Prejsť k obsahu | Prejsť k hlavnému menu

Vianoce a Silvester pri mori

Užite si Vianoce pri mori

Užite si Vianoce pri mori

Premýšľate, čo s voľnými dňami okolo VianocSilvestra? Radi by ste sa ohriali pri mori a chytili trochu bronzu? Predstavím Vám niekoľko krajín, kam sa môžete vydať a koľko Vás to bude stáť.

Na čo sa pripraviť pred nákupom dovolenky pri mori počas Vianoc a Silvestra?

Cenovo sa budú dovolenky pohybovať v omnoho vyšších čiastkach než v priebehu roka. Jedná sa o jeden z najžiadanejších termínov. Priplatíte si aj za vianočnú večeru a silvestrovský program. Jednou z nevýhod je, že na poslednú chvíľu pobyt zoženiete len ťažko, preto je vhodné riešiť tieto dovolenky čo najskôr. Potrebné je tiež rešpektovať tradície krajiny, do ktorej sa chystáte vycestovať nečakajte preto tradičné slovenské Vianoce.

Oslávte Silvester na pláži pri mori

Oslávte Silvester na pláži pri mori

Vianoce a Silvester v Egypte

Asi najlacnejšiu dovolenku za slniečkom zakúpite do Egypta. Vyberajte radšej južnejšie časti krajiny – Marsa Alam. Je tu narozdiel od Hurghady o niečo teplejšie počasie, ale aj tak sa budete musieť večer obliecť o niečo viac. V Marsa Alam je mnoho hotelov s aquaparkmi pre deti, úžasný podmorský svet s možnosťou šnorchlovania a navyše sú tu počas zimných mesiacov skvelé podmienky aj na spoznávanie krajiny, nakoľko teploty nie sú tak extrémne vysoké ako v letných mesiacoch (priemerne 27 °C). Ceny sa pohybujú cca od 550Eur za osobu.

Pozor: na vycestovanie do Egypta je nutné mať pas s platnosťou min. 6 mesiacov po návrate z destinácie.

Prežite Vianoce v Egypte napríklad pod vodou

Prežite Vianoce v Egypte napríklad pod vodou

Vianočné sviatky na Kanárskych ostrovoch

Aj Kanárske ostrovy sú celoročnou destináciou. Prezývajú sa ostrovy jari, v priemere sú tu v decembri teploty okolo 25 °C. Pre svoju dovolenku vyberajte skôr južné časti ostrovov, na ktorých je v tomto období menej zrážok. Každý ostrov je iný a ponúka iné možnosti – odlišné farby pláží, rôznorodá príroda či pamiatky. Každý si určite vyberie to svoje. Väčšina hotelov má v zimných mesiacoch vyhrievané bazény, takže v prípade, že počasie kúpaniu v mori nepraje, môžete sa osviežiť aj v bazéne. So stravou All inclusive  zaplatíte za týždeň cca 950 – 1 200 Eur.

Čakanie na Ježiška na Tenerife

Čakanie na Ježiška na Tenerife

Sviatočná pohoda na Kapverdských ostrovoch

Kapverdské ostrovy sú jednou z najbližších exotických krajín, kam sa môžeme vydať. Je to ideálna dovolenka pre páry pre deti ti nie je veľa vyžitia. Ostrovy sa nachádzajú v Atlantickom oceáne, je preto potrebné počítať so studenším morom. Priemerne je tu ale príjemných 28 °C. Cenovo sa budeme pohybovať cca od 1 000Eur na osobu s All inclusive.

Pokojné Vianoce na Kapverdských ostrovoch

Pokojné Vianoce na Kapverdských ostrovoch

Vianoce a Silvester v Spojených arabských emirátoch

Jednou zo skutočne luxusných destinácií sú Spojené arabské emiráty, kde na Vás bude vianočná nálada dýchať z každého rohu. Teploty sa budú šplhať ku krásnym 30° C, takže sa aj pekne zahrejete a vychutnáte si kvalitný odpočinok. Počítajte ale s cenami okolo 1 100 – 1 500 Eur za osobu. Záleží aj, kedy budete dovolenku kupovať (čím bližšie termínu odletu, tým sú ceny leteniek vyššie), na koľko dní a s akou stravou budete zájazd požadovať.

Privítajte nový rok v Dubaji

Privítajte nový rok v Dubaji

Americké Vianoce v Dominikánskej republike

Mnoho ľudí sníva o Vianociach v Karibiku. Tak prečo to nevyskúšať napríklad tento rok v Dominikánskej republike? Vianoce sa tu slávia skutočne vo veľkom, jeden festival strieda druhý. Teploty tu väčšinou neklesajú pod 30 °C, takže Vianoce aj Nový rok oslávite v plavkách. Za dovolenku cez sviatky zaplatíte okolo 1 800 Eur na osobu.

Vianoce v Karibiku

Vianoce v Karibiku

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.