Prejsť k obsahu | Prejsť k hlavnému menu

Aj matky majú túlavé topánky: Kojenie na cestách

Tipy na kojenie na cestách

Tipy na kojenie na cestách Shutterstock

Patríte medzi vášnivé cestovateľky, avšak vaše zážitky v nedávnej dobe vystriedali tie materské? Neklesajte na mysli, svojich túlavých topánok sa rozhodne vzdať nemusíte. A určite nie kvôli kojeniu!

Nie je nutné sa nijako obmedzovať, stačí, ak sa vybavíte na cesty tak, aby vás kojenie nestresovalo. Možno vás prekvapí s akou ľahkosťou vaše bábätko zvládne cestu lietadlom. A vy môžete začať písať novú kapitolu svojho cestovateľského denníka, tu s názvom rodinná dovolenka. Máme pre vás niekoľko osvedčených tipov, vďaka ktorým hravo zvládnete kŕmenie vášho dieťaťa počas prvej spoločnej dovolenky.

Starostlivo vyberte cieľ cesty

Kojenie na pláži

Kojenie na pláži Shutterstock

Exotické destinácie a ďaleké ciele s niekoľkými prestupmi si ponechajte v zálohe na dobu, kedy bude vaše dieťa o pár rokov staršie. Prvý let by nemal trvať viac než 3 hodiny. Pokúste sa zabaviť svoju ratolesť počas odbavenia a nástupu do lietadla, aby ho zvuk motorov ukolísal a materské mlieko poslúžilo ako predohra k pokojnému spánku. Nezabúdajte, že kojenie je prirodzené a na verejnosti povolené. Buďte však ohľaduplní k mentalite národa, na ktorého územie cestujete. Zistite si predom obmedzenia, ktoré sa môžu týkať obliekania, odhaľovania a aj kojenia. Využívajte letiskové salóniky, kde budete mať viac pokoja a súkromia.

Doleťte pohodlne trebárs do Talianska

Oblečte se prefíkane

Chytré oblečenie vám uľahčí cestovanie

Chytré oblečenie vám uľahčí cestovanie Shutterstock

Aj keď ste možno pyšná na svoje bujné krivky, ktoré si možno užívate prvýkrát v živote práve vďaka materstvu, vedzte, že okolo sa môžu nachádzať ľudia, ktorým to nebude príjemné. Všetko vám uľahčí podprsenka špeciálne upravená pre ľahké kojenie. Ak si naviac oblečiete blúzku aj svetrík na gombíky, nebudete si musieť oblečenie zložito vyhŕňať. Oddeľte seba a dieťa od okolitého sveta veľkou šatkou. Ľahko prehodená vám poskytne nerušené okamihy, dôležité pre vaše bábätko.

9 najpodivnejších sobášov sveta: Za manželov Eiffelovku aj Berlínsky múr

Prečítajte si aj:

9 najpodivnejších sobášov sveta: Za manželov Eiffelovku aj Berlínsky múr

Dodržujte pitný režim

Nepodceňte pitný režim!

Nepodceňte pitný režim! Shutterstock

Pobyt v klimatizovaných letiskových halách a lietadlách stojí telo množstvo energie. Proti dehydratácii a únave bojujte popíjaním pramenitej vody bez bublín. Tá skvelo podporí aj tvorbu materského mlieka. Ak je to možné, občas sa aj s bábätkom prejdite.

Doprajte si dovolenku v Španielsku

Posaďte sa dopredu

Vyberte si miesto

Vyberte si miesto Shutterstock

V lietadle si s bábätkom vyberajte predné miesta a ideálne sedadlo do uličky. Správne zvolené miesto vám uľahčí cesty na toaletu, prebaľovanie aj výstup z lietadla. Cestovanie je niekedy náročné aj pre dospelých, neberte si teda osobne, ak narazíte na mrzútov. Vždy sa nájde niekto s nevhodnými komentármi na účet kojacej matky alebo plačúceho dieťaťa. Porozhliadnite sa okolo seba a skúste si vyhliadnuť jedného človeka, z ktorého pohľadu vycítite pochopenie. Čerpajte túto pozitívnu energiu vždy, keď bude potrebné.

Tajomstvo dlhovekosti odhalené: 5 lokalít, kde žijú storoční mladíci a mladice

Prečítajte si aj:

Tajomstvo dlhovekosti odhalené: 5 lokalít, kde žijú storoční mladíci a mladice

Zachovajte pokoj

Zachovajte pokoj

Zachovajte pokoj Shutterstock

Nezabúdajte, že kojením matka prináša dieťaťu okrem stravy aj pokoj. Pripomínajte si, že či už ho držíte v náručí alebo leží v kočiari, je s vami silno prepojené. Myslite a jednajte optimisticky a s láskou. Potom bude aj mlieko pre vaše dieťatko šťastné, budete môcť spoločne prežiť pohodové chvíle aj počas ciest.

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.

Páči sa vám tento článok?

Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.