Prejsť k obsahu | Prejsť k hlavnému menu

Bangkok všetkými zmyslami: TOP 7 atrakcií v najnavštevovanejšom meste Ázie

Budhistický chrám Wat Arun

Budhistický chrám Wat Arun Shutterstock

Existuje množstvo dôvodov, prečo sa hlavné mesto Thajska pravidelne radí medzi najnavštevovanejšie na svete. Bangkok je zmesou bohatej histórie, zaujímavej kultúry a vzrušujúceho života v uliciach. Zostavili sme pre vás zoznam tých najzaujímavejších miest; výber nebol ľahký, pretože v Bangkoku ich je nespočetne veľa...

Budhistický chrám Wat Arun

Wat Arun v Bangkoku

Wat Arun v Bangkoku Shutterstock

Thajsko je plné chrámov. Celkom ich tu je viac než 31 000 a monumentálny Wat Arun patrí k najznámejším. Vysoká ikonická veža v khmerskom štýle vyčnieva nad brehmi rieky Čao-Praja. Ak sa rozhodnete navštíviť ho po zotmení, bude na vás čakať odetý do žiary zlatých svetiel. Naviac na neho môžete vyliezť! Akonáhle vystúpate po strmých a úzkych schodoch, budete odmenení krásnym výhľadom.

Objavte kúzlo Bangkoku: Vyberte si zájazd!

Smaragdový Budha

Chrám smaragdového Budhu Wat Phra Kaeo

Chrám smaragdového Budhu Wat Phra Kaeo Shutterstock

Veľkolepý palác uchováva kráľovské tróny aj pôsobivé slávnostné sály. Neopomenuteľnou, avšak úplne samostatnou súčasťou je posvätný chrám smaragdového Budhu Wat Phra Kaeo, vôbec najvýznamnejší chrám v krajine. Aj keď sa thajská kráľovská rodina už dávno odsťahovala, rozľahlý komplex zostáva pre Thajčanov významným miestom, ktoré je aj jednou z hlavných turistických atrakcií.

Víkendový trh Chatuchak

Víkendový trh Chatuchak

Víkendový trh Chatuchak Shutterstock

Pre väčšinu miestnych obyvateľov je známy ako JJ Market. S 15 000 stánkami patrí k najväčším vidieckym trhom na svete. Nájdete tu všetko, na čo si spomeniete - od praktických vecí, ako je oblečenie alebo potreby pre varenie, cez umenie a dekorácie až po najrôznejšie zvláštnosti a drobnosti. A nechýbajú ani živé zvieratá. Navzdory ohromnej veľkosti je trh dobre organizovaný. Tovar je prehľadne usporiadaný podľa typu a orientáciu uľahčuje mapa umiestnená blízko vchodu.

Zažite rozprávku na Koh Samui

Prečítajte si aj:

Zažite rozprávku na Koh Samui

Lotosové kvety a girlandy z jazmínov

Thajská girlanda z jazmínu Malai

Thajská girlanda z jazmínu Malai Shutterstock

Rušný bambusový kvetinový trh Pak Khlong Talat je pastvou pre oči aj nosné dierky. Kúpiť tu môžete orchidei, karafiáty, ruže, zelené banány aj hromady pichľavých ananásov. Zlatý klinec predstavuje návšteva predajcov pozdĺž Chakkaraphet Road. Miestni tu totiž vyrábajú kvetinové ozdoby pre svatby, pohreby a ďalšie udalosti. Najčastejšie sú dekorácie z jemných okvetných lístkov lotosových kvetov a voňavé girlandy z jazmínu nazývané malai.

Bangkok musíte zažiť: Mrknite na zájazdy

Čínska štvrť s vôňou kadidla

Čínska štvrť v Bangkoku

Čínska štvrť v Bangkoku Shutterstock

Rušné trhy, trblietavé obchodíky, fenomenálny street food, všadeprítomné sošky zlatých budhov, taoistické chrámy zahalené v dyme z kadidla - vítajte v okúzľujúcej čínskej štvrti nedotknutej modernizáciou, ktorá patrí k najväčším Chinatown na svete! Odporúčame obuť pohodlné topánky a potom sa jednoducho stratiť v preklade, unášaný božským jedlom a neopakovateľnou atmosférou...

Central Park Bangkoku

Central Park Bangkoku nazývaný Lumphini

Central Park Bangkoku nazývaný Lumphini Shutterstock

Bangkok je betónová džungľa a väčšinu jeho zelených priestorov pohltili vývojári, ktorí k panoráme pridávajú ďalšie a ďalšie veže. Našťastie uprostred mesta leží jeden listnatý park, často prezývaný Central Park Bangkoku, ale oficiálne pomenovaný Lumphini, po nepálskom rodisku Budhu. V oáze zelene sa môžete prejsť na člne v tvare labute po umelom jazere alebo sa iba chvíľu dívať do zelene...

8 thajských dezertov, ktoré musíte vyskúšať

Prečítajte si aj:

8 thajských dezertov, ktoré musíte vyskúšať

Thajské masáže

Thajská masáž

Thajská masáž Shutterstock

Divana Massage Spa ponúka kompromis medzi pouličnými masážnymi salónikmi a päťhviezdičkovými hotelovými kúpeľmi. Starý tradičný thajský dom disponuje krásnou záhradou, ktorá vás príjemne ukolísa. Môžete si vybrať z hodinových masáži alebo si dopriať celodenný relax kombinujúci masáže, peelingy, bylinné pary, chutné jedlo a ďalšie výhody.

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.