Tunisko Tunisko

Oficiálny názov: Tuniská republika
Hlavné mesto: Tunis
Štátne zriadenie: republika pluralitného typu s jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: sunnitskí moslimovia 99%
Úradný jazyk: Úradným jazykom je v Tunisku arabčina , využijete ale i francúzštinu, angličtinu, nemčinu a taliančinu
Časový posun: po celý rok rovnaký ako u nás

Tunisko - zájazdy od 165 EUR

O TUNISKUTunisko - krajina ďatlí, mora a piesku

Oficiálny názov štátu, ktorý sa rozkladá na rozlohe 163 610 km2, je Tuniská republika. Má takmer 10 miliónov obyvateľov, ich úradným jazykom je arabčina a náboženstvom z 99% islám. Vo všetkých oblastiach života v Tunisku je však výrazne patrný fracúzsky vplyv. Vlastnosťami, ktoré najlepšie vystihujú mentalitu obyvateľov Tuniska, sú pohostinnosť a srdečnosť. Tunisko má za sebou veľmi bohatú históriu. Zažilo obdobie slávy i časy, kedy bolo pod cudzou nadvládou. Priaznivá i menej priaznivé obdobia však prestali bez straty vlastnej identity a tolerancie voči ostatným kultúram. K ceste do Tuniska postačí len platný cestovný pas, nevyžaduje sa žiadne očkovanie a pri využití služieb cestovnej kancelárie nie je treba ani samostatné vízum. Je zakázané do Tuniska dovážať tuniskú menu, akékoľvek zbrane okrem loveckých, výbušniny, pornografiu a drogy.

Tuniská geografia a poloha

Tunisko leží v severnej časti afrického kontinentu a jeho susedia sú Líbia a Alžírsko. Len 137 km po mori delí Tunisko od Sicílie. Hlavným mestom je Tunis, ďalším významným napríklad Kartágo. medzi naobľúbenejšie turistické lokality patrí Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Jasmine Hammamet.

Nezameniteľné kvality Tuniska

Tunisko sústreďuje na jednom mieste rôzne turisticky atraktívne prvky, pre ktoré sú veľmi vyhľadávanými ostatné krajiny ležiace u Stredozemného mora. Je preslávené svojou vynikajúcou kuchyňou, okrem vlastných špecialít však ponúka turistom i lahôdky kuchyne medzinárodnej. Vyniká rovnako širokým spektrom športových i iných aktivít, spôsobov a možností, ako v tejto destinácii tráviť dovolenku. V neposlednej rade sa môže pochváliť až neskutočnou rozmanitosťou prírodných krás, jedinečnostťou rastlinných a živočíšnych druhov a množstvom kultúrnych zážitkov, ktoré sprostredkováva usporiadaním tradičných miestnych osláv a festivalov.

Nečakané umelecké zážitky

Keď Vás kultúra arabského sveta zatiaľ príliš neoslovila, ponášteve Tuniska sa táto situácia nepochybne zmení. Vďaka podpore tuniskej vlády sa V Tunisku veľkej popularitte tešia všetky krásne umenia i netradičné umelecké štýly. Obdivovať môžete efektné tuniské maliarstvo, pôsobivé dramata i nevšednú architektúru. Asi najčastejšie sa ale stretnete s tuniskou hudbou a originálnymi tancami. Iste budete veľmi milo prekvapení, Tunisko je totiž v tomto smere krajinou skutočne svojbojnou, miestny umelci sa do všetkého svojho konania púšťajú s neutíchajúcim nadšením a fascinujúce výsledky ich práce tomu dokonale odpovedajú.

Skutočná fata morgana

Odborne povedané sa jedná o stav teplotnej inverzie, ktorý sa prejavuje zrkadlením vzdialeného objektu vo vzduchu. Žiadne také vysvetlenie Vám ale patrne stačiť nebude, keď budete mať šťastie a behom horúceho dňa v Tunisku tú svoju fata morganu uvidíte. Až už sa to stane nad saharským pieskom alebo na okraji soľných jazier, vedecký názor bude asi to posledné, po čom by ste v takovom okamžiku túžili. Mnoho lákavejšie by bolo, sa onoho prchlivého odrazu trebárs len na sekundu dotknúť. To sa Vám ale bohužiaľ nepodarí. S rovnakým tajomstvom, s ktorým sa Vám zjaví, sa za chvíľočku zase rozplynie do stratena.

Tunisko - zájazdy od 165 EUR

Najnovšie recenzie Tunisko

Celkom: 8,8 Dovolená splnila svůj účel, skvělá relaxace. Všude čisto!

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená splnila svůj účel, skvělá relaxace. Všude čisto! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Po příjezdu jsme dostali přidělený pokoj někde v suterénu, po reklamaci a doplatku 60USD jsme dostali pokoj s výhledem na bazén a moře. CK Blue Style má asi zaplacené suteréní pokoje, které jsou tmavé a s výhledem do savany.

Úklid probíhal každý den, na nic si nemůžeme stěžovat.

Při přijedu dostanete v obálce dvě karty, jedna slouží jako klíč od pokoje a druhá na placení útrat - útrata se platí při odjezdu na recepci.

Na hotelu je převážně Francouzská klientela + Češi.

Strava
Velice chutná a nepřeberné množství, každý si najde na co má zrovna chuť.

Služby hotela
Využili jsme jen masáže (celková masáž, 50 minut) 30 USD

Výlety jsme podnikali taxíkem bez CK, všude velice blízko, farma krokodýlů , okruh ostrovem-římská cesta, synagoga La Ghriba, městečko Midoun a hlavní město ostrova Houmt Souk. Taxíky jsou zde velice levné!

Pláž
Velice hezká cca 100m od hotelového bazénu, občas řasy, které ráno uklízeli traktorem. Lehátek dostatek.

Pozvolný vstup do moře, písčité dno.

Rostislav Brandejs, 23.07.2016, Dátum pobytu: 2.7. - 9.7.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Palm Beach Club

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

velbloudi na pláži 13 fotografií

Palm Beach Club, Djerba, Tunisko Rostislav Brandejs 2016-07-23 8.8 1 10 Palm Beach Club

Celkom: 6,6 Kvalita odpovídala ceně

 • 6,5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 7 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Kvalita odpovídala ceně Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
byla jsem z recenzí poučena, že je dobré dát do pasu nějaká eura, dali jsme 20 euro a měli jsme pokoj v pátém patře na konci s krásným výhledem, klimatizace fungovala, koupelna čistá, postel dostačující, nic víc jsem v pokoji nepotřebovala. Je vidět, že pokoje už něco pamatují, ale jela jsem k moři ne sedět na pokoji.

Strava
Jídlo byla asi ta nejslabší stránka, nečekala jsem zázrak, ale přece jen jsem byla zklamaná, protože např. z Egypta jsem zvyklá na větší výběr. Hotel byl plný a tak se nestíhalo doplňovat a nejlepší jídlo bylo hned pryč. Na druhou stranu dobrá dieta :)

Služby hotela
Zaměstnanci se snažili co mohli, ale plný hotel byl nad jejich síly. Na takovou kapacitu by měl mít hotel minimálně o jeden bar víc a nejspíš i další jídelnu. Jinak animátoři skvělí, plavčíci u bazénu, ostraha na pláži taky. Ostraha byla důsledná co se týče prodejců na pláži, kteří k turistům na lehátka nesměli.

Pláž
Pláž byla krásná, písek jemný, moře nádherné, první den velké vlny a voda čistá, další dny to bylo horší kvůli řasám, ale žádná tragédie. Kvůli moři bych se sem určitě ráda vrátila.

Anonym, 23.07.2016, Dátum pobytu: 15.7. - 22.7.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:Marabout

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (1)

5 fotografií

Marabout, Sousse, Tunisko Anonym 2016-07-23 6.6 1 10 Marabout

Celkom: 10 15 dní velké parády, klidně bych si pobyt prodloužil.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
15 dní velké parády, klidně bych si pobyt prodloužil. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Na pokoji mi nechybělo nic, všechno fungovalo. Klasické vybavení pokoje. Každý den uklizeno, vyměněné ručníky a osušky. Výhled jsem měl na město ze 3.patra.

Strava
Celých 15 dní jsem nevěděl, co si dát dříve na talíř. Vybere si opravdu každý. Hodně ovoce, zeleniny, ryby, masa, přílohy, sýry, salámy, pečivo, dorty, zmrzlina, odpolední svačina atd.

Pláž
Široká pláž, pozvolný vstup do moře. Moře čisté, žádné medúzy.

Daniel R., 23.07.2016, Dátum pobytu: 8.7. - 22.7.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel:Iberostar Royal EI Mansour

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

22 fotografií

Iberostar Royal EI Mansour, Mahdia, Tunisko Daniel R. 2016-07-23 10 1 10 Iberostar Royal EI Mansour

Celkom: 9,6 Dovolená dokonalá,hotel moc pěkný,jídlo velmi chutné,pláž hotelu byla nejhezčí v okolí a maximální vyžití pro děti v bazénu s tobogány a...

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená dokonalá,hotel moc pěkný,jídlo velmi chutné,pláž hotelu byla nejhezčí v okolí a maximální vyžití pro děti v bazénu s tobogány a denně animační programy pro děti i dospělé.Byli jsme maximálně spokojeni.A doporučuji hlavně pro rodiny s dětmi. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Výhled na moře i bazén,pokoje standartně zařízené.

Strava
Strava byla rozmanitá,hodně do evropského stylu,takže super pro děti,na výběr u venkovního občerstvení přes oběd,denně hamburgry i kebab:)Každý večer vynikající zmrzliny.

Služby hotela
Služby hotelu perfektní.

Pláž
Pláž i moře čisté,udržované.Pozvolný vstup do moře,ideální pro děti.

Věra S., 23.07.2016, Dátum pobytu: 11.7. - 21.7.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:Marabout

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (2)

11 fotografií

Marabout, Sousse, Tunisko Věra S. 2016-07-23 9.6 1 10 Marabout

Celkom: 8 Celková spokojenost,poměr cena kvalita výborný.Služby delegátky velmi dobré.Okolí hotelu i pláž pod dozorem policie.Do města lze také...

 • 7,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Celková spokojenost,poměr cena kvalita výborný.Služby delegátky velmi dobré.Okolí hotelu i pláž pod dozorem policie.Do města lze také chodit dle doporučení delegáta.Byli jsme velmi spokojeni. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vybavení dostačující,jedná se o starší hotel,trvejte na pokoji,který máte zaplacený(např. výhled na moře).Pokoje uklízejí dobře.Celková čistota hotelu byla v pohodě.

Strava
Velký výběr pro každého. Kvalita dobrá,všeho dostatek. Jenom vás nesmí překvapit úroveň stolování některých hostů. Stoly po jejich odchodu jsou nepoužitelné,doslova.

Služby hotela
Bez připomínek. Snaží se vyjít vstříc každému. K dispozici je i vnitřní bazén, fitness, sauna, masáže.

Pláž
Přístup na pláž perfektní,propojeno s bazénem i venkovním barem a restaurací.Snaží se pořád uklízet,jinak pláž čistá. Na pláži je hodně hostů, hlídají aby tam nebyl nikdo cizí.Moře moc čisté nebylo.Připlavaly řasy a odpadky. Hlídají vymezený prostor ve vodě.Na šnorchlovaní to není.

Pavel Hloch, 21.07.2016, Dátum pobytu: 11.7. - 18.7.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:Riadh Palms

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Riadh Palms, Sousse, Tunisko Pavel Hloch 2016-07-21 8 1 10 RIADH PALMS

Všetky recenzie Tunisko

Potrebujete poradiť?

Volajte zadarmo Po-Ne 7-22 hod 0800 900 100