Prejsť k obsahu | Prejsť k hlavnému menu

Ferrari world v Abú Dhabí

Ferrari World, Abu Dhabi

Ferrari World, Abu Dhabi Visit Abu Dhabi

Snívate o dobrodružstve plnom vzrušujúcich zážitkov? Patríte k fanúšikom formuly 1? Posadiť sa do jedného z týchto nadupaných strojov je iste prianím každého milovníka adrenalínu. Ak zároveň radi cestujete, máme pre vás jedinečný tip. Navštívte zábavný park Ferrari World v hlavnom meste Spojených arabských emirátov! Ponúka nespočetne veľa aktivít určených nielen dospelým automobilovým nadšencom, ale aj celým rodinám.

Zábava pre dospelých

Ponuka s označením Fast Fan prináša mnoho jázd pre tých, ktorí chcú zažiť napätie a spoznať, aké to je byť vodičom Scuderia Ferrari. Radí sa sem známa Formula Rossa, najrýchlejšia horská dráha na svete. Pripútajte sa, nasaďte si ochranné okuliare a pripravte sa na výstrel rýchlosťou 240 km/h za 4,9 sekundy!

Formula Rossa

Formula Rossa Jazon88

Tejto horskej dráhe úspešne konkuruje Flying Aces, dráha s najvyššou slučkou na svete. Ohromujúca je tiež atrakcia Fiorano GT Challenge, ktorá návštevníkom umožňuje previezť sa na vozoch, ktoré napodobňujú legendárne Ferrari F430 Spider na okruhu inšpirovaným skutočnými GT pretekárskymi dráhami.

Pri horských dráhach ale zábava nekončí! Užiť si môžete aj preteky na okruhu Yes Marina. Scuderia Challenge je atrakcia, pri ktorej si vyskúšate realistický simulátor F1. Chopte sa volantu a vytvorte najlepší čas!

Atrakcie pre rodiny s deťmi

Ferrari World vie zabaviť deti a priaznivcov pokojnejších aktivít rovnako dobre ako vyznávačov adrenalínových športov. V sekcii Family Fun nájdete Junior GT, štartovací bod pre vaše natešené potomky. Nechajte ich pozrieť si vzdelávací film a preškoliť sa odborníkmi, potom ich pustite za volant vozidla 430 GT Spider. Pohľad na to, ako svištia po dráhe v autíčku zábavnej veľkosti, vás poteší aj rozosmeje.

Junior GT

Junior GT https://www.flickr.com/photos/sackerman519/86

Rodinám je určená aj atrakcia Tyre Twist, založená na tradičnej jazde v čajových šálkach. Naskočte do vozíku v tvare veľkej pneumatiky F1 a zažite zbesilé otáčanie!

Existuje niečo zábavnejšie?Možno novinka Benno’Great Race!. Prežite jazdu plnú interaktívnych výziev a špeciálnych efektov. Pomôžte Bennovi vyhrať jeho veľký pretek a potom si konečne doprajte niečo pokojnejšie.

Preskúmajte miniatúrne Taliansko prostredníctvom Bell’Italia. Nasadnite do malého Ferrari 250 California a podniknite cestu okolo slávnych pamiatok aj preslávených pretekárskych miest.  Prehliadnite si napríklad pretekársky okruh v Monze alebo Benátky. Zaujímavosťou je, že Bell’Italia zobrazuje cez 40 000 ručne zasadených drobných stromčekov.

Bell’Italia

Bell’Italia Sarah_Ackerman

Občerstvenie

Náročné vyvádzanie nejedného unaví a vyhladovie. Ferrari World má k dispozícií päť reštaurácií, v ktorých ponúka jedlo v talianskom štýle a s príjemnou atmosférou.

Vstupné a otváracia doba

Do Ferrari Worldu si môžte zakúpiť celodenný lístok, alebo vstupenku do dvoch parkov, ktorá súčasne umožňuje navštíviť aquapark Yas Waterworld. Vstupenky sa delia na bronzové, strieborné a zlaté.

Interiér Ferrari World

Interiér Ferrari World Donaldytong

Bronze je základná, stoji 275 emirátskych dirhamov (AED) pre dospelého návštevníka a 230 pre dieťa. Pri aktuálnom kurze môžme 1 AED prepočítať približne na 0,24 EUR. Dospelý tak zaplatí cca 65 EUR, dieťa 54 EUR. Aktuálny menný kurz si radšej vždy skontrolujte.

So strieborným lístkom získate možnosť trikrát sa predbehnúť v radoch na atrakcie. Tiež dostanete voucher na zľavu v hodnote 20 AED na tovar z obchode so suvenírmi. Lístok Silver pre dospelého stojí 360 AED (asi 85 EUR), pre dieťa 305 AED (72 EUR).

Zlatý lístok umožňuje držiteľovi predbiehať v radoch vždy, čím dotyčný získa možnosť vybrať si na atrakciu najlepšie miesto na sedenie. Okrem toho obdrží voucher na zľavu do obchodu v cene 30 AED. Lístok Gold sa dá kúpiť za 525 AED (asi 124 EUR). Detská varianta stojí 445 AED (105 EUR)

Ferrari World má otvorené po celý týždeň od 11:00 do 20:00, obchod so suvenírmi otvára už 10:45.

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.