Tunisko Tunisko

Oficiálny názov: Tuniská republika
Hlavné mesto: Tunis
Štátne zriadenie: republika pluralitného typu s jednokomorovým parlamentom
Náboženstvo: sunnitskí moslimovia 99%
Úradný jazyk: Úradným jazykom je v Tunisku arabčina , využijete ale i francúzštinu, angličtinu, nemčinu a taliančinu
Časový posun: po celý rok rovnaký ako u nás

Tunisko - zájazdy od 158 EUR

O TUNISKUTunisko - krajina ďatlí, mora a piesku

Oficiálny názov štátu, ktorý sa rozkladá na rozlohe 163 610 km2, je Tuniská republika. Má takmer 10 miliónov obyvateľov, ich úradným jazykom je arabčina a náboženstvom z 99% islám. Vo všetkých oblastiach života v Tunisku je však výrazne patrný fracúzsky vplyv. Vlastnosťami, ktoré najlepšie vystihujú mentalitu obyvateľov Tuniska, sú pohostinnosť a srdečnosť. Tunisko má za sebou veľmi bohatú históriu. Zažilo obdobie slávy i časy, kedy bolo pod cudzou nadvládou. Priaznivá i menej priaznivé obdobia však prestali bez straty vlastnej identity a tolerancie voči ostatným kultúram. K ceste do Tuniska postačí len platný cestovný pas, nevyžaduje sa žiadne očkovanie a pri využití služieb cestovnej kancelárie nie je treba ani samostatné vízum. Je zakázané do Tuniska dovážať tuniskú menu, akékoľvek zbrane okrem loveckých, výbušniny, pornografiu a drogy.

Tuniská geografia a poloha

Tunisko leží v severnej časti afrického kontinentu a jeho susedia sú Líbia a Alžírsko. Len 137 km po mori delí Tunisko od Sicílie. Hlavným mestom je Tunis, ďalším významným napríklad Kartágo. medzi naobľúbenejšie turistické lokality patrí Djerba, Sousse, Tunis, Tabarka, Nabeul, Gammarth, Hammamet, Skanes, Mahdia, Monastir, Port El Kantaoui a Jasmine Hammamet.

Nezameniteľné kvality Tuniska

Tunisko sústreďuje na jednom mieste rôzne turisticky atraktívne prvky, pre ktoré sú veľmi vyhľadávanými ostatné krajiny ležiace u Stredozemného mora. Je preslávené svojou vynikajúcou kuchyňou, okrem vlastných špecialít však ponúka turistom i lahôdky kuchyne medzinárodnej. Vyniká rovnako širokým spektrom športových i iných aktivít, spôsobov a možností, ako v tejto destinácii tráviť dovolenku. V neposlednej rade sa môže pochváliť až neskutočnou rozmanitosťou prírodných krás, jedinečnostťou rastlinných a živočíšnych druhov a množstvom kultúrnych zážitkov, ktoré sprostredkováva usporiadaním tradičných miestnych osláv a festivalov.

Nečakané umelecké zážitky

Keď Vás kultúra arabského sveta zatiaľ príliš neoslovila, ponášteve Tuniska sa táto situácia nepochybne zmení. Vďaka podpore tuniskej vlády sa V Tunisku veľkej popularitte tešia všetky krásne umenia i netradičné umelecké štýly. Obdivovať môžete efektné tuniské maliarstvo, pôsobivé dramata i nevšednú architektúru. Asi najčastejšie sa ale stretnete s tuniskou hudbou a originálnymi tancami. Iste budete veľmi milo prekvapení, Tunisko je totiž v tomto smere krajinou skutočne svojbojnou, miestny umelci sa do všetkého svojho konania púšťajú s neutíchajúcim nadšením a fascinujúce výsledky ich práce tomu dokonale odpovedajú.

Skutočná fata morgana

Odborne povedané sa jedná o stav teplotnej inverzie, ktorý sa prejavuje zrkadlením vzdialeného objektu vo vzduchu. Žiadne také vysvetlenie Vám ale patrne stačiť nebude, keď budete mať šťastie a behom horúceho dňa v Tunisku tú svoju fata morganu uvidíte. Až už sa to stane nad saharským pieskom alebo na okraji soľných jazier, vedecký názor bude asi to posledné, po čom by ste v takovom okamžiku túžili. Mnoho lákavejšie by bolo, sa onoho prchlivého odrazu trebárs len na sekundu dotknúť. To sa Vám ale bohužiaľ nepodarí. S rovnakým tajomstvom, s ktorým sa Vám zjaví, sa za chvíľočku zase rozplynie do stratena.

Tunisko - zájazdy od 158 EUR

Najnovšie recenzie Tunisko

Celkom: 7 S cestovní kanceláří nebyl problém, vše v pořádku, vždy jsme věděli, kdy dorazí delegátka na hotelu byly animátorky přítomny denně,...

 • 7 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 4 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
S cestovní kanceláří nebyl problém, vše v pořádku, vždy jsme věděli, kdy dorazí delegátka na hotelu byly animátorky přítomny denně, taktéž nápomocni při příletu a odletu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vybavení pokoje dostačující, každý den úklid na pokoji, čistí ručníky.

Strava
Jídlo výborné, čerstvé, všeho vždy dostatek, každý si vybere. Nápoje podávány v malých skleničkách takže pokud chcete dodržovat pitný režim pěkně se nachodíte.

Služby hotela
Milý personál, každodenní úklid všech prostor, směnárna, obchůdek, animační program pro děti i dospělé, WiFi pouze na recepci.

Pláž
Okolí hotelů je znečištěno odpadky, moc se neuklízí. Pláž písečná, voda celkem čistá, ale na šnorchlování to není. Všude chodí velbloudi, koně (trus na pláži a v moři). V případě nepříznivého větru jsou na pláži a v moři vyplveny řasy.

Anonym, 22.08.2016, Dátum pobytu: 6.8. - 13.8.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Ksar Djerba

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Ksar Djerba, Djerba, Tunisko Anonym 2016-08-22 7 1 10 HOTEL KSAR DJERBA

Celkom: 4,4 Nedostatek lehátek u bazénu a na pláži, věčný boj o lehátka s rusákama. Naší pani delegátce na recepci řekli, že druhý den přivezou...

 • 4 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 4 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Nedostatek lehátek u bazénu a na pláži, věčný boj o lehátka s rusákama. Naší pani delegátce na recepci řekli, že druhý den přivezou lehátka a nestalo se tak celý pobyt. Dva dny mi na recepci dlužili dináry, až jsem je nakonec dostat z kasy z baru. Musel jsem už otravovat každou hodinu na recepci, abych vubec ty dináry dostal !!! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Bylo nutné si nechat vyměnit pokoj. Po příjezdu jsme dostali pokoj v přízemí kterému nešli zavřít dveře ven na zahradu a naopak dveře do pokoje šli otevřít jen uklizečce, která už ví jak na to :-D . Tekla občas rezavá voda ve sprše, teplá voda netekla snad vůbec. Po výměně pokoje už vše ok, až na skoro netekoucí vodu ve sprše.

Strava
Strava dobrá, odpovídá ceně zájezdu, grilování bylo ok. Opět boj s rusákama ve frontě u grilu. Předbíhají, drzí, chovají se jako prasata. Několikrát jsem je musel už okřiknout.

Služby hotela
Až na pár nedostatků na pokojích a na recepci...dobrý

Pláž
Málo lehátek, špinavý vstup do moře.

David Vančura, 22.08.2016, Dátum pobytu: 12.8. - 19.8.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Monastir, Hotel:Bravo Monastir

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Bravo Monastir, Monastir, Tunisko David Vančura 2016-08-22 4.4 1 10 HOTEL BRAVO MONASTIR

Celkom: 4,6 Hotel byl plný ruské klientely, která byla bohužel velice neomalená, předbíhala ve frontě na jídlo. Kvalita jídla celkem nic moc, stále...

 • 5 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 5 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel byl plný ruské klientely, která byla bohužel velice neomalená, předbíhala ve frontě na jídlo. Kvalita jídla celkem nic moc, stále se opakovalo to samé, někdy horší, jindy lepší. Několikrát nám nebylo vyměněno ložní prádlo ani ručníky. Naštěstí byl hotel poloprázdný ale i tak byla pláž přeplněná, volná lehátka jsme museli hledat, naštěstí ale vždycky našli a na jídlo byly fronty, nedovedu si tedy představit, že je hotel plný. Co se týče animace, tak také podprůměrná, večerní představení nebyla špatná. Spíš bych hotel asi doporučila pro rodiny s dětmi, je zde velice pozvolný vstup do moře a bazény. Zobraziť celú recenziu

Lucie A., 22.08.2016, Dátum pobytu: 4.8. - 11.8.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:Marhaba Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Marhaba Resort, Sousse, Tunisko Lucie A. 2016-08-22 4.6 1 10 MARHABA RESORT

Celkom: 9,4 Byla to prostě SUPER dovolená !!!

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 7 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Byla to prostě SUPER dovolená !!! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo bez chyby, trezor na pokoji za vratný poplatek, lednice, kde byla stále doplňována voda a funkční klimatizace, která udržovala pokoj na stálé perfektní teplotě, pokoj stále uklizen, ručníky denně čisté.

Strava
Strava pestrá, vždy se dalo vybrat chutné jidlo, polívky a zákusky skvělé, stále ovoce a dostatek zmrzliny, personál milý a vždy ochotný, stoly uklizené a vždy čisté.

Služby hotela
Není co komentovat, prostě hotel, který má ****

Pláž
Pláž se nacházela HNED u hotelu, přístup bez problémů, jen v písku dost stavebního materiálu a i pár střepů.Lehátka vždy ne plně obsazená a vždy bylo i dostatek podložek, moře krásné.

Světlana V., 22.08.2016, Dátum pobytu: 12.8. - 19.8.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Djerba, Hotel:Djerba Mare

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Djerba Mare, Djerba, Tunisko Světlana V. 2016-08-22 9.4 1 10 HOTEL MAGIC DJERBA MARE

Celkom: 3,8 Bohužel prakticky neexistuje klidný a tichý pokoj. Hned v buse do hotelu jsou hosté upozorněni, že pokud nechtějí pokoj ubohé kvality "v...

 • 3 Ubytovanie
 • 3 Strava
 • 7 Okolie
 • 3 Cena

Celkové zhrnutie
Bohužel prakticky neexistuje klidný a tichý pokoj. Hned v buse do hotelu jsou hosté upozorněni, že pokud nechtějí pokoj ubohé kvality "v suterénu hotelu", musí na místě v hotovosti připlatit (na tento příplatek vám nikdo nedá doklad - jsou to peníze "do kapsy" recepčním a možná i delegátkám) přinejmenším 20Euro - nabídnou i "luxus" spočívající ve dveřích na kartičky namísto klíče, a to za 50Eur, pro rodinu za 70Eur navíc. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoje s příplatkem jsou prakticky uprostřed "lunaparku" . Od 22 do půlnoci uřvaný animační program - celý týden tytéž odrhovačky a konferenciér - vše v dvojnásobných decibelech než by bylo tak akorát. Nicméně čisto a pečlivé pokojské.

Strava
Ryze evropská kuchyně byla zklamáním. V Tunisu bych chtěla jíst místní speciality a ne smažený řízek s hranolkama. Nicméně jídlo většinou chutné.

Navíc restaurace je mega-jídelna, kde je fronta na všechno - tedy nejen na jídlo ale i na příbory, talíře, skleničky, hrnečky atd....a kdyby jen fronta - mnohdy i čtvrt hodiny čekáte, než si máte čím nabrat jídlo. Na maso se čeká než někdo doplní, když doplní rozeberou ruská "prasátka" v pár minutách - naplní stoly, které potom prakticky plné opustí, protože to co urvali nemůže sníst ani armáda.

Služby hotela
Recepční neskutečně protivní. Tobogány celý den do 17 hodin, nicméně ten nejoblíbenější funguje jen jeden den v týdnu. Zelený tobogán má špatné spáry, zničeny dvoje plavky a troje záda pekelně odřená.

Upozornění, že nic nenechat na pokoji, protože se krade, není vůbec příjemné. Zaplatíte trezor o velikosti 5cm na výšku a máte do něj narvat notebook, tablet, foťák, peníze, pasy... větší trezor není... takže vše na vlastní nebezpečí...

Pláž
Skvělá, čistá. Škoda, že zde není možnost koupit nebo dostat pití - pro to se musí do hotelového komplexu, což ale není daleko.

Anonym, 22.08.2016, Dátum pobytu: 8.8. - 15.8.2016
Oblasť: Tunisko Tunisko, Sousse, Hotel:Marabout

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Marabout, Sousse, Tunisko Anonym 2016-08-22 3.8 1 10 MARABOUT AI

Všetky recenzie Tunisko

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220