Tunisko Tunisko

Oficiálny názov: Tuniská republika
Hlavné mesto: Tunis
Štátne zriadenie: republika pluralitného typu s jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: sunnitskí moslimovia 99%
Úradný jazyk: Úradným jazykom je v Tunisku arabčina , využijete ale i francúzštinu, angličtinu, nemčinu a taliančinu
Časový posun: po celý rok rovnaký ako u nás

Tunisko - zájazdy od 315 EUR

O TUNISKUTunisko - krajina ďatlí, mora a piesku

Oficiálny názov štátu, ktorý sa rozkladá na rozlohe 163 610 km2, je Tuniská republika. Má takmer 10 miliónov obyvateľov, ich úradným jazykom je arabčina a náboženstvom z 99% islám. Vo všetkých oblastiach života v Tunisku je však výrazne patrný fracúzsky vplyv. Vlastnosťami, ktoré najlepšie vystihujú mentalitu obyvateľov Tuniska, sú pohostinnosť a srdečnosť. Tunisko má za sebou veľmi bohatú históriu. Zažilo obdobie slávy i časy, kedy bolo pod cudzou nadvládou. Priaznivá i menej priaznivé obdobia však prestali bez straty vlastnej identity a tolerancie voči ostatným kultúram. K ceste do Tuniska postačí len platný cestovný pas, nevyžaduje sa žiadne očkovanie a pri využití služieb cestovnej kancelárie nie je treba ani samostatné vízum. Je zakázané do Tuniska dovážať tuniskú menu, akékoľvek zbrane okrem loveckých, výbušniny, pornografiu a drogy.

Tuniská geografia a poloha

Tunisko leží v severnej časti afrického kontinentu a jeho susedia sú Líbia a Alžírsko. Len 137 km po mori delí Tunisko od Sicílie. Hlavným mestom je Tunis, ďalším významným napríklad Kartágo. medzi naobľúbenejšie turistické lokality patrí Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Jasmine Hammamet.

Nezameniteľné kvality Tuniska

Tunisko sústreďuje na jednom mieste rôzne turisticky atraktívne prvky, pre ktoré sú veľmi vyhľadávanými ostatné krajiny ležiace u Stredozemného mora. Je preslávené svojou vynikajúcou kuchyňou, okrem vlastných špecialít však ponúka turistom i lahôdky kuchyne medzinárodnej. Vyniká rovnako širokým spektrom športových i iných aktivít, spôsobov a možností, ako v tejto destinácii tráviť dovolenku. V neposlednej rade sa môže pochváliť až neskutočnou rozmanitosťou prírodných krás, jedinečnostťou rastlinných a živočíšnych druhov a množstvom kultúrnych zážitkov, ktoré sprostredkováva usporiadaním tradičných miestnych osláv a festivalov.

Nečakané umelecké zážitky

Keď Vás kultúra arabského sveta zatiaľ príliš neoslovila, ponášteve Tuniska sa táto situácia nepochybne zmení. Vďaka podpore tuniskej vlády sa V Tunisku veľkej popularitte tešia všetky krásne umenia i netradičné umelecké štýly. Obdivovať môžete efektné tuniské maliarstvo, pôsobivé dramata i nevšednú architektúru. Asi najčastejšie sa ale stretnete s tuniskou hudbou a originálnymi tancami. Iste budete veľmi milo prekvapení, Tunisko je totiž v tomto smere krajinou skutočne svojbojnou, miestny umelci sa do všetkého svojho konania púšťajú s neutíchajúcim nadšením a fascinujúce výsledky ich práce tomu dokonale odpovedajú.

Skutočná fata morgana

Odborne povedané sa jedná o stav teplotnej inverzie, ktorý sa prejavuje zrkadlením vzdialeného objektu vo vzduchu. Žiadne také vysvetlenie Vám ale patrne stačiť nebude, keď budete mať šťastie a behom horúceho dňa v Tunisku tú svoju fata morganu uvidíte. Až už sa to stane nad saharským pieskom alebo na okraji soľných jazier, vedecký názor bude asi to posledné, po čom by ste v takovom okamžiku túžili. Mnoho lákavejšie by bolo, sa onoho prchlivého odrazu trebárs len na sekundu dotknúť. To sa Vám ale bohužiaľ nepodarí. S rovnakým tajomstvom, s ktorým sa Vám zjaví, sa za chvíľočku zase rozplynie do stratena.

Tunisko - zájazdy od 315 EUR

Najnovšie recenzie Tunisko

Celkom: 6,4 Dovolená byla hezká až na delegáta který nám dal informace o pobytu v autobusu tak jsme slyšel sotva půlku,žádné písemné informace jen na...

 • 5,5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 7 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla hezká až na delegáta který nám dal informace o pobytu v autobusu tak jsme slyšel sotva půlku,žádné písemné informace jen na kuse papíru napsáno od kdy do kd je podáváno jídlo jiné cestovky měly písemné podrobné popisu o chodu hotelu a celého komplexu.Jeli jsme s Exim Tours. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
čisté pohodlné pokoj velký s menším balkonkem

Strava
Strava rozmanitá každý si vybere,brambory ,hranolky,rýže,kus kus,cizrna,mrkev s hráškem,lečo ,ryby ,hovězí,drbeží ,skopové,krůtí,řízky,obalovaný květák.K snídani omelety,vejce ,salám,sýr ,zelenina ,vločk,confleiky.......Kobědu a večeři zákusky a ovoce

Služby hotela
Cekový dojem dobrý odpovídá ceně. U bazénu bar bazén čistý a veliký

Pláž
Pláž kousek od hotelu sprchy,WC u pláže moře čisté s malé vlny bílý písek plno mušlí

Jan Stodola, 21.10.2016, Dátum pobytu: 6.10. - 17.10.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel:Caribbean World Mahdia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Caribbean World Mahdia, Mahdia, Tunisko Jan Stodola 2016-10-21 6.4 1 10 CARIBBEAN WORLD MAHDIA

Celkom: 9 Byl jsem ,velice spokojen

 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Byl jsem ,velice spokojen Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj,prostorný,čistý,byl jsem nadšen

Strava
Celkem spokojen,jen snídaně mohly být pestřejší

Služby hotela
Služby,dobré,animační program chudý.

Pláž
Pláž čistá,přístup do moře,dobrý,lehátek dostatek.

Ladislav Kurucz, 19.10.2016, Dátum pobytu: 4.10. - 11.10.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Djerba Mare

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Djerba Mare, Djerba, Tunisko Ladislav Kurucz 2016-10-19 9 1 10 HOTEL MAGIC DJERBA MARE

Celkom: 7,4 super relax

 • 6,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
super relax Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
standard

Strava
pestrá nabídka

Služby hotela
-

Anonym, 19.10.2016, Dátum pobytu: 2.10. - 12.10.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel:Skanes Family Club

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Skanes Family Club, Monastir, Tunisko Anonym 2016-10-19 7.4 1 10 MAGIC HOTEL SKANES FAMILY RESORT & AQUAPARK

Celkom: 4,2 Chcela som izbu s manželskou posteľou, namiesto toho som dostala dve postele, ktoré boli pri sebe, no neboli spojené. Výhľad na cestu a...

 • 3,5 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 4 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Chcela som izbu s manželskou posteľou, namiesto toho som dostala dve postele, ktoré boli pri sebe, no neboli spojené. Výhľad na cestu a stavbu, klíma riadená hotelom, keď chcete televízor musíte si dokúpiť ovládač, keď chcete sejf, treba dokúpiť sejf, takisto chladničku treba dokúpiť. A dokonca si musíte kúpiť uterák na pláž, lebo hotel ho neposkytuje, more špinavé, medúzy, na WC slabé splachovanie, postele nepohodlné. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Izby podpriemer, síce čistá ale to je všetko.

Strava
Strava dobrá, chýbalo ovocie,napríklad také banány celú dovolenku ani neuvidíte.

Služby hotela
Na recepcii sa správajú ako keby ste ich otravovali , keď niečo chcete.Izbu si musíte nájsť v tom veľkom hoteli sami, na čo som tiež nebola zvyknutá. Číslovanie izieb ani hlavy ani päty, takže to dá dosť zabrať.

Pláž
ok, mimo hotela ale neodporúčam

Anonym, 18.10.2016, Dátum pobytu: 30.9. - 14.10.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:Riadh Palms

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Riadh Palms, Sousse, Tunisko Anonym 2016-10-18 4.2 1 10 RIADH PALMS

Celkom: 7 Dovolenou jsme si užili, musím vyzvednout práci animátorů, starali se o zábavu od deseti hodin až do noci.

 • 6,5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 7 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolenou jsme si užili, musím vyzvednout práci animátorů, starali se o zábavu od deseti hodin až do noci. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování skromné, naprosto dostačující, úklid denně. Kámen úrazu je celé uspořádání pokojů, lépe řečeno bungalovů, jsou hodně u sebe je zde slyšet hlavně v noci , ve dne stejně na pokoji nejsme, každé slovo, každý krok, je třeba obrnit se trpělivostí, někteří hosté neznají slovo ohleduplnost.

Strava
Strava byla chutná, bohužel malý výběr, chyběly nám ryby byly jednou za týden, nejslabší článek byla snídaně, na druhou stranu hotel je tříhvězdičkový, a na baru u bazénu bylo od 10. hod. do půlnoci občerstvení těstoviny, pizza, lečo, zelenina, osvěžující ovocný nanuk. Samozřejmostí jsou nápoje, voda sice není na pokoji, ale na baru balené vody dostatek a bez problémů.

Služby hotela
V hotelu se o nás dobře starali, výhoda je, že je na recepci zdarma Wi fi a docela dostupná. Každý večer byl program.

Pláž
Pláž je hned u hotelu, krásně písčitá, dostatečně velká, voda, pokud nebylo moře rozbouřené byla čistá a příjemně teplá. Výborné podmínky pro plavání.

Alena J., 18.10.2016, Dátum pobytu: 25.9. - 9.10.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Hammamet, Hotel:Samira Club

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Samira Club, Hammamet, Tunisko Alena J. 2016-10-18 7 1 10 HOTEL SAMIRA CLUB

Všetky recenzie Tunisko

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220