Peru - Bolívia - Argentína - Uruguay - Chile

Argentína

Viac o hoteli

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Invia hodnotenie

hotel_no_rating 0,0 / 5
Invia

Peru - Bolívia - Argentína - Uruguay - Chile

Peru - Bolívia - Argentína - Uruguay - Chile

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

1. deň

ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO LIMY: Odlet do Limy, prílet do Limy. Po vybavení pasových formalít transfer do hotelu. Ubytovanie, nocľah.

2. deň

LIMA - CUSCO - TAMBOMACHAY - SACSAYHUAMAN: Ráno krátka prechádzka po historickom centre Limy (UNESCO). Popoludní transfer na letisko a odlet do najkrajšieho peruánskeho mesta Cusco. Prehliadka Cusco (námestie Plaza de Armas, koloniálne arkády, katedrála s čiernym Kristom, patrónom mesta; Pizzarov palác, chrám Koricancha, kláštor Santo Domingo), zrúcanín Q'enqo, Tambomachay, Puca Pucará a pevnosti Sacsayhuamán. Nocľah v Cusco.

3. deň

MACHU PICCHU: Raňajky. Transfer na vlakovú stanicu v Cusco, vlakom z Cusco do Machu Picchu Pueblo. Následne autobusom (asi 6 km) serpentínami do blízkosti Machu Picchu, najkrajšej pamiatky Južnej Ameriky a posvätného miesta Inkov. Nasledovať bude prehliadka. Po 3.000 schodoch je možné prejsť všetkými námestiami, nástupišťami, terasami a navštíviť všetky svätyne, observatóriá a obytné budovy. „Machu Picchu, navždy už zostane tvoje meno vypálené zlatými lúčmi do knihy nesmrteľnosti“. Návrat do Cusco. Nocľah v Cusco.

4. deň

CUSCO - PUNO: Raňajky. Transfer na autobusovú stanicu v Cusco, krásna panoramatická cesta autobusom (špicaté vrcholy Ánd, prudké zrázy, krásne údolia; vystúpite do nadmorskej výšky 4.300 metrov) naprieč Andami do Puno. Počas cesty je niekoľko zastávok (Andahuaylillas, Raqchi, Sicuani, La Raya, Pucará) na fotografovanie. Nocľah v Puno.

5. deň

JAZERO TITICACA - LOS UROS - COPACABANA: Raňajky. Plavba po jazere Titicaca, ktoré je posvätným jazerom Inkov, najväčším vysokohorským jazerom sveta a rozkladá sa na hraniciach Peru a Bolívie vo výške 3.812 metrov nad morom. Jazero Titicaca má mnoho ostrovov, medzi ktorými vzbudzujú pozornosť plávajúce rákosové ostrovy Los Uros, ktoré tiež navštívite. Indiáni, ktorí žijú na týchto ostrovoch, o sebe hovoria, že majú čiernu krv, ktorá ich chráni pred chladom jazera, v ktorom má voda stálu teplotu 13°C. Návrat loďou do Puno. Transfer do Copacabana, nasledovať bude prehliadka pútnického kostola s čiernou soškou Panny Márie. Nocľah v Copacabana.

6. deň

COPACABANA - MESAČNÉ ÚDOLIE - LA PAZ: Raňajky. Transfer z Copacabana vnútrozemím Bolívie do La Paz, hlavného mesta Bolívie, najvyššie položeného hlavného mesta sveta (3.400 - 4.200 m n. m.). Prehliadka La Paz (kostol sv. Františka, námestie Plaza Murillo s vládnym palácom, katedrála, koloniálne pamiatky, čarodejnícky trh Mercado de las Brujas). Budete prekvapení krásou bizarných útvarov erózneho pôvodu, ktoré sú oživené početnými kaktusmi. Prekrásnemu okoliu La Paz dominujú stále zasnežené „šesťtisícovky“. Nasledovať bude výlet do Mesačného údolia (Valle de la Luna) v blízkosti La Paz. Nocľah v meste La Paz.

7. deň

LA PAZ - BUENOS AIRES: Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Buenos Aires. Transfer do hotela, nocľah v Buenos Aires.

8. deň

BUENOS AIRES - COLONIA DEL SACRAMENTO - MONTEVIDEO: Raňajky. Transfer z hotela do prístavu. Plavba loďou z Buenos Aires do uruguajského mesta Colonia del Sacramento, ktoré sa pýši zápisom v zozname UNESCO vďaka svojej prekrásnej historickej štvrti, ktorú si prezriete. Transfer do Montevideo. Nocľah v Montevideo.

9. deň

MONTEVIDEO - BUENOS AIRES: Raňajky. Prehliadka Montevideo (Plaza Independencia, Mausoleo Jose Artigas, Palacio Salvo, Puerta de la Ciudadela, Avenida 18 de Julio, Plaza de Cagancha, Iglesia Nuestra Seňora del Carmen, Palacio Legislativo, Estadio Centenario). Plavba loďou z Montevideo do Buenos Aires. Nocľah v Buenos Aires.

10. deň

BUENOS AIRES: Celodenná prehliadka mesta - námestie Plaza de Mayo vrátane prezidentského paláca Casa Rosada, Metropolitná katedrála, prejdete Avenida 9 de Julio ku slávnemu obelisku. V aristokratickej štvrti zvanej Recoleta sa nachádza kostol Panny Márie zo stĺpa a je druhým najstarším chrámom v meste. Historická štvrť San Telmo, prechádzka do pitoresknej a pestrofarebnej štvrti La Boca, známe operné divadlo Colon. Možnosť posedenia nad pravým argentínskym šťavnatým steakom s pohárom červeného vína. Nocľah v Buenos Aires.

11. deň

BUENOS AIRES - PAMPA - BUENOS AIRES: Raňajky. Celodenný výlet do pampy, návšteva typickej poľnohospodárskej usadlosti - estancie, zoznámenie sa so životom honcov dobytka - gaučov - a ich folklórom, možnosť jazdy na koňoch. Obed s grilovaním v estancii. Návrat do Buenos Aires. Nocľah v Buenos Aires.

12. deň

BUENOS AIRES - SANTIAGO DE CHILE: Raňajky. Transfer na letisko, odlet z Buenos Aires do Santiago de Chile. Nocľah v Santiago de Chile.

13. deň

VALPARAISO - VIŇA DEL MAR - SANTIAGO DE CHILE: Raňajky. Celodenný výlet do Valparaíso a Viňa del Mar. Pôvabné historické Valparaíso (UNESCO) sa rozkladá prevažne na kopcoch, je tu celkom 16 lanoviek. Viňa del Mar sa nazýva mestom záhrad. Nocľah v Santiago de Chile.

14. deň

SANTIAGO DE CHILE - MAIPO VALLE: Raňajky. Prehliadka Santiago de Chile (Iglesia San Francisco, Cerro Santa Lucia, Alameda, Palacio de la Moneda, Plaza de la Constitución, Ex Congreso Nacional, Plaza de Armas, Catedral de Santiago). Popoludní odchod do údolia Maipo, návšteva vinárstva Perez Cruz spojená s ochutnávkou vína. Návrat do mesta Santiago de Chile, nocľah.

15. deň

ODLET ZO SANTIAGO DE CHILE: Raňajky. Transfer na letisko, odlet zo Santiago de Chile do Prahy.

16. deň

PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):

Cena zahrňuje:

leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), miestne prelety a ich letiskové poplatky, 13 x nocľah 3* hoteloch s raňajkami, 1 x obed, 1x večera, všetky transfery počas okruhu, všetky prehliadky a vstupy podľa programu, služby sprievodcu ESO travel

Cena nezahrňuje:

letiskové taxy 589,- EUR, odletové taxy 100,- $/osoba, fakultatívne výlety a vstupy, prepitné cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Vyberte si termín