Apartmány 400-63

Chorvátsko, Krk

Viac o hoteli

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0 / 5
Invia

Vyberte si termín

Apartmány 400-63

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

Výhody

Dům jen 100 m od moře, WiFi internet zdarma, V letovisku krásné oblázkové pláže, Domácí mazlíčci za poplatek, Parkování u domu, Gril k dispozici, Komfortně vybavené apartmány - TV/SAT, Možnost kotvení vlastního člunu,

Nástup a odjezd

sobota - sobota (v hlavní sezoně)

Parkování

ano, u domu

Pobyt se psy

za poplatek (viz ceník), povolen

Povlečení

ano

Ručníky

ano

Možnosti stravování

restaurace

Typ pláže

skalnaté, opalovací molo

Vzdálenost od moře

100 m

Vzdálenost od pláže

200 m

Doprava

vlastní
(u velkých skupin je možné zajistit autobusovou dopravu)

Vzdálenost od centra

4000 m

Majitelé v objektu

jsou přítomni

Příjezd

14:00

Odjezd

10:00

Gril

ano

Nejbližší obchod

300 m

Vzdálenost od nemocnice

55000 m

Kotvení vlastního člunu

majitelé mohou zajistit kotvení v nejbližším přístavu

Objekt je vybaven internetovým připojením

ano

APP 2 '1'

balkon: zastínění,posezení ložnice: manželská postel 1x,manželská postel 1x obývací pokoj s kuchyňským koutem: mrazák l,TV,posezení,varná deska elektrická,kávovar koupelna: WC,vana Internet: WiFi,zdarma pobyt se psem: za poplatek (viz ceník),povolen,za poplatek :

APP 4 "2"

balkon: zastínění,posezení,slunečník ložnice: manželská postel 1x,manželská postel 1x obývací pokoj s kuchyňským koutem: nádobí,varná deska elektrická,kávovar,TV,satelit,posezení koupelna: WC,sprchový kout Internet: WiFi,zdarma pobyt se psem: za poplatek (viz ceník),povolen,za poplatek :


Nenašli ste zájazd, ktorý spĺňa všetky vaše priania? Zavolajte mi na číslo +421 232 210 800 a pripravím vám dovolenku na mieru.

Karolína, špecialista predaja

Popis

Práve na jednom zo skupiny Kvarnerských ostrovov boli objavené početné dôkazy o osídlení z dávnych dôb. Krk je spolu s ostrovom Cresom najväčším ostrovom na Jadrane. Úrodné údolia, stojace v kontraste s vápencovými kopcami, vytvárajú jedinečnú scenériu, ktorá vás uchváti napríklad pri pohľade z najväčšieho vrcholu ostrova - z hory Obzova. Zatiaľ čo sa v západnej časti sústreďuje väčšina obyvateľov, východná časť Krku je ovplyvňovaná vetrami vejúcimi z horských priesmykov na pevnine nazývanými bora. Vďaka tomuto klimatickému javu sa zmiernená oblasť zmenila v kamennú pustinu. Historické centrum starobylého mesta Krk zostalo zachované v pôvodnom stave, rovnako ako napríklad malá obec menom Vrbník. Priamo v meste Krk sa nachádza obdivuhodná biskupská katedrála datujúca svoje založenie až do 6. storočia. Moderná architektúra nezaostáva za tou o niekoľko storočí staršou vôbec pozadu. Preslávený Krcký most od mestečka Kraljevica je nielen impozantným stavebným výtvorom, ale aj dôležitou dopravnou tepnou, umožňujúcu výbornú dopravnú dostupnosť ostrova. 

V Okolí ostrova sa nachádza ešte množstvo ďalších miniatúrnych ostrovčekov. Na jednom z nich nájdu milovníci sakrálnej architektúry františkánsky kláštor Košljun vrátane kostola a múzea. Celý ostrovček pri pohľade z vtáčej perspektívy vyzerá ako drahokam zasadený uprostred azúrovej morskej vody. Krk je spájaný nielen so staviteľským umením, ale aj s rozvojom kultúry najmä počas 11. storočia, pretože práve tu bola nájdená jedna z najvýznamnejších pamiatok chorvátskeho hlaholského písomníctva - tzv. Baščánska ploča. Originál tejto dosky je kvôli svojej vysokej hodnote starostlivo strážený v átriu chorvátskej akadémie vied a umení v Záhrebe. Krk je špecifický aj z iného dôvodu, a to preto, že sa tu po celé storočia udržiavajú ľudové zvyky a kroje i archaický čakavský dialekt.  Ak sa v Krku budete chcieť ubytovať a ste skôr dobrodružnejšej povahy, bude sa vám hodiť informácia, že sa práve tu nachádza veľké množstvo pomerne veľkých kempov.