Hotel Tirena

Chorvátsko-Dubrovník-Dubrovník

Viac o ubytovaní

od 445 EUR za osobu

Vyberte termín

Ponuky termínov

Invia hodnotenie

web:hotel_no_rating 0,0/5
Invia

Sledujte predpokladaný vývoj cien v nasledujúcich mesiacoch

Vyberte si termín

Popis ubytovania

Číslo hotela: 72 349

Poloha

Hotel leží uprostred borovicového hája a olivovníkov na polostrove Babin Kuk neďaleko starého centra Dubrovníka, v blízkosti štrkovitých a skalnatých pláží - cca 200 m pláž Cava, cca 250 m Copacabana a približne 250 m verejná pláž pri hoteli Valamar President.

Vybavenie

V hlavnej budove je k dispozícii recepcia, reštaurácia, aperitív bar, snack bar pri bazéne a dva výťahy. Súčasťou vybavenia je vonkajší bazén so sladkou vodou pre deti i dospelých. Deťom je určený detský klub Maro, ktorý organizuje v hlavnej sezóne animačné a športové programy, a detské ihrisko.

Ubytovanie

Hotel ponúka ubytovanie v priestranných a moderne zariadených dvojlôžkových izbách (P / 2) s možnosťou prístelky as vlastným sociálnym zariadením (sprcha, vaňa, WC), ktoré sú vybavené TV / SAT, telefónom s priamou voľbou, WiFi pripojením, minibarom a sušiakom na bielizeň (za poplatok na mieste). Izby majú francúzske okná, balkón alebo terasa je za príplatok (s výhľadom do parku), výhľad na more je tiež za príplatok.

Strava

Hotel ponúka raňajky alebo polpenziu, ktorá zahŕňa raňajky a večere podávané formou bufetu. Hotel organizuje tradičné dalmatínske večera so živou hudbou a chorvátske večere s vynikajúcimi delikatesami.

Služby

Lehátka a slnečníky pri bazéne môžu hostia využívať bezplatne (do obsadenia). V hoteli sú v hlavnej sezóne niekoľkokrát týždenne organizované večery so živou hudbou. Za poplatok sa ponúka sauna, masáže, kozmetika (vo wellness centrách hotelov Valamar Lacroma a Dubrovník President), 8 tenisových kurtov, minigolf, stolný tenis, ihrisko pre loptové hry, potápačský klub, požičovňa člnov a športových potrieb.

Pláž

V blízkosti sa nachádzajú štrkovité a skalnaté pláže, asi 200 m je vzdialená pláž Cava, cca 250 m Copacabana a približne 250 m verejná pláž pri hoteli Valamar President. Na plážach sú k dispozícii sprchy a prezliekárne. Lehátka a slnečníky na pláži je možné využívať za poplatok. Hostia môžu využiť výber vodných športov (za poplatok).

Zvláštnosti

Poznámka - iné dĺžky pobytov (nutné vždy overiť dostupnosť a cenu) !!: - Do 25.5. a od 22.9. 4 noci bez doplatku, 3-2 noci za príplatok 20%, 1 noc podľa aktuálneho cenníka vydaného hotelem.- V období 26.5.-22.6. a 1.- 21.9. 9-5 nocí bez doplatku, 3 a 4 noci za príplatok 20%, 1 a 2 noci podľa aktuálneho cenníka vydaného hotelem.- V období 23.6.-31.8. 3-6 nocí bez doplatku za príplatok 20%, 1 a 2 noci podľa aktuálneho cenníka vydaného hotelom.

<Vlastné>

Výlety: Z výletov do okolia vrelo odporúčame tieto turistické ciele: folklór v Čilipi (cca 23 km), ostrovy Koločep (cca 16 km), Lopud (cca 16 km), Šipan (cca 24 km), Korčula (cca 92 km), NP Mljet (cca 65 km), safari džíp na Konavle (cca 18 km), Trsteno (cca 19 km), Ston (cca 55 km) - záhrady Jadranu, vínna cesta polostrova Pelješac (cca 60 km), Čierna hora - Budva ( cca 116 km), Boka Kotorská (cca 63 km), Mostar a Medjugorje - Bosna a Hercegovina.

Informácie o hoteli

 • Vzdialenosť od pláže 300 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 6 km
 • Klimatizácia áno
 • Vonkajší bazén áno
 • Lehátka a slnečníky pri bazéne zadarmo áno
 • TV áno
 • Minibar áno
 • Detský kútik, Detské ihrisko áno
 • Tenis áno
 • Potápačské centrum áno
 • Fitness áno
 • Animačné programy áno

Mapa a oblasť

Mapa nemusí obsahovať všetky nájdené hotely. Poloha hotelov na mape má len informatívny charakter. Nahlásiť

Doprava letecky

01:50 h

Popis

Dubrovník je považovaný za najkrajší historický klenot chorvátskeho kultúrneho dedičstva. Je situovaný v najjužnejšej časti preslávenej turistickej oblasti Dalmácie. Za Dubrovník môžeme označiť celú oblasť okolo rovnomenného mesta, zahrňujúcu napríklad aj ostrov Korčula, zelené ostrovy Mljet, či ostrov Pelješac so známymi vinohradmi a kapitánskymi vilami. Celá oblasť sa nachádza v údolí rieky Neretva a práve tu sa najviac rozvíjala chorvátska kultúra a umenie. Dokonca tu v 16. storočí existovala slávna Dubrovnícka republika Ragusa. 

Samotné staré mesto Dubrovník oplýva mnohými pozitívnymi atribútmi. Nie nadarmo bolo zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. V minulosti bolo mesto mnohokrát poznačené pádmi ostatných obyvateľov. Z toho dôvodu tu boli na útesoch postavené stredoveké hradby a veže, ktoré dodnes tvoria krásnu panorámu. Okolo nich sa môžete vydať na prvotriednu, takmer dvojkilometrovú prechádzku s výhľadom na more. Počas rokov 1991 a 1992 bolo mesto ťažko napadnuté ostreľovaním, počas ktorého boli početné historické pamiatky nenávratne poškodené. 

Hlavné centrum Dubrovníka sa nachádza na ulici Stradun, lemovanej útulnými kaviarňami a obchodíkmi, a disponuje známou Onofrievou fontánou. Symbol slobodného Dubrovníka - Rollandov stĺp - nájdeme na námestí Luža. Práve tu rozhodne narazíte na niektoré z početných verejných vystúpení pouličných umelcov či divadelníkov. Hlavnou kultúrnou akciou sa stali Dubrovnícke letné hry. Ak sa zaujímate o architektúru, poteší vás goticko-renesančný Kniežací dvor a palác Sponza z 15. storočia. Vo vnútri kniežacieho dvora upútajú pozornosť kusy starého nábytku, sochy aj nosidlá šľachty. V átriu sa často konajú rôzne divadelné predstavenia. Toto prostredie vskutku navodzuje tú pravú historickú atmosféru. Patrónom Dubrovníka je Svätý Blažej, ktorému bol zasvätený kostol na námestí Luža. Inak tu nájdeme aj veľké množstvo impozantných kláštorov, dokonca aj synagógu z 15 storočia. V Námornom múzeu v pevnosti Sv. Ivana sa dozviete zaujímavosti z oblasti námorníctva od stredoveku až do 20. storočia. 

Pokiaľ budete v Dubrovníku hľadať ubytovanie, ponúka sa naozaj široká paleta hotelov či apartmánov. Vybrať si môžete napríklad luxusný hotel Excelsior alebo Villu Dubrovník, ktorý je jedným z najokázalejších hotelov v celej Dalmácii. Krásy najrôznejších druhov je možné nájsť aj v doline Konavlí. Tá je typická svojím ľudovým charakterom, ktorý sa prejavuje napríklad zachovaním nádherných ľudových krojov či staviteľským dedičstvom. Práve toto územie od pradávna slúžilo ako významná kontrola do zálivu Boka Kotorská v susednej Čiernej Hore. Konavlinským centrom je zrejme rodisko chorvátskeho maliara Vlahe Bukovce - mestečko Cavtat. 

Nezabudnite aj na oblasť položenú západne od Dubrovníka. Práve tu, v krásnom mestečku Trsteno, je zriadené najkrajšie chorvátske arborétum sústreďujúce rozmanité druhy subtropickej flóry. Ako doplňujúce dekorácie slúžia sochy, napríklad socha boha mora - Poseidona.

Bolo by chybou neopísať už vyššie zmienený známy ostrov Pelješac s mestečkom Ston, nachádzajúcom sa na úzkej šiji, ktorá je jedinou spojnicou s pevninou. 
 • Vzdialenosť od pláže 300 m
 • Vzdialenosť od centra mesta 6 km
 • Doba letu Doba letu z Bratislavy 01:50

Počasie

Aktuálne počasie

 • Teplota 30 °C v noci 19 °C

 • Teplota vody 25 °C

Predpoveď na ďalšie dni

 • Zajtra 28 °C v noci 19 °C

 • Štvrtok 29 °C v noci 20 °C

 • Piatok 31 °C v noci 21 °C

 • Sobota 33 °C v noci 20 °C

Najlepší čas pre dovolenku

 • Najlepší
 • Dobrá
 • Nízka sezóna
 1. Január
 2. Február
 3. Marec
 4. Apríl
 5. Máj
 6. Jún
 7. Júl
 8. August
 9. September
 10. Október
 11. November
 12. December