Zájazd do

Apartmán Grgeta Funtana

Hodnotenie: 1/5

Chorvátsko, Istria, Funtana

Zdieľať

Viac o hoteli

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Apartments Grgeta Funtana

Popis objektu

The nice studio apartments Lea and Roko are located in a family house in Funtana and provide the perfect accommodation for a couple's holiday near the beach. Both studio apartments are located on the ground floor, offer a small kitchen equipped with a refrigerator, a two-ring electric stove, and all kitchen utensils, a dining area, a double bed, a flat-screen TV with satellite channels, air-conditioning, and a bathroom with a shower. In front of the studios, there is a small covered terrace with a private seating furniture set. The nearest beach is about 350 m away, a grocery store is 50 m away, and several restaurants are in a 200 m radius. Each studio apartment also offers the use of 2 bicycles, included in the rental price. Welcome to studios Lea and Roko, where you can enjoy a vacation exploring Funtana, Poreč, and the whole beautiful area. The nice studio apartments Lea and Roko are located in a family house in Funtana and provide the perfect accommodation for a couple's holiday near the beach. Both studio apartments are located on the ground floor, offer a small kitchen equipped with a refrigerator, a two-plate electric stove, and all kitchen utensils, a dining area, a double bed, a flat-screen TV with satellite channels, air-conditioning, and a bathroom with a shower. In front of the studios, there is a small covered terrace with a private seating furniture set. The nearest beach is about 350 m away, a grocery store is 50 m away, and several restaurants are in a 200 m radius. Each studio apartment also offers the use of 2 bicycles, included in the rental price. Welcome to studios Lea and Roko, where you can enjoy a vacation exploring Funtana, Poreč, and the whole beautiful area.

Sport

 • zapůjčení kol zdarma

Souřadnice

45.17395, 13.604919

Typy pokojů

2-pokojový byt 2 osoby
The nice studio apartments Lea and Roko are located in a family house in Funtana and provide the perfect accommodation for a couple's holiday near the beach. Both studio apartments are located on the ground floor, offer a small kitchen equipped with a refrigerator, a two-ring electric stove, and all kitchen utensils, a dining area, a double bed, a flat-screen TV with satellite channels, air-conditioning, and a bathroom with a shower. In front of the studios, there is a small covered terrace with a private seating furniture set. The nearest beach is about 350 m away, a grocery store is 50 m away, and several restaurants are in a 200 m radius. Each studio apartment also offers the use of 2 bicycles, included in the rental price. Welcome to studios Lea and Roko, where you can enjoy a vacation exploring Funtana, Poreč, and the whole beautiful area.

 • TV
 • klimatizace
 • oddělená kuchyně
 • terasa
 • Wi-Fi
 • počet koupelen: 1
 • počet ložnic: 1
 • počet lůžek: 2

2-pokojový byt 2 osoby
The nice studio apartments Lea and Roko are located in a family house in Funtana and provide the perfect accommodation for a couple's holiday near the beach. Both studio apartments are located on the ground floor, offer a small kitchen equipped with a refrigerator, a two-plate electric stove, and all kitchen utensils, a dining area, a double bed, a flat-screen TV with satellite channels, air-conditioning, and a bathroom with a shower. In front of the studios, there is a small covered terrace with a private seating furniture set. The nearest beach is about 350 m away, a grocery store is 50 m away, and several restaurants are in a 200 m radius. Each studio apartment also offers the use of 2 bicycles, included in the rental price. Welcome to studios Lea and Roko, where you can enjoy a vacation exploring Funtana, Poreč, and the whole beautiful area.

 • TV
 • klimatizace
 • oddělená kuchyně
 • terasa
 • Wi-Fi
 • počet koupelen: 1
 • počet ložnic: 1
 • počet lůžek: 2

Informácie o hoteli

Vyberte si termín

Destinácie

Popis

Nádherný Istrijský polostrov na západe Chorvátska si svojich stálych obdivovateľov získal už v dávnej minulosti. Jedným z dôvodov bola jeho trošku oddelená poloha od zvyšku Chorvátska vysokým pohorím Učke. Aj táto oblasť bola v minulosti neustále pod cudzou nadvládou, a to aj napriek tomu, že prevažnú časť obyvateľov tvorili a stále tvoria Chorváti. Na druhej strane, žili tu spolu rôzne národnostné skupiny ako Slovania, Románi alebo Germáni. Na najrôznejších budovách môžete často naraziť na symbol benátskeho leva. Je to preto, že Istria bola dlhý čas pod benátskou nadvládou. 

Tieto vplyvy okolitých štátov tu pochopiteľne vytvorili špecifické kultúrne podmienky, či už v umení, gastronómii, alebo staviteľstve. Všeobecne sú miestni obyvatelia veľmi spoločenskí, tolerantní a zvyknutí na príchody turistov z najrôznejších kútov sveta. Istrijská história je naozaj veľmi dlhá, za prvých obyvateľov sú považovaní Ilyrovia. Veľmi dôležitú úlohu hrala Istria v antickej dobe, pretože tvorila súčasť veľkého rímskeho impéria. Do Chorvátska bola vlastne integrovaná až po druhej svetovej vojne. 

Ako prvé spomenieme krásne mestečko Rovinja, v ktorom je multikultúrne zázemie zrejme viac než viditeľné. Mohli by sme ho nazvať aj mestom umelcov. V uličke nazývanej Grisia sa zhlukujú umelci, rezbári a ostatní remeselníci, aby turistov upútali i pobavili svojimi výtvormi. Umeniu je venované aj miestne múzeum, združujúce umelecké kúsky z dielní maliarskych majstrov od dávnych dôb až po 20. storočie. Skúste navštíviť aj unikátne múzeum modelov starých lodí Rakúsko-uhorskej monarchie v mestečku Novigrad. 

Asi najznámejšou kultúrnou i architektonickou pamiatkou na Istrijskom polostrove je Eufrasiova bazilika v Poreči, zatiaľ jediný objekt na Istrii, ktorý bol zaradený do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Pomenovaný bol podľa biskupa Eufrasia a postavený za vlády známeho byzantského cisára Justiniána. Bazilika je krásna najmä znútra - pozornosť okamžite upúta oltár a nádherné kamienkové mozaiky. Nie nadarmo sa tento druh kamienkového umenia stal symbolom celého mesta Poreč. 

Najväčším istrijským mestom je však Pula s presláveným rímskym amfiteátrom, šiestym najväčším a zároveň najzachovalejším na svete. V čase svojej najväšej slávy sa dokázal naplniť 22 000 divákmi. Táto mohutná stavba odolala zubu času viac než 2000 rokov. Dnes tu môžete navštíviť balet alebo koncert a rozhodne na vás prostredie aj akustika zapôsobia. Pula by určite mohla byť nazvaná mestom histórie, lebo sa tu nachádza jedno z najdôležitejších múzeí v Chorvátsku - Archeologické múzeum. Pokiaľ budete chcieť vyraziť do čerstvej prírody, odporúčame nádherný a pokojný národný park Brijuni, v ktorom môžete relaxovať a načerpať sily na poznávanie ďalších chorvátskych zaujímavostí. Oplatí sa zájsť a pozrieť si aj impozantný maják Porer na myse Kamenjak. 

Ak ste znalcami tvorby Julesa Verna, rozhodne si urobte výlet do hlavného mesta Istrie - do Pazinu. Práve tu nájdete hlbokú Pazinskú priepasť, ktorá spomínaného spisovateľa inšpirovala k napísaniu románu Matyáš Šándorf. Návšteva miestneho etnografického múzea bude určite príjemným zoznámením s miestnou ľudovou kultúrou. 

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 31 °C v noci 21 °C

 • Teplota vody 25 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 33 °C v noci 20 °C

 • Pondelok 31 °C v noci 22 °C

 • Utorok 34 °C v noci 20 °C

 • Streda 31 °C v noci 20 °C

Vhodné mesiace na dovolenku v tejto destinácii

 • Najlepší
 • Dobrý
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December

Ďalšie zájazdy, ktoré by vás mohli zaujať