Tunisko Tunisko

Oficiálny názov: Tuniská republika
Hlavné mesto: Tunis
Štátne zriadenie: republika pluralitného typu s jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: sunnitskí moslimovia 99%
Úradný jazyk: Úradným jazykom je v Tunisku arabčina , využijete ale i francúzštinu, angličtinu, nemčinu a taliančinu
Časový posun: po celý rok rovnaký ako u nás

Tunisko - zájazdy od 148 EUR

O TUNISKUTunisko - krajina ďatlí, mora a piesku

Oficiálny názov štátu, ktorý sa rozkladá na rozlohe 163 610 km2, je Tuniská republika. Má takmer 10 miliónov obyvateľov, ich úradným jazykom je arabčina a náboženstvom z 99% islám. Vo všetkých oblastiach života v Tunisku je však výrazne patrný fracúzsky vplyv. Vlastnosťami, ktoré najlepšie vystihujú mentalitu obyvateľov Tuniska, sú pohostinnosť a srdečnosť. Tunisko má za sebou veľmi bohatú históriu. Zažilo obdobie slávy i časy, kedy bolo pod cudzou nadvládou. Priaznivá i menej priaznivé obdobia však prestali bez straty vlastnej identity a tolerancie voči ostatným kultúram. K ceste do Tuniska postačí len platný cestovný pas, nevyžaduje sa žiadne očkovanie a pri využití služieb cestovnej kancelárie nie je treba ani samostatné vízum. Je zakázané do Tuniska dovážať tuniskú menu, akékoľvek zbrane okrem loveckých, výbušniny, pornografiu a drogy.

Tuniská geografia a poloha

Tunisko leží v severnej časti afrického kontinentu a jeho susedia sú Líbia a Alžírsko. Len 137 km po mori delí Tunisko od Sicílie. Hlavným mestom je Tunis, ďalším významným napríklad Kartágo. medzi naobľúbenejšie turistické lokality patrí Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Jasmine Hammamet.

Nezameniteľné kvality Tuniska

Tunisko sústreďuje na jednom mieste rôzne turisticky atraktívne prvky, pre ktoré sú veľmi vyhľadávanými ostatné krajiny ležiace u Stredozemného mora. Je preslávené svojou vynikajúcou kuchyňou, okrem vlastných špecialít však ponúka turistom i lahôdky kuchyne medzinárodnej. Vyniká rovnako širokým spektrom športových i iných aktivít, spôsobov a možností, ako v tejto destinácii tráviť dovolenku. V neposlednej rade sa môže pochváliť až neskutočnou rozmanitosťou prírodných krás, jedinečnostťou rastlinných a živočíšnych druhov a množstvom kultúrnych zážitkov, ktoré sprostredkováva usporiadaním tradičných miestnych osláv a festivalov.

Nečakané umelecké zážitky

Keď Vás kultúra arabského sveta zatiaľ príliš neoslovila, ponášteve Tuniska sa táto situácia nepochybne zmení. Vďaka podpore tuniskej vlády sa V Tunisku veľkej popularitte tešia všetky krásne umenia i netradičné umelecké štýly. Obdivovať môžete efektné tuniské maliarstvo, pôsobivé dramata i nevšednú architektúru. Asi najčastejšie sa ale stretnete s tuniskou hudbou a originálnymi tancami. Iste budete veľmi milo prekvapení, Tunisko je totiž v tomto smere krajinou skutočne svojbojnou, miestny umelci sa do všetkého svojho konania púšťajú s neutíchajúcim nadšením a fascinujúce výsledky ich práce tomu dokonale odpovedajú.

Skutočná fata morgana

Odborne povedané sa jedná o stav teplotnej inverzie, ktorý sa prejavuje zrkadlením vzdialeného objektu vo vzduchu. Žiadne také vysvetlenie Vám ale patrne stačiť nebude, keď budete mať šťastie a behom horúceho dňa v Tunisku tú svoju fata morganu uvidíte. Až už sa to stane nad saharským pieskom alebo na okraji soľných jazier, vedecký názor bude asi to posledné, po čom by ste v takovom okamžiku túžili. Mnoho lákavejšie by bolo, sa onoho prchlivého odrazu trebárs len na sekundu dotknúť. To sa Vám ale bohužiaľ nepodarí. S rovnakým tajomstvom, s ktorým sa Vám zjaví, sa za chvíľočku zase rozplynie do stratena.

Tunisko - zájazdy od 148 EUR

Najnovšie recenzie Tunisko

Celkom: 9,2 Dovolená splnila naše očekávání. Kvalitní delegát cestovní kanceláře.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 6 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená splnila naše očekávání. Kvalitní delegát cestovní kanceláře. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velice kvalitní ubytování.

Strava
Strava, mezi kterou si každý najde to svoje.

Služby hotela
Hotel má kvalitní služby.

Pláž
Pláž a přístup k pláži zbytečně zabírají prodavači služeb včetně těch s velbloudy a koňmi. Celkově kazí úroveň celého krásného odpočinkového pobytu.

Jana N., 27.06.2016, Dátum pobytu: 17.6. - 24.6.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Vincci Djerba Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

37 fotografií

Vincci Djerba Resort, Djerba, Tunisko Jana N. 2016-06-27 9.2 1 10 VINCCI DJERBA RESORT

Celkom: 7 Dovolená se vydařila. Překvapila nás letecká společnost, která nezajistila ani dětem malé občerstvení.

 • 6,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 6 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená se vydařila. Překvapila nás letecká společnost, která nezajistila ani dětem malé občerstvení. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Starší hotel, udržovaný v čistotě.

Strava
Uspokojující po stránce kvality a množství. Chyběl větší výběr ovoce.

Služby hotela
Personál a animátoři na výborné úrovni. Zábava a program po celou dobu pobytu výborná.

Pláž
Přístup na pláž dobrý, čisto a dostatek lehátek.

Josef Vinš, 27.06.2016, Dátum pobytu: 11.6. - 22.6.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Palm Beach Club

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Palm Beach Club, Djerba, Tunisko Josef Vinš 2016-06-27 7 1 10 MAGIC HOTEL PALM BEACH CLUB DJERBA

Celkom: 6,6 Celkový dojem z dovolené - dobrý!! I přes počáteční obavy. Vadil nám hotel přeplněný ruskými návštěvníky s dětma. S hodně dětma, které...

 • 7,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 3 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem z dovolené - dobrý!! I přes počáteční obavy. Vadil nám hotel přeplněný ruskými návštěvníky s dětma. S hodně dětma, které večer lítaly a řvaly po baru, po recepci a ráno od 6 hodin po hotelu. Rusové jsou opravdu zvláštní národ. Nadřazení, namyšlení a tak vychovávají děti. Nepoděkují, nepoprosí - davaj a hotovo!! V jídelně si nandaji na stůl vše, co se jim nabízí a pak to nechají a odkráčejí... Ale bez nich, by byl hotel prázdný a může zavřít.

Nikdo nám neřekl, že letíme z Monastiru ještě na Džerbu. Místo letu v 17.00. který máme na letence, jsme letěli ve 13.30 a v letadle pobyli 5 hodin. Beru to jako pochybení cestovní kanceláře, která nás předem neinformovala. Spojili dva lety. Neřekla nám to ani delegátka, která nás měla na starost a vezla nás na letiště. Delegátka Iva, nám neřekla prakticky vůbec nic. Jen nám rozdala informace v ruštině!!!!! Proboha, to je takový problém to nafotit česky!! jsme stále češi!!! Chápu a beru na vědomí, že v letadle se nedává žádné občerstvení, ale pokud ne naši vinou, tam sedíte 5 hodin, mohli by rozdat alespoň vodu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování dobrý. Jen jsme přespávali.

Strava
Dobrý. Všeho dost. Nic nám nechybělo.

Služby hotela
Velmi se snaží. Animátoři skvělí!! Plavčíci i ochranka - přátelští, milí.

Pláž
Bohužel jsme chytli špatné počasí. Skoro celý zájezd hrozně foukalo a moře bylo velmi, ale velmi špinavé. Nejen tráva, ale igelity a lahve. Nedalo se moc koupat.

Pavlína M., 27.06.2016, Dátum pobytu: 17.6. - 24.6.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel:One Resort Monastir

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

One Resort Monastir, Monastir, Tunisko Pavlína M. 2016-06-27 6.6 1 10 ONE RESORT MONASTIR

Celkom: 4 Hotel by byl příjemný, kdyby ............ Člověk musí hodně překousnout, aby to vydržel. Ještě se mi nestalo, abych chtěla jet domů v...

 • 3,5 Ubytovanie
 • 3 Strava
 • 5 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel by byl příjemný, kdyby ............ Člověk musí hodně překousnout, aby to vydržel. Ještě se mi nestalo, abych chtěla jet domů v polovině dovolené. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel je starší, takže se musí lecos přehlédnout. Ručníky mění každý den, ale ve skutečnosti ho dopoledne seberou a čistý přinesou až odpoledne. Prakticky přijdete v poledne z pláže, dáte si sprchu a nemáte ručník.

Bazén je čistý a velký. 30 m od bazénu je pláž

Strava
Strava je stále stejná pokud je. Za mého pobytu bylo v hotelu ubytováno na 400 ruských turistů a ti vše snědí a vypijí. Nikdo nehlídá co vynášejí z jídelny ven. Stalo se nám, že jsme neměli celý den maso. Odpolední svačiny jako by nebyly, ani pro děti.

2 pekáče s Pizzou pro 400 lidí zmizely, ještě před tím, než dosedly na stůl.

Služby hotela
Služby prakticky nejsou, recepční vše slíbí, ale skutek utek. Na všechno je dost času. Animátoři jsou chlapci, řekla bych v oboru nezkušení, pouští od rána do noci hudbu tak nahlas, že se sami neslyšíte. Pokud chcete klidnější dovolenou, tak tento hotel nedoporučuji. Není se před hlukem kam schovat. Hudba je většinou ruská.

Pláž
Pláž je příjemná, ve vodě plave trochu trávy, ale tu se snaží odklízet na hromady někam stranou.

Jana N., 27.06.2016, Dátum pobytu: 10.6. - 24.6.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Diana Beach (ex. Eden Beach)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Divadlo na nádvoří. 2 fotografie

Diana Beach (ex. Eden Beach), Djerba, Tunisko Jana N. 2016-06-27 4 1 10 DIANA BEACH

Celkom: 5,4 Prvý dojem katastrofa - 3x nám zmenili odletové časy (čo jemne komplikuje situáciu pokiaľ človek nie je priamo z BA), pridelili nám...

 • 6 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 4 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Prvý dojem katastrofa - 3x nám zmenili odletové časy (čo jemne komplikuje situáciu pokiaľ človek nie je priamo z BA), pridelili nám škaredú izbu a more bolo vďaka nepriaznivému počasiu a vlnám špinavé (igelitky, kelímky) ... Nakoniec keď sme prižmúrili obe oči a rozhodli sme sa vnímnať najmä pozitíva to bola vcelku vydarená dovolenka :-) Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel starší, najprv nám pridelili izbu s výhľadom na smetisko, posteľ krivá... Na recepcii nám tvrdili, že iné izby voľné nemajú no nakoniec za príplatok 70 dinárov sme mali možnosť vybrať si izbu ktorá sa nám páči - s výhľadom na more.

Strava
Strava bola celkom dobrá, dalo sa vybrať.

Pláž
Pláž pekná, more prvé dni špinavé plávali v ňom igelitky, kusy oblečenia, kelímky... posledné dni sa to trošku ukludnilo a dalo sa aj kúpať..

Anonym, 27.06.2016, Dátum pobytu: 17.6. - 24.6.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:Riadh Palms

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Riadh Palms, Sousse, Tunisko Anonym 2016-06-27 5.4 1 10 Riadh Palms

Všetky recenzie Tunisko

Potrebujete poradiť?

Volajte zadarmo Po-Ne 7-22 hod 0800 900 100