Prejsť k obsahu | Prejsť k hlavnému menu

Exotika na tanieri: Nechajte sa zlákať malajzskou kuchyňou

Malajzské laksa mee

Malajzské laksa mee Shutterstock

Pouličné stánky s občerstvením prekypujú nepreberným množstvom voňavých lahôdok. Väčšina pokrmov je pre zhýčkané európske jazýčky nadmieru pálivá, ale ochotní predavači na požiadanie radi pripravia jemnejšiu verziu. Nebojte sa exotických názvov a vychutnajte si to najlepšie z malajzskej kuchyne.

Exotická Malajzia sa rozkladá na hornatom juhu Malajzského polostrova a severe ostrova Borneo. Neprestupné dažďové pralesy, horské masívy, tyrkysovo sfarbené more aj jedinečné pamiatky sú splneným snom mnohých cestovateľov. Tón tunajšej kuchyne udáva poloha v tropickom pásme, vplyv indickej a čínskej kultúry aj moslimská viera prevažnej väčšiny obyvateľov. Bravčové mäso je tak v tradičných pokrmoch zastúpené iba veľmi okrajovo.

Hokkien mee

Hokkien Mee

Hokkien Mee Shutterstock

Ak chcete skúsiť pravú chuť Malajzie, tak neváhajte a zvoľte hokkien mee. Poctivá porcia nudlí vo vývare s krevetami, okorenená chilli a sójovou omáčkou vás určite zaujme. Pridať si do nej môžete aj smažené vajce. Nudle dostanete podľa priania buď žlté pšeničné, ryžové biele alebo sklenené. Vyskúšať môžete aj ich kombináciu. V každom prípade sa ale pripravte, že super pálivý Hokkien mee nie je nič pre slečinky.

Vyberte si z našej ponuky zájazdov do Malajzie

Nasi lemak

Nasi Lemak

Nasi Lemak Shutterstock

Ryža pre prípravu Nasi lemak sa namáča do kokosovej smotany. Vďaka tomu potom dusená a zabalená do banánového listu chutí a vonia priam božsky. Servíruje sa s vareným vajcom, plátkami šalátovej uhorky, sušenými ančovičkami a omáčkou sambal. Výdatnejšia verzia sa podáva so smaženým kuraťom, rybou alebo hovädzím. Mäso sa dusí v kokosovom mlieku spolu s chilli a kari pastou.

Char koay teow

Char Koay Teow

Char Koay Teow Shutterstock

Ochutnajte tradičné smažené nudle s vajcom, zeleninou, fazuľkami a morskými plodmi. Narazíte na ne skutočne všade a čo kuchár, to jedinečná receptúra. Nudle sú pšeničné, ploché a široké. Sójovou omáčkou sa tu rozhodne nešetrí.

Kambodža nie je len Angkor Wat. Čo ďalšie na vás čaká v tomto kráľovstve?

Prečítajte si aj:

Kambodža nie je len Angkor Wat. Čo ďalšie na vás čaká v tomto kráľovstve?

Satay

Satay

Satay Shutterstock

Kuracie, hovädzie či jahňacie kúsky mäsa na špajli vám na tržnici pripravia na horúcom uhlí. Sfarbené do žlta od kurkumy a ochutené sladkokyslou omáčkou so sekanými arašidmi zaženú aj ten najväčší hlad.

Bakuteh

Bakuteh

Bakuteh Shutterstock

Nemoslimská časť obyvateľov si v Malajzii s obľubou pochutnáva na miskách s vriacim vývarom z bravčových kostí a rebier. Príprava trvá najlepšie niekoľko dní a nevyhnutné sú bylinky, cesnak a korenie ( škorica, aníz, fenikel a klinček). Do hotovej polievky sa vkladajú droby, huby, zelenina alebo tofu.

Kambodža nie je len Angkor Wat. Čo ďalšie na vás čaká v tomto kráľovstve?

Prečítajte si aj:

Kambodža nie je len Angkor Wat. Čo ďalšie na vás čaká v tomto kráľovstve?

Roti canai

Roti Canai

Roti Canai Shutterstock

Jemný maslový chlieb v tvare slabej placky slúži ako príloha ku kari, smaženým vajciam a koreneným zeleninovým či mäsovým zmesiam. Podáva sa aj na sladko s kokosovým džemom. Príjemná varianta na raňajky, ideálne v kombinácii so silným malajzským čajom tarik, zjemneným mliekom.

Ochutnajte Malajziu

Ais kacang

Ais kacang

Ais kacang Shutterstock

Tradičný ázijský dezert, ktorý si môžete nechať namiešať na mieru. Sladké kúsky želé s rôznymi druhmi ovocných príchutí, varené fazule a kukurica, želé nitky, kokosové mlieko a navrch kopček zmrzliny. Nebojte sa vyskúšať rôzne varianty a kombinovať zdanlivo nesúrodé ingrediencie.

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.