Apartmány 1355-1286

Chorvátsko, Dubrovník

Viac o hoteli

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Apartmány 1355-1286

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

Výhody

Klimatizace zdarma, WiFi internet zdarma, Gril k dispozici,

Parkování

ano, u domu

Pobyt se psy

nepovolen

Typ pláže

opalovací molo, skalnaté, písečné

Vzdálenost od moře

400 m

Doprava

vlastní

Vzdálenost od centra

400 m

Příjezd k objektu osobním vozem

vynikající

Vzdálenost od pláže cestou

400 m

Majitelé v objektu

jsou přítomni

Příjezd

14:00

Odjezd

11:00

Znalost jazyků

německy, francouzsky, italsky, anglicky

Gril

ano

Nejbližší směnárna

300 m

Vzdálenost od první pomoci

100 m

Vzdálenost od letiště

4000 m

Vzdálenost od trajektového přístavu

17000 m

Vzdálenost od tenisových kurtů

400 m

Objekt je vybaven internetovým připojením

ano

APP 2+1 '1'

terasa: Rozloha 10 m2 Internet: zdarma,WiFi klimatizace: zdarma obývací pokoj s kuchyňským koutem: satelit,toustovač,mikrovlnná trouba,lednička,sklokeramická varná deska,trouba na pečení,nádobí ložnice: Terasa/balkón koupelna: pračka (na dotaz),žehlička (na dotaz),WC,fén,sprchový kout pobyt se psem: nepovolen

APP 2+2 '3'

Internet: zdarma,WiFi klimatizace: zdarma obývací pokoj s kuchyňským koutem: satelit,toustovač,mikrovlnná trouba,lednička,sklokeramická varná deska,nádobí ložnice: dětská postýlka koupelna: pračka (na dotaz),žehlička,WC,fén,sprchový kout pobyt se psem: nepovolen


Vyberte si termín

Doprava letecky

01:50 h

Popis

Dubrovník je považovaný za najkrajší historický klenot chorvátskeho kultúrneho dedičstva. Je situovaný v najjužnejšej časti preslávenej turistickej oblasti Dalmácie. Za Dubrovník môžeme označiť celú oblasť okolo rovnomenného mesta, zahrňujúcu napríklad aj ostrov Korčula, zelené ostrovy Mljet, či ostrov Pelješac so známymi vinohradmi a kapitánskymi vilami. Celá oblasť sa nachádza v údolí rieky Neretva a práve tu sa najviac rozvíjala chorvátska kultúra a umenie. Dokonca tu v 16. storočí existovala slávna Dubrovnícka republika Ragusa. 

Samotné staré mesto Dubrovník oplýva mnohými pozitívnymi atribútmi. Nie nadarmo bolo zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. V minulosti bolo mesto mnohokrát poznačené pádmi ostatných obyvateľov. Z toho dôvodu tu boli na útesoch postavené stredoveké hradby a veže, ktoré dodnes tvoria krásnu panorámu. Okolo nich sa môžete vydať na prvotriednu, takmer dvojkilometrovú prechádzku s výhľadom na more. Počas rokov 1991 a 1992 bolo mesto ťažko napadnuté ostreľovaním, počas ktorého boli početné historické pamiatky nenávratne poškodené. 

Hlavné centrum Dubrovníka sa nachádza na ulici Stradun, lemovanej útulnými kaviarňami a obchodíkmi, a disponuje známou Onofrievou fontánou. Symbol slobodného Dubrovníka - Rollandov stĺp - nájdeme na námestí Luža. Práve tu rozhodne narazíte na niektoré z početných verejných vystúpení pouličných umelcov či divadelníkov. Hlavnou kultúrnou akciou sa stali Dubrovnícke letné hry. Ak sa zaujímate o architektúru, poteší vás goticko-renesančný Kniežací dvor a palác Sponza z 15. storočia. Vo vnútri kniežacieho dvora upútajú pozornosť kusy starého nábytku, sochy aj nosidlá šľachty. V átriu sa často konajú rôzne divadelné predstavenia. Toto prostredie vskutku navodzuje tú pravú historickú atmosféru. Patrónom Dubrovníka je Svätý Blažej, ktorému bol zasvätený kostol na námestí Luža. Inak tu nájdeme aj veľké množstvo impozantných kláštorov, dokonca aj synagógu z 15 storočia. V Námornom múzeu v pevnosti Sv. Ivana sa dozviete zaujímavosti z oblasti námorníctva od stredoveku až do 20. storočia. 

Pokiaľ budete v Dubrovníku hľadať ubytovanie, ponúka sa naozaj široká paleta hotelov či apartmánov. Vybrať si môžete napríklad luxusný hotel Excelsior alebo Villu Dubrovník, ktorý je jedným z najokázalejších hotelov v celej Dalmácii. Krásy najrôznejších druhov je možné nájsť aj v doline Konavlí. Tá je typická svojím ľudovým charakterom, ktorý sa prejavuje napríklad zachovaním nádherných ľudových krojov či staviteľským dedičstvom. Práve toto územie od pradávna slúžilo ako významná kontrola do zálivu Boka Kotorská v susednej Čiernej Hore. Konavlinským centrom je zrejme rodisko chorvátskeho maliara Vlahe Bukovce - mestečko Cavtat. 

Nezabudnite aj na oblasť položenú západne od Dubrovníka. Práve tu, v krásnom mestečku Trsteno, je zriadené najkrajšie chorvátske arborétum sústreďujúce rozmanité druhy subtropickej flóry. Ako doplňujúce dekorácie slúžia sochy, napríklad socha boha mora - Poseidona.

Bolo by chybou neopísať už vyššie zmienený známy ostrov Pelješac s mestečkom Ston, nachádzajúcom sa na úzkej šiji, ktorá je jedinou spojnicou s pevninou.