Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty

Oficiálny názov: Spojené Arabské Emiráty
Hlavné mesto: Abú Dhábí
Štátne zriadenie: federácia siedmych nezávislých štátov (Abu Dhabi, Ajman, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah a Umm al Qaiwain)
Náboženstvo: prevažuje islam
Úradný jazyk: arabčina, perzština, angličtina, hindí, urdu
Časový posun: + 2 hod. v dobe letného času, + 3 hod. v dobe zimného času

Spojené arabské emiráty - zájazdy od 297 EUR

O EMIRÁTOCHSpojené Arabské Emiráty, oficiálnym názvom Al-Imarát al-Arabíja al-Muttahida (v angličtine The United Arab Emirates), sú federáciou siedmich absolutických monarchií - Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Qaiwain, Ras al-Khaimah, Fujairah a Abu Dhabi.. Každému emirátu vládne jeden bohatý rod. Medzi najbohatšie emiráty v súčastnosti patrí Dubaj a Abu Dhabi, ktoré majú v celej federácii hlavné slovo. Emiráty sa rozkladajú na juhovýchodnej časti Arabského poloostrova, susedia so Saudskou Arábiou, Ománom a Katarom, a majú prístup k vodám Perského zálivu na západnej strane a Ománskeho zálivu na strane južnej.

Počet obyvateľov nameraný v roku 2007 je 2 484 818. Pôvodní obyvatelia však vo svojej krajine tvoria len asi 18% etnickú menšinu. Prevvažujú Arabi, ktorí sem prišli z Egypta, Jordánska, Libanonu a Sýrie. Okrem toho tu žijú Pakistánci, Indovia, Iránci alebo Filipínci. Z Európanov tu žije asi 120 tisícová Britská menšina. Oficiálnym náboženstvom je Islám a najväčšie zastúpenie tu má jeho sunitstký smer. Asi 16% obyvateľov sú šiitskí moslimovia, veľmi malé percento sa hlási k hinduismu a kresťanstvu.

Celková rozloha územia je 83 600 km2 vrátane priľahlých ostrovo, ktoré lemujú pobrežie. Najväčí a zároveň najbohatší emirát Abu Dhabi, zaberá až 85% celkovej rozlohy územia. Emiráty sú až z 90% pokryté púšťou Rub al-Khali. Jej piesky majú v rôznych častiach územia rôzne sfarbenia, od šedej cez krémovú do červenej, ktoré je dané špecifickým zložením minerálov. I cez nehostinnosť púšte je krása scenérií piesočných polí a dun nezabudnuteľná. V púšti však nechýbajú ani ostrovčeky života, z ktorých uveďme napr. oázy Liwa a Buraimi. Sever krajiny smerom k emirátom Ras Al - Khaimah je zelenejšia. Na hranici s Ománom dominuje horský masív Al-Hajar a stúpa do výšky 1100 metrov. Nížiny sa rozkladajú na pobreží Perzského zálivu a sú tvorené rozsialhymi soľnými panvami.

V posledných rokoch zaznamenali emiráty čo sa týka turizmu veľký rozvoj. V 50. rokoch 20 stor. bola na území emirátov objavená rozsiahle náleziská ropy, z ktorých plynulo obrovské bohatstvo. Začali tu vznikať veľkolepé projekty a postupne sa emiráty stali symbolom luxusu a bohatstva. Dnes však už emiráty nie sú len miesto pre bohatých obchdníkov, ale stali sa taktiež obľúbenou turistickou destináciou pre exotiky chtivých cestovateľov, ktorých sem lákajú miestne kultúrne tradície fungujúce vedľa moderných vymožeností. Mrakodrapy neprestaviteľných rozmerov, umelé ostrovy v tvare paliem, alebo luxusný sedem hviezdičkový "Zlatý hotel" Burj Al Arab, najväčší klenot SAE, to je len zlomok toho, čo sem priťahuje návštevníkov z celého sveta. K odpočinku a relaxácii sú tu k dispozícii prekrásne pláže pokryté bielym pieskom, alebo možnosť aktívneho využitia voľného času napr. potápaním a inými športami, ktoré sú v ponuke všetkých hotelových komplexov

Spojené arabské emiráty - zájazdy od 297 EUR

Najnovšie recenzie Spojené arabské emiráty

Celkom: 9,6 Hotel určený pre tých, ktorí majú radi pokoj a kľud, čo nám osobne vyhovovalo. Hotel bol luxusný so službami na vysokej úrovni. More...

 • 9,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel určený pre tých, ktorí majú radi pokoj a kľud, čo nám osobne vyhovovalo. Hotel bol luxusný so službami na vysokej úrovni. More teplučkê. Personál hotela bol super, vždy ochotný pomôcť s čím koľvek. Čo mi chýbalo zo strany cestovky keď sme doleteli dostali sme obálku s informáciami . Služby pre náš zájazd all inkluzîv, neboli však zrozumiteľne rozpísané, uvítala by som buď mapku hotela a podrobnejšie rozpîsať služby pre all inkluzîv kde čo platí, v ktorých reštauráciách a baroch, kde sa čo nachádza tak sme sa museli stále vypytovať personálu, čo bolo dosť trápne. Ale ináč v pohode. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Kvalita ubytovania bola dobrá, izba čistá a priestranã. Personál stále upratoval menili prádlo uterãky. Stale sa nás pýtali či niečo nepotrebujeme. Nebol žiaden problem.

Strava
Strava nám super. Bola pestrá a rôznorodã, plnã zeleniny a rôznych šalatov. Okúsili sme z každého rožka troška. Čo nám chýbalo?Chlapom možno klasicky rezeň a kyslá kapusta. O to viac sa naň tešili domov

Služby hotela
Služby hotela super, personál v jedálni nie je mu čo vytknúť rýchly, vždy usmiatî, profesionálny prístup až nechápete či je to vœbec možné pri tom množstve ľudí. Až v jedálni ste si uvedomili koľko tam bolo vlastne ľudí.To isté platilo na recepcii. Až keď sme sa zastavili v reštaurácii na SK rýchlo sme zistili, že sme už doma a tu to z ďaleka neplatí.

Pláž
Plãž bola blízko. Pozvoľný vstup do mora, more bolo teplučké sem tam modré medúzy ale o tie sa vždy postaral plavčík. Jemný piesok. Ako bolo pri bazénoch v podstate ani neviem tam sme sa chodili iba schladiť, ale nemala som pocit, že to bolo preplnene. My osobne sme uprednostnili pláž pri mori keďže sme išli na dovolenku kvôli moru a tam sme mali pocit že nás je zopár,keďže je to veľký rezort, nejak sa ti ľudia stratili.

Viera K., 28.06.2016, Dátum pobytu: 11.6. - 21.6.2016
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel:Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa (beach)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa (beach), Ras Al Khaimah, Spojené arabské emiráty Viera K. 2016-06-28 9.6 1 10 Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa

Celkom: 8,8 Bylo to dobrý.

 • 8,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Bylo to dobrý. Zobraziť celú recenziu

Andrej Makuňa, 28.06.2016, Dátum pobytu: 18.6. - 25.6.2016
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel:Ramada Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Ramada Beach, Ajman, Spojené arabské emiráty Andrej Makuňa 2016-06-28 8.8 1 10 Ramada Beach Hotel Ajman

Celkom: 6,8 Aj ked Kempinski Ajmaan Hotel patri k jednej z poprednych hotelovych spolocnosti, neda sa ocakavat standard luxusu a triedy ako u...

 • 7,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 5 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Aj ked Kempinski Ajmaan Hotel patri k jednej z poprednych hotelovych spolocnosti, neda sa ocakavat standard luxusu a triedy ako u pribuznych hoteloch spolocnosti Kempinski. Hotelu chyba orientalny nadych, skutocny luxus a iskra ktoru Kempinski nepochybne, takmer vzdy zabezpecuje. Niekedy je mozne vycitit u mnohych aspektoch mierne provyzorny pristup.

Pri hoteli nie je ziadne zabavne centrum, nakupne stredisko alebo co len pesia zona. Aj ked hotel ponuka pravidelnu prepravu do Dubaju na viacere miesta stale tu chyba rozptylenie mimo hotela.

Ponuka jedla a restauracii siroka, v pripade zakupenia All Inclusive alebo plnej penzie. Neodporuca sa pobyt pocas obdobia Ramadan, kedy takmer vsetky restauracie su zavrete.

Napriek vyskytnutym nedostatkom, je hotel stale na nadstandartnej urovni.

A co je najdolezitejsie, oproti zanedbatelnym malickostiam, je skutocna a naozaj stedra ochota a pristup zamestnancov, ktory sa vzdy budu snazit urobit Vas pobyt o nieco krajsi a "NIE" pre nich nie je moznost.

Zhrnutie: cena je sumerna ponuke ale sluzby robia tuto dovolenku naozaj luxusnou. V konecnom dosledku si clovek vyborne oddychne, zrelaxuje sa a necha sa rozmaznavat a na druhu stranu moze aj cestovat, spoznavat a zazit aktivnu dovolenku plnu zazitkov.

Odporucam. Zobraziť celú recenziu

Joseph S., 26.06.2016, Dátum pobytu: 28.5. - 5.6.2016
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ajman, Hotel:Kempinski Hotel Ajman

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Kempinski Hotel Ajman, Ajman, Spojené arabské emiráty Joseph S. 2016-06-26 6.8 1 10 Zlatá klietka v dobrom slovazmysle

Celkom: 9,6 dovolenka bola úžasná, služby výborné,len škoda, že v okolí nemal kam človek zájsť. Z ponúk delegáta CK sa dajú vybrať rôzne fakultatívne...

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
dovolenka bola úžasná, služby výborné,len škoda, že v okolí nemal kam človek zájsť. Z ponúk delegáta CK sa dajú vybrať rôzne fakultatívne výlety. Hlavne výlet do Dubaja, vyhliadka zo 124 posch. Burj Khalifa, tancujúce fontány a rôzne iné Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
ubytovanie spĺňalo naše požiadavky, denne upratané,vymenené uteráky, osušky,

Strava
strava bola pestrá, myslím, že každý si mohol vybrať z bohatej ponuky

Služby hotela
boli na vysokej úrovni, maximálne vyšli v ústrety, ako sa hovorí náš zákazník, náš pán. Ešte i večer prišiel zamestnanec hotela sa spýtať či niečo nepotrebujeme a či sme spokojné.

Pláž
pláž bola čistá, lehátka denne vzorne poukladané. Na pláž sa prechádzalo cez cestu, kto chcel prešiel cca 3-4 min. pešo.Inak pred hotelom bola 24 hod. služba, keď ste sa objavili pred vchodom, hneď sa Vás spýtali, či idete na pláž, keď ste povedali, že áno, tak ihneď zdvihol telefón a behom 1 min. prišiel pracovník a golfovým vozíkom ste za 30 sekúnd už boli na pláži, kde Vás vítal pracovník s osuškou. Cestou naspäť keď Vás zbadal, že chcete ísť do hotela zdvihol telefón a za 1-2 minúty prišli pre Vás.

Anna Straská, 26.06.2016, Dátum pobytu: 4.6. - 14.6.2016
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah, Hotel:Marjan Island Resort & Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (1)

Marjan Island Resort & Spa, Ras Al Khaimah, Spojené arabské emiráty Anna Straská 2016-06-26 9.6 1 10 úžasná dovolenka

Celkom: 7,4 Krásná dovolená jen čtvrtek a pátek bazén plný místních a velký hluk.Jestli budeme příští rok zdraví rádi si tuto destinaci zopakujeme je...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 7 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Krásná dovolená jen čtvrtek a pátek bazén plný místních a velký hluk.Jestli budeme příští rok zdraví rádi si tuto destinaci zopakujeme je to 3místo které jme v SAE navštívili a zatím se nám libilo nejvíce Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
apartmán velký a čistý každý den uklizeno klima fajn

Strava
strava byla dost jednotvárná k večeři třeba jen jeden druh zákusku ale ocenili jsme nápoje při večeři zdarma a to jsme měli pollopenzi,ale hlady jsme netrpěli při příjezdu na pokoji košík ovoce a v lednici pití to bylo velmi příjemné.číšníci ochotní ale trošku špinavé oblečení.

Služby hotela
žádné jsme neviužili jezdil zdarma autobus do Dubaje

Pláž
pláž přímo v areálu ,krásný bílý písek moc mušlí moře čisté ale při vlnách vyplavilo na pláž 2dny moře melounů a moc je nikdo neuklízel i ropné skvrny byli v moři ale to všechno přebiloteplé moře a málo lidí v něm

Anna Vaňkova, 23.06.2016, Dátum pobytu: 15.5. - 22.5.2016
Oblasť: Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty, Umm Al Quwain, Hotel:Umm Al Quwain Beach Hotel

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Umm Al Quwain Beach Hotel, Umm Al Quwain, Spojené arabské emiráty Anna Vaňkova 2016-06-23 7.4 1 10 Umm Al Quwain Beach Hotel

Všetky recenzie Spojené arabské emiráty

Potrebujete poradiť?

Volajte zadarmo Po-Ne 7-22 hod 0800 900 100