie (za poplatok). Hotel umožňuje ubytovanie s malým domácim miláčikom (za poplatok). Všetky izby sú nefajčiarske.

Strava

Polpenzia obnáša raňajky a večere podávané formou bufetu (vrátane nápojov). Pri večeri je vyžadované formálne oblečenie (dlhé nohavice u mužov). Hoteloví kuchári na vyžiadanie pripravia bezlepkovú či diabetickú stravu.

Služby

Štýlový mestský hotel si získava svojich hostí unikátnou atmosférou, polohou priamo na pobreží, komfortným ubytovaním i príjemným relaxačným zázemím. Organizuje pravidelné zábavné programy pre deti i dospelých a tanečné večery so živou hudbou. Umožňuje športové aktivity ako napr. Plávanie, stolný tenis alebo cvičenie vo fitness centre. Pre relaxáciu je určená sauna, parný kúpeľ, vírivka a masážny salón s pestrou ponukou masáží (za poplatok).

Služby za poplatek

Ubytovanie so zvieraťom, trezory, sauna, masáže, internet, detská postieľka, vodné športy na pláži.

Pláž

Príjemná, menšia privátna pláž s betónovými platmi na opaľovanie a priezračne čistou vodou sa nachádza priamo pred hotelom (vstup do mora po schodíkoch). Klientom sú k dispozícii lehátka a slnečníky (za poplatok). Ďalšie verejné pláže s bohatou ponukou motorizovaných aj nemotorizovaných vodných športov majú hostia len niekoľko minút chôdze od ubytovania.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 300 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 0 m
 • Vonkajší bazén áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Detské ihrisko áno
 • Fitness áno

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Oblasť Kvarneru, teda dvoch chorvátskych žúp - Primorsko-goranskej a Licko-senjskej - je špecifická z opačného dôvodu než napríklad Istria alebo Dalmácia. Na rozdiel od týchto oblastí bol Kvarner po dlhé storočia pod priamym vplyvom chorvátskych vládcov. Práve kvôli tomu tu môžeme nájsť rysy a zaujímavosti chorvátskej kultúry, ktorá nebola až natoľko ovplyvnená ostatnými krajinami. Zachovalo sa tu bohaté písomné dedičstvo v hlaholike, chorvátskom písme, ktoré tu bolo používané od 9. do 19. storočia. Ďalším typickým rysom oblasti je záľuba v častých karnevaloch, takže keď prídete v tom správnom období, rozhodne sa nechajte zlákať búrlivými rytmami, ktoré vás dostanú do tej správnej nálady. 

Hlavným strediskom Kvarneru je dôležitý prístav a najvýznamnejšie mesto západného Chorvátska - Rijeka. Čo sa týka práve zmienených karnevalov, ste v Rijeke na tom správnom mieste. Miestne slávnosti údajne patria medzi 5 najväčších na svete a vynikajú spojením staroslovanských tradícií a mestského karnevalu. Nie je výnimkou, že počas obdobia sa v meste zhromaždí približne sto tisíc účastníkov a hosťov, medzi ktorými vynikajú Holubjanskí zvonári vyvolávajúci staré pohanské zvyky či Morčiči pomenovaní podľa maurských sluhov v Benátkach. Tí sa dokonca stali i akýmsi miestnym symbolom a môžete ich kúpiť hádam na každom kroku, napríklad aj v podobe rôznych šperkov. V Rijeke rozhodne navštívte kostol zo 17. storočia, pomenovaný podľa sv. Víta, patróna mesta a samozrejme aj známe Trsatské hradisko, ktoré bolo založené už v predrímskom období. Miestny kostol Panny Márie je druhou najvýznamnejšou pútnickou svätyňou v Chorvátsku. 

Prímorské mesto Senji sa môže pochváliť snáď najmonumentálnejšou pevnosťou celého Kvarneru zo 16.storočia - Nehaj, ktorá bývala útočiskom známych senjských úskokov, ochraňujúcich chorvátske pobrežie pred vpádmi z Turecka. 

Pre turizmus je najlepšie prispôsobené jedno z prvých kúpeľných stredísk v Európe - Opatija. V Luxusnom hoteli Kvarner vás okúzli starobylá atmosféra dávnych časov, vďaka ktorej sa tu často konajú rôzne dôležité udalosti. Medzi ďalšie hotely patrí napríklad Palace, Záhreb alebo Opatija. 
 • Vzdialenosť od pláže 300 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 0 m

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 29 °C v noci 13 °C

 • Teplota vody 23 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 28 °C v noci 13 °C

 • Streda 26 °C v noci 14 °C

 • Štvrtok 25 °C v noci 15 °C

 • Piatok 25 °C v noci 14 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December