Prejsť k obsahu | Prejsť k hlavnému menu

Blog o cestování, tipy kam vyrazit na dovolenou

Rakúskom na bicykli bez starostí a batožiny

Rakúskom na bicykli

Rakúskom na bicykli

Ak ste vášnivými športovcami, máme tu pre Vás inšpiráciu ako stvorenú. Počas týchto zájazdov si prejdete krásnu prírodu Rakúska na bicykli a vôbec sa nebudete musieť starať o to, kde sa počas cesty ubytujete alebo kde dáte batožinu.

Rakúsko je naším blízkym susedom a okrem nádhernej prírody, alpských stredísk, priezračných jazier a množstva dychberúcich zámkov a hradov ponúka 10 000 km cyklotrás. Táto krajina je naozaj ako stvorená na aktívnu dovolenku a cyklistický raj začína hneď za hranicami. Spoznávajte rakúske krásy zo sedla bicykla.

Rakúske Alpy

Rakúske Alpy

Ako taká aktívna dovolenka vyzerá?

Ideálne je nájsť dobré vlakové spoje, pretože do východzieho aj z cieľového miesta sa dostávate individuálne. V každom cieľovom bode, kam daný deň prídete, máte zaistené ubytovanie s raňajkami. O svoju batožinu sa starať nemusíte, pretože každý deň Vám ich do danej ubytovacej kapacity prevezú. V prípade, že by sa Vám po ceste bicykel pokazil, máte k dispozícii bezplatný servis (9:00-19:00 – iba požičané bicykle). Navyše dostanete aj mapku cesty a informačné materiály. Bicykle je možné požičať za určitý poplatok.

Aktívna dovolenka na bicykli

Aktívna dovolenka na bicykli

Romantická cesta zo Salzburgu do Viedne

Trasa zo Salzburgu do Viedne patrí medzi tie menej náročné, ale aj napriek tomu je fyzická zdatnosť nevyhnutná, pretože za 9 dní najazdíte cca 270 km. Po ceste spoznáte veľkú časť jazera Mondsee, ktoré patrí medzi najteplejšie jazerá v Rakúsku, či oblasť okolo jazera Hallstatt. Rovnomenné mestečko Hallstatt je zapísané na zozname UNESCO. Nájdeme tu kostnicu či najstaršie soľné bane v Európe. Keď budete nocovať v Bad Ischl, určite nezabudnite na miestne termálne kúpele alebo si zájdite na raňajky do preslávenej miestnej cukrárne Zauner. Jednou z najkrajších zastávok na dunajskej trase je mestečko Grein s najstarším rokokovým divadlom Rakúska a krásnym zámkom. Takmer poslednou zastávkou bude Tulln. Mesto je plné prekrásnych záhrad a jeho dejiny siahajú až do doby rímskej. Organizuje sa tu aj najväčší kvetinový a záhradkársky veľtrh v Rakúsku.

Hallstatt, Rakúsko

Hallstatt, Rakúsko

Cyklistický zájazd Romantická cesta zo Salzburgu do Viedne TU

Výlet na bicykli v oblasti Salzkammergut

Salzkammergut (Soľná komora) leží v oblasti Salzburska. Oblasť je známa nedotknutou prírodou, horami a hlavne jazerami, okolo ktorých trasa povedie. Zaberie 8 dní a prejdete približne 195 km. Začíname v Bad Ischl a čaká nás romantická prechádzka plná dobrodružstva okolo niekoľkých jazier. Jedným z nich je aj ľadovcové jazero Attersee, ktoré je hlboké až 171 m a je rajom najmä pre potápačov (viditeľnosť do hĺbky 25m) či jachtárov. Ďalším jazerom je Wolfgangsee, po ktorom, ak budete mať chvíľu času, si môžete urobiť výlet parníkom alebo si v ňom len tak zaplávať. Na brehu jazera Traunsee návštevite mesto Gmunden s krásnym stredovekým kúpeľným centrom. Pri prenocovaní v Bad Goisern budete mať opäť možnosť navštíviť kúpele alebo sa zoznámiť s tradíciou ručných remesiel v Hand Werk Haus v centre mesta. Ak ste nestihli kúpele navštíviť nikde po ceste, ďalšou možnosťou je ešte Bad Aussee. Alebo si urobte výlet do blízkej soľnej bani – Salzwelten či múzea histórie a ťažby soli Kammerhofmuseum.

Zámok Ort, Gmunden, jazero Traunsee

Zámok Ort, Gmunden, jazero Traunsee

Cyklistický zájazd Výlet na bicykli v Salzkammergut TU

Spoznajte kráľovský Dachstein na bicykli

Dostatok fyzickej zdatnosti a vytrvalosti budete potrebovať na tejto trase dlhej 173 km, ktorú musíte zvládnuť za 4 dni. Východiskovým bodom pre Vás bude Bad Goisern. Ak by ste po prvom dni mali ešte veľa energie, v Gröbmingu sa nachádza najväčší zábavný park v Rakúsku, v ktorom spoznáte les z novej perspektívy (na lanách). Po ceste navštívite známe lyžiarske strediská Štajerska a Horného Rakúska ako je Ramsau, Annaberg či Gosau, kde môžete získať aj tipy na zimnú dovolenku. Určite Vám v tejto chvíli došlo, že budete zdolávať vyššie nadmorské výšky pohybujúce sa cez 2000 m.n.m.

Dachsteinom na bicykli

Dachsteinom na bicykli

Cyklistický zájazd Spoznajte kráľovský Dachstein na bicykli TU

Zažite hory a jazerá v oblasti Salzkammergut na bicykli

Opäť sa vraciame do oblasti Soľnej komory, ktorá patrí medzi najkrajšie miesta v Rakúsku. Čaká Vás viac než 200 km počas 6 dní. Opäť začíname v nám už známom Bad Goisern. Užijete si noc pri jazere Wolfgangsee, v kúpeľnom mestečku Bad Ischl alebo v UNESCO mestečku Hallstatt. Dostanete sa aj k jazeru Schwarzensee, kde budete zdolávať sklon stúpania až 17%. Jazero je prírodnou rezerváciou a na kúpanie je označené ako najvyššia kvalita. Ak si vyhradíte trachu času, môžete sa pozrieť aj k vodopádom Waldbachstrub.

Cisárska vila v Bad Ischl

Cisárska vila v Bad Ischl

Cyklistický zájazd Zažite hory a jazerá Salzkammergut na bicykli TU

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.