Villa Lovorka

Chorvátsko, Krk, Město Krk

Viac o hoteli

Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0/5
Invia

Originálne popis usporiadateľa

Číslo termínu: 221012891

Poloha

Hotelový komplex leží cca 800 m od historického centra Krku, kde je dostatek restaurací, kaváren a obchodů.

Koupání

Pláž je kamenitá a částečně oblázková ve vzdálenosti cca 50 m. Venkovní bazén se sladkou vodou.

Vybavení

klimatizované 2-lůžkové pokoje s možností přistýlky, hyg. zařízení, SAT TV. Pokoje s balkonem a na stranu moře za příplatek. Suite: klimatizovaná ložnice se 2 lůžky, obývací místnost s gaučem na rozložení pro 2 osoby, hyg. zařízení, SAT TV a balkon nebo terasa Hotel má k dispozici terasu s venkovním bazénem se sladkou vodou pro dospělé a děti.

Služby

Ubytování s polopenzí formou švédského stolu. Možnost dokoupení obědů.

Sport

Tenisové kurty, minigolf, fitness, stolní tenis, plážový volejbal, hřiště, půjčovna jízdních kol, vodní sporty.

Speciální nabídka

Dítě do 12 let na přistýlce ZDARMA.

Tipy na výlety

Baška, Rijeka, Opatija, fishpicnic.

Doprava

a) vlastní b) autobusem Fakultativní příplatek - autobusová doprava 2.290 Kč/os. + příplatky za vybraná nástupní místa.

Poznámky

Možnost dokoupení cestovního pojištění včetně pojištění storna zájezdu 36 Kč/dospělý/den, 25 Kč/dítě do 15 let/den Dětská postýlka - 1.570 Kč Parkoviště - 4 Eur/den Obědy - 3.140 Kč


Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 10 m
 • Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén áno
 • TV áno
 • Detské ihrisko áno
 • Animačné programy áno

Organizujúca CK

TIPATOUR zájezdy, s.r.o. IČO: 27743896

Načítam

Nenašli ste zájazd, ktorý spĺňa všetky vaše priania? Zavolajte mi na číslo +421 232 210 800 a pripravím vám dovolenku na mieru.

Karolína, špecialista predaja

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Popis

Práve na jednom zo skupiny Kvarnerských ostrovov boli objavené početné dôkazy o osídlení z dávnych dôb. Krk je spolu s ostrovom Cresom najväčším ostrovom na Jadrane. Úrodné údolia, stojace v kontraste s vápencovými kopcami, vytvárajú jedinečnú scenériu, ktorá vás uchváti napríklad pri pohľade z najväčšieho vrcholu ostrova - z hory Obzova. Zatiaľ čo sa v západnej časti sústreďuje väčšina obyvateľov, východná časť Krku je ovplyvňovaná vetrami vejúcimi z horských priesmykov na pevnine nazývanými bora. Vďaka tomuto klimatickému javu sa zmiernená oblasť zmenila v kamennú pustinu. Historické centrum starobylého mesta Krk zostalo zachované v pôvodnom stave, rovnako ako napríklad malá obec menom Vrbník. Priamo v meste Krk sa nachádza obdivuhodná biskupská katedrála datujúca svoje založenie až do 6. storočia. Moderná architektúra nezaostáva za tou o niekoľko storočí staršou vôbec pozadu. Preslávený Krcký most od mestečka Kraljevica je nielen impozantným stavebným výtvorom, ale aj dôležitou dopravnou tepnou, umožňujúcu výbornú dopravnú dostupnosť ostrova. 

V Okolí ostrova sa nachádza ešte množstvo ďalších miniatúrnych ostrovčekov. Na jednom z nich nájdu milovníci sakrálnej architektúry františkánsky kláštor Košljun vrátane kostola a múzea. Celý ostrovček pri pohľade z vtáčej perspektívy vyzerá ako drahokam zasadený uprostred azúrovej morskej vody. Krk je spájaný nielen so staviteľským umením, ale aj s rozvojom kultúry najmä počas 11. storočia, pretože práve tu bola nájdená jedna z najvýznamnejších pamiatok chorvátskeho hlaholského písomníctva - tzv. Baščánska ploča. Originál tejto dosky je kvôli svojej vysokej hodnote starostlivo strážený v átriu chorvátskej akadémie vied a umení v Záhrebe. Krk je špecifický aj z iného dôvodu, a to preto, že sa tu po celé storočia udržiavajú ľudové zvyky a kroje i archaický čakavský dialekt.  Ak sa v Krku budete chcieť ubytovať a ste skôr dobrodružnejšej povahy, bude sa vám hodiť informácia, že sa práve tu nachádza veľké množstvo pomerne veľkých kempov.
 • Vzdialenosť od pláže 10 m

Počasie

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December