Cesta naprieč Andami (Argentína - Uruguaj - Chile)

Argentína

Viac o hoteli

Dajte nám ešte chvíľku, prosím,
overujeme dostupnosť a ceny.

Invia hodnotenie

hotel_no_rating 0,0 / 5
Invia

Cesta naprieč Andami (Argentína - Uruguaj - Chile)

Cesta naprieč Andami (Argentína - Uruguaj - Chile)

Číslo termínu: Kliknite pre zobrazenie čísla termínu

1. deň

ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odlet z Prahy (Viedne) do Buenos Aires.

2. deň

BUENOS AIRES: Prílet do Buenos Aires, transfer z letiska do hotela, ubytovanie. Čarovným mestom s nenapodobiteľnou atmosférou je svetová metropola tanga, dvanásťmiliónové Buenos Aires, hlavné mesto Argentíny. Prehliadka Buenos Aires (Casa Rosada, Plaza de Mayo, Pirámide de Mayo, Catedral Metropolitana, Avenida de Mayo, Avenida 9 de Julio, Obelisco, Plaza Congreso, Congreso Nacional, Basílica Nuestra Seňora del Pilar, Cementerio de la Recoleta). Nocľah v Buenos Aires.

3. deň

BUENOS AIRES - PAMPA - BUENOS AIRES: Raňajky. Celodenný výlet do pampy, návšteva typickej poľnohospodárskej usadlosti - estancie, zoznámenie sa so životom honcov dobytka - gaučov - a ich folklórom. Možnosť jazdy na koni, ukážka umenia honcov a tradičného tanca. Obed s grilovaním v estancii - staeky, víno a maté. Návrat do Buenos Aires a nocľah.

4. deň

BUENOS AIRES – COLONIA DEL SACRAMENTO – MONTEVIDEO: Raňajky. Transfer z hotela do prístavu v Buenos Aires. Plavba loďou z Buenos Aires do uruguajského mesta Colonia del Sacramento, ktoré sa pýši zápisom v zozname UNESCO vďaka svojej prekrásnej historickej štvrti, ktorú si prezriete. V meste je množstvo dláždených ulíc, starobylých námestí, lucerien, automobilových veteránov, atď. Uruguajci sú na toto mesto veľmi hrdí. Transfer do Montevideo, nocľah.

5. deň

PUNTA DEL ESTE - MONTEVIDEO: Raňajky. Celodenný výlet do najznámejšieho uruguajského letoviska Punta del Este, ktoré leží v juhovýchodnej časti Uruguaja. Punta del Este je synonymom pre dobrý vkus, honorácie a bohémsky život. Návrat do Montevideo.

6. deň

MONTEVIDEO: Raňajky. Prehliadka Montevideo (Plaza Independencia, Mausoleo Jose Artigas, Palacio Salvo, Puerta de la Ciudadela, Avenida 18 de Julio, Plaza de Cagancha, Iglesia Nuestra Seňora del Carmen, Palacio Legislativo, Estadio Centenario). Nocľah v Montevideo.

7. deň

MONTEVIDEO - BUENOS AIRES - MENDOZA: Raňajky. Transfer z hotela do prístavu v Montevideo. Plavba loďou z Montevideo do Buenos Aires. Transfer na letisko, prelet do Mendoza. Transfer do hotela. Nocľah v Mendoza.

8. deň

ANDY - ACONCAGUA - PUENTE DEL INCA - MENDOZA: Raňajky. Celodenný výlet do Ánd, kde pôjdete v nadmorskej výške od 2.500 metrov do 3.500 metrov pozdĺž rieky Mendoza, okolo andských vrcholov. Najzaujímavejším momentom výletu pre Vás určite bude pohľad na majestátnu Aconcaguu (6.962 m n.m.), najvyššiu horu Južnej Ameriky. Okrem nej ešte uvidíte napríklad Tupungato (6.800 m n.m.) a mnoho ďalších veľhôr. Na spiatočnej ceste si pozriete preslávený most Inkov (Puente del Inca). Počas tohto dňa Vás čakajú nezabudnuteľné zážitky, budete úplne unesení prírodnými scenériami. Návrat do Mendoza. Vyskúšajte miestne bifteky, najchutnejšie mäso na svete majú skutočne v Argentíne. Nocľah v Mendoza.

9. deň

MENDOZA: Raňajky. Prehliadka Mendoza (Cerro de la Gloria, Parque San Martin, Plaza Independencia, Plaza Espaňa). Návšteva troch argentínskych vínnych pivníc (bodegas) v okolí Mendoza spojená s ochutnávkami vína. Domáci nazývajú Mendoza a okolie krajom vína. Nocľah v Mendoza.

10. deň

MENDOZA - SANTIAGO DE CHILE - VIŇA DEL MAR: Raňajky. Odchod z Mendozy do Santiaga de Chile (Andskou cestou z Argentíny do Chile). Transfer zo Santiaga de Chile do Viňa del Mar, ubytovanie. Nocľah vo Viňa del Mar.

11. deň

VALPARAISO - VIŇA DEL MAR: Raňajky. Prehliadka Valparaísa a Viňa del Mar. Valparaíso je starobylo pôsobiace mesto s veľkým prístavom. Po meste chodí plno námorníkov, môžete tu vidieť obrovské lode. Mesto sa rozkladá prevažne na kopcoch. Je tu dohromady 16 lanoviek, čo je najväčší počet lanoviek v jednom meste na svete. Mesto Viňa del Mar je nazývané mestom záhrad. Nocľah vo Viňa del Mar.

12. deň

VIŇA DEL MAR – SANTIAGO DE CHILE: Raňajky. Transfer z Viňa del Mar do Santiago de Chile. Návšteva dvoch chilských vínnych pivníc (bodegas) v údolí rieky Maipo spojená s ochutnávkou vína. Nocľah v Santiago de Chile.

13. deň

SANTIAGO DE CHILE: Raňajky. Prehliadka Santiaga de Chile (Iglesia San Francisco, Cerro Santa Lucia, Alameda, Palacio de la Moneda, Plaza de la Constitución, Ex Congreso Nacional, Plaza de Armas, Catedral de Santiago, Cerro San Cristobal). Z vrcholu Cerro San Cristobal je vidieť Santiago de Chile ako na dlani, v pozadí sú andské veľhory (v blízkosti Santiaga dosahujú štíty nadmorskú výšku 5.000 - 5.800 metrov. Nocľah v Santiago de Chile.

14. deň

SANTIAGO DE CHILE: Raňajky. Transfer z hotela na letisko, odlet zo Santiago de Chile.

15. deň

PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).

Cena zahrňuje:

leteckú dopravu z Prahy (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), miestne prelety a ich letiskové taxy, 12 x nocľah v 3* hoteloch s raňajkami, 2 x obed, všetky transfery počas okruhu, všetky prehliadky a vstupy podľa programu, služby sprievodcu ESO travel (min. počet účastníkov: 16 osôb)

Cena nezahrňuje:

letiskové taxy 529,- EUR, fakultatívne výlety a vstupy, prepitné, cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Vyberte si termín