Tunisko Tunisko

Oficiálny názov: Tuniská republika
Hlavné mesto: Tunis
Štátne zriadenie: republika pluralitného typu s jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: sunnitskí moslimovia 99%
Úradný jazyk: Úradným jazykom je v Tunisku arabčina , využijete ale i francúzštinu, angličtinu, nemčinu a taliančinu
Časový posun: po celý rok rovnaký ako u nás

Tunisko - zájazdy od 52 EUR

O TUNISKUTunisko - krajina ďatlí, mora a piesku

Oficiálny názov štátu, ktorý sa rozkladá na rozlohe 163 610 km2, je Tuniská republika. Má takmer 10 miliónov obyvateľov, ich úradným jazykom je arabčina a náboženstvom z 99% islám. Vo všetkých oblastiach života v Tunisku je však výrazne patrný fracúzsky vplyv. Vlastnosťami, ktoré najlepšie vystihujú mentalitu obyvateľov Tuniska, sú pohostinnosť a srdečnosť. Tunisko má za sebou veľmi bohatú históriu. Zažilo obdobie slávy i časy, kedy bolo pod cudzou nadvládou. Priaznivá i menej priaznivé obdobia však prestali bez straty vlastnej identity a tolerancie voči ostatným kultúram. K ceste do Tuniska postačí len platný cestovný pas, nevyžaduje sa žiadne očkovanie a pri využití služieb cestovnej kancelárie nie je treba ani samostatné vízum. Je zakázané do Tuniska dovážať tuniskú menu, akékoľvek zbrane okrem loveckých, výbušniny, pornografiu a drogy.

Tuniská geografia a poloha

Tunisko leží v severnej časti afrického kontinentu a jeho susedia sú Líbia a Alžírsko. Len 137 km po mori delí Tunisko od Sicílie. Hlavným mestom je Tunis, ďalším významným napríklad Kartágo. medzi naobľúbenejšie turistické lokality patrí Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Jasmine Hammamet.

Nezameniteľné kvality Tuniska

Tunisko sústreďuje na jednom mieste rôzne turisticky atraktívne prvky, pre ktoré sú veľmi vyhľadávanými ostatné krajiny ležiace u Stredozemného mora. Je preslávené svojou vynikajúcou kuchyňou, okrem vlastných špecialít však ponúka turistom i lahôdky kuchyne medzinárodnej. Vyniká rovnako širokým spektrom športových i iných aktivít, spôsobov a možností, ako v tejto destinácii tráviť dovolenku. V neposlednej rade sa môže pochváliť až neskutočnou rozmanitosťou prírodných krás, jedinečnostťou rastlinných a živočíšnych druhov a množstvom kultúrnych zážitkov, ktoré sprostredkováva usporiadaním tradičných miestnych osláv a festivalov.

Nečakané umelecké zážitky

Keď Vás kultúra arabského sveta zatiaľ príliš neoslovila, ponášteve Tuniska sa táto situácia nepochybne zmení. Vďaka podpore tuniskej vlády sa V Tunisku veľkej popularitte tešia všetky krásne umenia i netradičné umelecké štýly. Obdivovať môžete efektné tuniské maliarstvo, pôsobivé dramata i nevšednú architektúru. Asi najčastejšie sa ale stretnete s tuniskou hudbou a originálnymi tancami. Iste budete veľmi milo prekvapení, Tunisko je totiž v tomto smere krajinou skutočne svojbojnou, miestny umelci sa do všetkého svojho konania púšťajú s neutíchajúcim nadšením a fascinujúce výsledky ich práce tomu dokonale odpovedajú.

Skutočná fata morgana

Odborne povedané sa jedná o stav teplotnej inverzie, ktorý sa prejavuje zrkadlením vzdialeného objektu vo vzduchu. Žiadne také vysvetlenie Vám ale patrne stačiť nebude, keď budete mať šťastie a behom horúceho dňa v Tunisku tú svoju fata morganu uvidíte. Až už sa to stane nad saharským pieskom alebo na okraji soľných jazier, vedecký názor bude asi to posledné, po čom by ste v takovom okamžiku túžili. Mnoho lákavejšie by bolo, sa onoho prchlivého odrazu trebárs len na sekundu dotknúť. To sa Vám ale bohužiaľ nepodarí. S rovnakým tajomstvom, s ktorým sa Vám zjaví, sa za chvíľočku zase rozplynie do stratena.

Tunisko - zájazdy od 52 EUR

Najnovšie recenzie Tunisko

Celkom: 8,2 Krásná dovolená!

 • 8,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 6 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Krásná dovolená! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje jednoduše zařízené, ale vše čisté, uklízečky uklízely každý den.

Strava
Strava se moc neměnila, ale vždy bylo z čeho vybrat - hlavně velký výběr čerstvé i tepelně upravené zeleniny a salátů a výborné zákusky, zmrzlina. Nápoje přeslazené, ale nechávali jsme si je namíchat vždy na půl se sodou a bylo to ok.

Služby hotela
Personál vždy milý a usměvavý! Všude panovala přátelská atmosféra. Animátoři občas až otravní, já moc na tu organizovanou zábavu nejsem, tak mě to někdy obtěžovalo. Ale alespoň měl člověk možnost se nějak zabavit, když chtěl (aquagymnastika, vodní pólo, šipky, petanque, střílení z luku, gymnastika). Večerní program stále stejný (minidiskotéka pro děti, poté organizované tanečky, které jsme tancovali každý večer dokola, občas nějaké taneční vystoupení animátorů).

Pláž
Pláž hlídaná, nikoho cizího tam nepouštěli. Lidí bylo v hotelu málo, takže tam bylo vždy místo. Pozvolný vstup do moře. Plážový bar fungoval.

Anonym, 24.05.2016, Dátum pobytu: 27.6. - 4.7.2015
Oblasť: Tunisko Tunisko, Borj Cedria, Hotel:Caribbean World Borj Cedria

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

5 fotografií

Caribbean World Borj Cedria, Borj Cedria, Tunisko Anonym 2016-05-24 8.2 1 10 Caribbean World Borj Cedria

Celkom: 5,8 Dovolena se mi libila,az na to ubytovani (nepovlecene periny,jedna velka perina pro dva,coz je skvele pro par,ale s kamoskou jsme se hold...

 • 5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 7 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolena se mi libila,az na to ubytovani (nepovlecene periny,jedna velka perina pro dva,coz je skvele pro par,ale s kamoskou jsme se hold tulili k sobe :-) ...chybely baterky v ovladaci a ten vyhled desny,ale zase jsme to meli kousek k bazenu atd.,tkze neni proc si stezovat,stejne na tom pokoji clovek jen prespal :-) Jidlo v ramci moznosti,tk nejk porad na stejno,ale clovek si vybral dle sve libosti. More krasny,plaze cisty,lehatka a slunecniky super,k tomu matrace a rucnik,co vic si prat :-) Bar u bazenu super a zabava na dennim poradku :-) Zobraziť celú recenziu

Michaela V., 23.05.2016, Dátum pobytu: 20.9. - 27.9.2015
Oblasť: Tunisko Tunisko, Mahdia, Hotel:LTI Mahdia Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

LTI Mahdia Beach, Mahdia, Tunisko Michaela V. 2016-05-23 5.8 1 10 LTI MAHDIA BEACH

Celkom: 9,8 Super velice doporučujeme krásný hotel a fantastické sluzby.

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Super velice doporučujeme krásný hotel a fantastické sluzby. Zobraziť celú recenziu

Patrik R., 21.05.2016, Dátum pobytu: 14.10. - 21.10.2015
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Magic Palm Beach Palace

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Magic Palm Beach Palace, Djerba, Tunisko Patrik R. 2016-05-21 9.8 1 10 Magic Hotel Palm Beach Palace

Celkom: 5,4 V oblasti Nabeul se mi na pohled jevil jako jeden z těch lepších. Moc se snažili, hotel a bazén čistý. Obsluha vázla...často převažoval...

 • 6 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 4 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
V oblasti Nabeul se mi na pohled jevil jako jeden z těch lepších. Moc se snažili, hotel a bazén čistý. Obsluha vázla...často převažoval dojem, že u baru obtěžujeme. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj pěkný bez větších závad. Nefungovala klimatizace, ale to na vyžádání vyřešili

Strava
Hodně se opakující se strava, ale pestrý výběr zeleniny.

Služby hotela
Obsluha na baru dost vázla. Pokud jste si chtěli objednat u oběda pití znovu, nebylo téměř možné, přehlíželi nás. Museli jste si říct dost důrazně, jinak dělali, že nic.

Pláž
Pláž pěkná, lehátka zdarma.

Veronika Neugebauerová, 20.05.2016, Dátum pobytu: 1.8. - 10.8.2011
Oblasť: Tunisko Tunisko, Nabeul, Hotel:Kheops

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Kheops, Nabeul, Tunisko Veronika Neugebauerová 2016-05-20 5.4 1 10 Kheops

Celkom: 10 Tento hotel staví svoji laťku hodně vysoko, vstřícny personál, všude čisto, naklizeno, kuchyně výtečná......prostě vše super, moc ráda se...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Tento hotel staví svoji laťku hodně vysoko, vstřícny personál, všude čisto, naklizeno, kuchyně výtečná......prostě vše super, moc ráda se vrátím. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
pokoje denně uklizené, čisté osušky, vše voňavé a perfektní, není absolutně, co vytknout

Strava
Jídla nepřeberné množství, každý si vybere včetně dětí. K jídlům servírované jakekoliv alko i nealko napoje, hotelova kuchyn je jedna pohadka.

Služby hotela
Není, co vytknout. Každy Vám splní všechna možná praní, vsichni jsou vstricni, usmevaví, pracovití......děkuji Vám, mnozi se mohou od Vás učit.....držím všem palečky a přeji spoustu spokojenych dovolenkářů.

Pláž
dle možností denně shrabana a uklizena, nektere vodni radovanky pro klienty hotelu zcela zdarma.

Ivana, 19.05.2016, Dátum pobytu: 4.5. - 14.5.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Magic Life Penelope Beach Imperial

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Magic Life Penelope Beach Imperial, Djerba, Tunisko Ivana 2016-05-19 10 1 10 Magic Life Penelope Beach Imperial

Všetky recenzie Tunisko

Potrebujete poradiť?

Volajte zadarmo Po-Ne 7-22 hod 0800 900 100