Zájazd do

Argentína - Uruguay - Brazília - Paraguay

Hodnotenie: 2/5

Brazília

Zdieľať
Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Argentína - Uruguay - Brazília - Paraguay

1. deň

PRAHA (VIEDEŇ) - BUENOS AIRES : Odlet z Prahy (Viedne) do Bueanos Aires. Po prílete a vybavení colných formalít transfer do hotela a ubytovanie.

2. deň

BUENOS AIRES: Prehliadka mesta – hlavné námestie Plaza de Mayo vrátane prezidentského Paláca Casa Rosada, Metropolitnej katedrály, prejdete sa po najširšej ulici Avenida 9 de Julio k slávnemu obelisku. V aristokratickej štvrti zvanej Recoleta sa nachádza kostol Panny Márie, ktorý je druhým najstarším chrámom v meste. Historická štvrť San Telmo, prechádzka po pitoresknej a pestrofarebnej štvrti La Boca, známe operné divadlo Colon. Možnosť posedenia nad pravým argentínskym šťavnatým steakom s pohárom červeného vína alebo fakultatívne navštíviť predstavenie tanga. Nocľah v Buenos Aires.

3. deň

BUENOS AIRES - ESTANCIA: Celodenný výlet do pampy, počas pobytu na vidieckom ranči (estancia) spoznáme život, aký viedli a ešte stále vedú tunajší gaučovia. Okrem toho uvidíme tradičné tance, ukážkovú jazdu na koni a ochutnáme miestnu špecialitu - pečené hovädzie asado, piroh plnený zeleninou či mäsom empanada a samozrejme kvalitné argentínske víno (všetko v cene). Večer návrat do Buenos Aires.

4. deň

BUENOS AIRES – COLONIA DEL SACRAMENTO: Raňajky. Transfer do prístavu v Buenos Aires. Plavba loďou do uruguajského mesta Colonia del Sacramento. Prehliadka mesta, ktoré sa pýši zápisom do zoznamu svetového dedičstva UNESCO vďaka svojej prekrásnej historičkej časti, ktorú si prezriete. V meste je množstvo dláždených ulíc, starobylých námestí, lucerien, automobilových veteránov a podobne. Večer návrat do Buenos Aires, nocľah.

5. deň

BUENOS AIRES - VODOPÁDY IGUACU Z BRAZÍLSKEJ STRANY: Transfer z hotela na letisko do Buenos Aires a prelet do Iguacu. Po vybavení colných a pasových formalít prejazd na brazílsku stranu. Poobede prehliadka vodopádov Iguacu z brazílskej strany. Širšie než Viktóriine vodopády a vyššie než Niagara ponúkajú nezabudnuteľný pohľad na 275 vodopádov a kaskád padajúcich do hĺbky až 80 m. Fakultatívne (podľa časových možností) vyhliadkový let helikoptérou nad vodopádmi, alebo tiež jazda terénnym vozom s následnou plavbou motorovým člnom na tryskový pohon pod vodopády Iguacu. Nocľah vo Foz do Iguacu.

6. deň

VODOPÁDY IGUACU Z ARGENTÍNSKEJ STRANY - SÚTOK 8 RIEK PARANÁ A IGUACU: Prehliadka vodopádov Iguacu z argentínskej strany. Cesta vláčikom k najväčšiemu vodopádu - k "Diablovmu hrdlu", kde sa do hlbín valí ohromná masa vody. Pod baldachýnom vodnej triešte si môžete vychutnať a zachytiť dych berúce kúzlo majestátnych vodopádov. Prechádzka pokračuje k ďalším vyhliadkam, odkiaľ si môžete prezrieť vodopády zo spodnej aj hornej časti. Pôvabná dúha klenúca sa nad vodopádmi len umocní ich kúzlo. Po neskorom obede sa presuniete k sútoku riek Paraná a Iguacu na hraniciach Brazílie, Argentíny a Paraguaja. Návrat do hotela, nocľah.

7. deň

PRIEHRADA ITAIPÚ - CIUDAD DEL ESTE: Výlet k jednému z technických divov sveta, priehrade Itaipu, ktorou sa pri maximálnom vyťažení prevalí 40 krát viac vody, než vodopádmi Iguacu. Poobede návšteva Paraguayského mesta Ciudad del Este. Návrat do hotela a nocľah vo Foz do Iguacu.

8. deň

FOZ DO IGUACU - RIO DE JANEIRO: Raňajky. Transfer na letisko vo Foz do Iguacu, odlet do Rio de Janeiro. Popoludní individuálne voľno, možnosť kúpania sa a relaxácie na najznámejšej brazílskej pláži Copacabana. Západ slnka môžete pozorovať s najobľúbenejším brazílskym kokteilom Caipirinha. Nocľah v meste Rio de Janeiro.

9. deň

RIO DE JANEIRO: Raňajky a odchod na celodennú prehliadku mesta. Po príchode na úpätie hory Corcovado pokračujete pozemnou lanovkou tropickým pralesom Tijuca až tesne pod vrchol Corcovado. Po absolvovaní záverečných schodov k soche Krista Vykupiteľa (Cristo Redentor) na vrcholku Corcovado sa Vám naskytne fantastický pohľad na Rio de Janeiro. Nasledovať bude odjazd autokarom k druhému symbolu Rio de Janeira – k Cukrovej homoli. Prvou kabínkovou lanovkou sa vyveziete najskôr na horu Urca. Tu je možné ochutnať v ovocnom bare miestnu špecialitu - zmrzlinu z plodu Açaí, čo sú bobule rastúce na palmách v oblasti Paraná a Amazónie. Ďalšou kabínkovou lanovkou sa vyveziete na Cukrovú homoľu (Pao de Acúcar), odkiaľ sa môžete kochať nádherným pohľadom na jedno z najkrajších miest sveta. Nocľah.

10. deň

RIO DE JANEIRO: Voľný deň v Rio de Janeiro. Fakultatívne môžete navštíviť: Favela Tour (cca 35,- USD) - Botanická záhrada Ginga Tropical s večerou v Churrasqueria.

11. deň

ILHA GRANDE: Celodenná plavba na blízky ostrov Ilha Grande. Skoro ráno odchod z hotela, presun 2,5 h mikrobusom do prístavu v Angra dos Reis - najbližšie k Ilha Grande, odkiaľ vyplávate súkromnou loďou s kapacitou cca 40 miest na spomínaný ostrov, cestou sa zastavíte na niektorom ostrove alebo pláži s kúpaním a následne sa vydáte na ostrov Ilha Grande, kde bude pre Vás pripravený obed. Nasleduje spiatočná plavba do prístavu Angra dos Reis. V cene je zahrnutý obed, voda, nealko nápoje, pivo a caipirinha.

12. deň

ODLET Z RIO DE JANEIRO: Raňajky. Doobeda individuálne voľno, ktoré môžete využiť na nákup suvenírov a predovšetkým exkluzívnej brazílskej kávy. Popoludní transfer na letisko, odlet z Rio de Janeiro do Prahy (Viedne).

13. deň

PRILET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).

Cena zahrňuje:

leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), prelety Buenos Aires - Puerto Igauzu a Foz duo Iguazo - Rio de Janeiro, 11 x nocľah v 3* hoteloch s raňajkami, trajekt Uruguay a späť, všetky transfery počas okruhu, 2 x obed (3. a 10. deň), všetky prehliadky a vstupy podľa programu, služby sprievodcu ESO travel (min. 16 osôb)

Cena nezahrňuje:

letiskové taxy 529,- EUR, fakultatívne výlety a vstupy, prepitné, cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Vyberte si termín