Španielsko Španielsko

Oficiálny názov: Španielske kráľovstvo (Reino de Espaňa)
Hlavné mesto: Madrid (3,1 mil. obyvateľov)
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Náboženstvo: rímsko - katolícke
Úradný jazyk: španielčina, katalánčina a baskičtina (prevládajúcou formou jazyka je kastilčina)
Časový posun: na pevnine a na Baleároch platí stredoeurópsky čas, na Kanárskych ostrovoch je o hodinu menej

Španielsko - zájazdy od 39 EUR

O ŠPANIELSKU



Španielsko je vďaka svojej polohe jednou z najnavštevovanejších lokalít Európy. Najviac turistov sem mieri v letných mesiacoch na pláže pri Stredomorskom pobreží, jar je vhodná pre objavovanie historických a prírodných krás nielen vo vnútrozemí a jeseň sa vyplatí tráviť v romantickej Andalúzii. Španielsko je krajina kvitnúca 365 dní v roku!  

Len málo krajín Európy ponúka toľko možností pre ideálnu dovolenku na jednom mieste. Vychutnáte si tu vynikajúce katalánske víno plné energie, slnko a úsmevy miestnych vinárov, romantické prechádzky na dlhých piesočnatých plážach a večer spoznáte temperamentný španielsky svet. Španielsko Vám nastaví hneď niekoľko tvárí, z nich si aspoň jednu zamilujete. 

Španielsko je konštitučnou monarchiou na čele s kráľom Juanom Carlosom I. Hlavným mestom je občas neprávom prehliadaný Madrid - moderné mesto plné umeleckého života ponúka na jednej strane stovky múzeí, galérií a divadiel, na druhej strane temperamentný nočný život. Okrem úradného jazyka - španielčiny, sa tu často stretnete s katalánčinou alebo iným miestnym nárečím - galícijčina (Galicia), valencijčina (Valencia), baskičtina (Baskicko a Navarra). Vzhľadom na to, že Španielsko je členom Európskej únie, oficiálnou menou je euro.  

Španieli sú milým a pohostinným národom. Pokiaľ navyše dáte najavo, že viete niečo málo o ich krajine alebo sa snažíte hovoriť španielsky či katalánsky, spoznáte ich najvľúdnejšiu stránku. V Barcelone zabudnite na preslávené reštauračné zariadenia a svetové fastfoodové reťazce, namiesto nich navštívte pravú katalánsku vináreň, zastrčenú reštauráciu so zvraštenou babičkou pripravujúcou vynikajúci crepés alebo si kúpte chrumkavú bagetu neďaleko prístavu.  

Ak chcete spoznať obyčajný život, opusťte preľudnené letoviská. Namiesto obchodíkov so suvenírmi a zaplnených ulíc si tak užite malé dedinky, historické skvosty a krásnu prírodu. Ideálnym miestom môže byť Costa Azahar - pobrežie s mnohými menšími letoviskami a množstvom zákutí na objavovanie. Atraktívnym cieľom turistov sa stáva tiež Baskicko. Okrem nezameniteľného folklóru ponúka skvelú kuchyňu a prekrásne historické mesto San Sebastian.  

Ak máte na dovolenku v Španielsku viac času, navštívte na juhu krajiny Andalúziu. Toľko lákavých ponúk nenájdete nikde inde v Európe. Radi tancujete? Je tu pre vás Sevilla. Ste milovníkom histórie? Potom teda zájdite do provincií Malaga a Grenada. Prišli ste za španielskym vínom? Zaujme vás Cordóba a neďaleká Montilla.

Španielsko - zájazdy od 39 EUR

Najnovšie recenzie Španielsko

Celkom: 8,6 Mily a ochotny personal, hotel v centru, kousek od krasne plaze s jemnym, bilym piskem a postupnym vstupem do klidneho, pruzracneho more....

 • 8,5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Mily a ochotny personal, hotel v centru, kousek od krasne plaze s jemnym, bilym piskem a postupnym vstupem do klidneho, pruzracneho more. Vhodne i pro male deti.

Hotel cisty, pusobici milym dojmem.Klidne bych mu jeste jednu hvezdicku pridala. Jidlo rano stejne s mensi obmenou. Vecere vzdy jine, chutne, vzdy bylo z ceho si vybrat. Zobraziť celú recenziu

Anonym, 25.09.2016, Dátum pobytu: 13.9. - 21.9.2016
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel:Sultan

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Sultan, Mallorca, Španielsko Anonym 2016-09-25 8.6 1 10 Sultan

Celkom: 2,2 Popsal jsem ve své stížnosti a žádosti o fin. kompenzaci !!!

 • 2 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 3 Okolie
 • 2 Cena

Celkové zhrnutie
Popsal jsem ve své stížnosti a žádosti o fin. kompenzaci !!! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel je možná dobrý pro domácí klientelu ale na pro člověka, který zaplatí za dovolenou pro dvě osoby více jak 30 tis Kč !!!

Strava
Opět jsme popsal ve své stížnosti - služba prostě neodpovídala jak službě "all inclusive" ani klasické strava nenaplňovala naše představy a stravě ve Španělsku

Služby hotela
Hotel, jak již bylo zmíněni je svou úrovní asi dobrý pro katalánce, ale nezlobte se, zaplatil jsem si jinou úroveň, jak interiéru tak exteriéru !!!

Nevědí co je "all inclusive" - museli jsme se tvrdě domáhat, strava nemá fantazii a neodpovídá tomu, co by měla španělská kuchyně nabídnout !!!

Pláž
Je prostě daná Středozemním mořem, ale mělo by na to být v upoutávce upozorněno. Vstup do moře je dosti příkrý, na naší pláži v Lloret de Mar nemohou fungovat děti předškolního věku a naopak starší lidé. Je to spíše sportovní přístup do moře. Moře je čisté a písek ucházející.

Jiří Němec, 24.09.2016, Dátum pobytu: 11.9. - 17.9.2016
Oblasť: Španielsko Španielsko, Costa Brava, Hotel:Hotel Savoy Beach Club

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Komentátor 1 fotografia

Hotel Savoy Beach Club, Costa Brava, Španielsko Jiří Němec 2016-09-24 2.2 1 10 Neodpovídající hotel původnímu zadání

Celkom: 8,8 Výborný, objednali sme si 3 hviezdičky, dostali sme 4.

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Výborný, objednali sme si 3 hviezdičky, dostali sme 4. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Izba bola na prízemí, či skôr v podzemí, ale vzhľadom na to, že sme mali objednaný hotel nižšej kategórie, ostatné služby, to viac než vykompenzovali. A bo,lo tam asi chladnejšie, čo je príjemné.

Strava
Pestrá, výborná. Perfektné boli tematické večere.

Služby hotela
Čistota, profesionálne služby.

Pláž
Nebola veľmi využívaná. Súčasťou hotela je Aqaupark a

Bohumil Adamovič, 24.09.2016, Dátum pobytu: 1.9. - 8.9.2016
Oblasť: Španielsko Španielsko, Costa Del Sol, Hotel:Globales Playa Estepona

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Globales Playa Estepona, Costa Del Sol, Španielsko Bohumil Adamovič 2016-09-24 8.8 1 10 Globales playa estepona

Celkom: 8 Tato oblast je krásná. Je to menší městečko, žádné velké letovisko, což nám vyhovuje. Jsou zde menší zátoky, žádné velké, dlouhé pláže. V...

 • 7,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Tato oblast je krásná. Je to menší městečko, žádné velké letovisko, což nám vyhovuje. Jsou zde menší zátoky, žádné velké, dlouhé pláže. V sezónu je zde ale patrně "hlava na hlavě". Celkový dojem dovolené nám bohužel pokazilo počasí. Pouze jeden celý den svítilo slunce. Zbytek bylo buď pod mrakem nebo propršelo. Počasí je holt loterie.. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Musím říci, že nám celkový dojem z hotelu kazilo to, že stěny byly jako z papíru. Člověk by tomu za normálních okolností nepřikládal žádný velký význam, avšak naši čeští sousedi byli velmi náruživí, a tak se stávalo, že jsme měli po ránu budíček, který jsme si nezaplatili. Stejně tak se toto opakovalo večer a také v noci. Časem to tedy otravovalo. Chápu, že za tohle hotel nemůže, ale na pokoji bylo opravdu vše slyšet (od spláchnutí WC u sousedů, po posunutí židle až po hekání).

Strava
Jídlo musím jenom chválit. Myslím, že by neměl mít nikdo problém s tím, že by si nemohl vybrat. Vždy moc dobré.

Pláž
Pláže jsou menší, hezké, udržované. Voda čistá, průzračná. Byly větší vlny v důsledku častých bouřek.

Anonym, 24.09.2016, Dátum pobytu: 16.9. - 23.9.2016
Oblasť: Španielsko Španielsko, Mallorca, Hotel:Samoa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Samoa, Mallorca, Španielsko Anonym 2016-09-24 8 1 10 Samoa

Celkom: 8,4 OK

 • 10 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 7 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
OK Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
OK

Strava
OK

Služby hotela
OK

Pláž
dostupnost velmi dobrá

Milan Tittlbach, 24.09.2016, Dátum pobytu: 7.9. - 14.9.2016
Oblasť: Španielsko Španielsko, Andalúzia, Hotel:Almuňecar Playa Spa

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Almuňecar Playa Spa, Andalúzia, Španielsko Milan Tittlbach 2016-09-24 8.4 1 10 Almunecar Playa v Almunecaru

Všetky recenzie Španielsko

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220