Hongkong Hongkong

 • Ako tráviť čas

  Mesto Hongkong je zmesou rôznych národností, kultúr, zvykov, tradícií a kuchýň. Dá sa rozdeliť do troch častí: Hongkong, obchodná štvrť Kowloon a New Teritories, kam spadajú malé ostrovčeky v Čínskom mori. Hongkong patrí k najhustejšie zaľudneným miestam sveta. Na 1 km2 žije neuveriteľných 6 320 osôb.

  Turistov láka pulzujúce mesto, kde nájdete tradičné chrámy aj vysoké mrakodrapy, prírodné rezervácie aj preľudnené ulice, pouličné čínske trhy aj moderné nákupné centrá, rušný nočný život aj zastrčené romantické zákutia.

  Na cestovanie po pamiatkach si vyhraďte aspoň jeden deň. Neznámejší a stále funkčný chrám sa volá Man Mo. Budhistický kláštor Po Lin si zapamätáte podľa obrovskej bronzovej sochy Budhu sediaceho na streche svätostánku. Na brehu Victoria Bay sa prejdite po chodníku slávy, kde sa môžete odfotiť s odliatkami slávnych filmových hrdinov, ako sú Jackie Chan a Bruce Lee.

  Za nákupmi sa vydajte do štvrte Kowloon. Na Neftritovom alebo Vtáčom trhu sa nebojte zjednávať aj o cene polievky v rýchlom občerstvení. Vyberiete si z pestrej ponuky suvenírov, ochutnáte miestnu kuchyňu, zažijete atmosféru tradičného trhoviska a odnesiete si veľa zážitkov. Zastrešené trhovisko Western Market v budove z roku 1858 ponúka látky, potraviny, oblečenie aj suveníry. Moderné nákupné centrum s butikmi svetových značiek objavíte v budove IFC Towers vysokej neuveriteľných 415 metrov.

  Oázou pokoja uprostred mesta je Hongkong Park otvorený od 7 do 23 hodín. Uprostred zelene stoja skleníky, fontány, jazierka a reštaurácie. Rozhodne si nenechajte ujsť výstup na Victoria Peak s vyhliadkou na celý záliv. Pohľad na siluety mrakodrapov si užijete najlepšie z vodnej hladiny na palube výletných lodí. Duchovný život spoznáte pri tréningu Tai-či v parku alebo v prístave.

  Nočným životom preslávená ulička Lan Kwai Fong. Zábava tu nekončí ani s prvými slnečnými lúčmi. Mnohé bary, reštaurácie a podniky nikdy nezatvárajú. Najobľúbenejším športom v meste sú dostihy. Na závodisku v Happy Valley sa odreagujete u závodov a môžete si staviť na svojho favorita ako väčšina Číňanov. Západná kultúra so sebou priniesla vznik golfového klubu, kde si dobre oddýchnete alebo dohovoríte biznis.