Maroko Maroko

Oficiálny názov: Marocké kráľovstvo (Al-Mamlaka al-Maghribíja)
Hlavné mesto: Rabat (1 472 000 obyv.)
Štátne zriadenie: Konštitučná monarchia
Náboženstvo: moslimovia (98,7%)
Úradný jazyk: arabčina , francúzština, anglicky sa možno dovoriť, ale niekedy je to problém
Časový posun: v letných mesiacoch-2 hodiny

Maroko - zájazdy od 346 EUR

O MAROKUMaroko zem plná kontrastov, ktorého kráľovské mestá navodzujúce atmosféru rozprávok tisíc a jednej noci sa striedajú s modernými letoviskami na brehu mora. Maroko patrí medzi prírodne i kultúrne najbohatšie krajiny Afriky. Jeho prastará kultúra je zasadená do panorámy nádhernej exotickej prírody s dominantou impozantného pohoria Veľkého Atlasu, ktorého vrcholy sú pokryté snehom a atmosféru dokresľuje scenéria piesočných dún a zelených ďatlových oáz Sahary.

Kultúrne a historické pamiatky siahajú od doby Feničanov cez antiku až po arabskú a barbarskú súčasnosť. Na významnú minulosť tejto krajiny a jej identitu poukazujú mnohé architektonické skvosty, ktorými sú prepychové paláce vystavané v orientálnom slohu, mešity či mauzóleá.

Priateľská a pohostinná mentalita tunajších obyvateľov, či už pôvodných -Barbarov, ktorí sa venujú väčšinou pastierstvu a žijú predovšetkým v horách a na dedine alebo Arabov žijúcich predovšetkým v mestách a venujúcim sa remeselným činnostiam, zaručuje prežitie kľudnej dovolenky v krajine s exotickou atmosférou a prírodou na brehoch Atlantického oceánu s plážami pokrytými zlatým jemným pieskom.

Hradbami zastavané centrum mesta, nazývané„ mediny“,pôsobí , ako by sa v ňom zastavil čas . Prítomnosť kovotepcov, tkáčov a hrnčiarov v úzkych uličkách, vás vracá akoby späť do minulosti. Marocká kuchyňa, ktorá je veľmi delikátna a je tvorená kombináciou rýb, mäsa, zeleniny, sušeného ovocia alebo vzácneho aromatického korenia, je ponúkaná v nespočetných reštauráciách a krčmičkách, nad marockým mätovým čajom môžete posedieť v pouličnej kaviarni. Preslávené trhoviská, ktorých je tu nespočetne veľa, ponúkajú nepreberný sortiment typicky marockých suvenírov všetkého druhu. Maročania sú povestní svojou obľubou v zjednávaní cien, vždy je možné tu zjednať až na 1/3 pôvodnej ponúkanej ceny.

Ideálna dovolenka pre cestovateľov so záujmom o orientálnu architektúru, gastronómiu a folklór spolu s poznaním exotickej krajiny s horskými hrebeňami a púšťami.

Maroko - zájazdy od 346 EUR

Najnovšie recenzie Maroko

Celkom: 8,4 Dovolená byla pr naši 4-člennou rodinu naprosto senzační a zcela vyhovující. Hotel uprostřed 4km pláže, možnost procházek a výletů. Moc...

 • 7,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla pr naši 4-člennou rodinu naprosto senzační a zcela vyhovující. Hotel uprostřed 4km pláže, možnost procházek a výletů. Moc jsme si to užili. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
čisto, uklizeno každý den, vybavení pokoje strohé, ale dostačující, měli jsme pokoj s terasou, což byla skvělá výhoda. Jediné co byl problém, bylo že mezi našimi pokoji nebyly dveře a pokoje nešly tedy oddělit a tím pádem se nám navzájem budily děti. Jinak OK.

Strava
Kuchyně skvělá. jen jedna večeře z 15 dní byla slabší, ale všeho dostatek. Mnoho salátů, tajinů, masa, těstovin, atd. Jediné co by mohlo někomu vadit je objednávání piva, vína a vody k jídlu, ale rychlost byla v pohodě, nečekali jsme a postmix byl volně přístupný. Víno i pivo OK.

Služby hotela
mínus byla pouze recepce, která byla neochotná, ale s ní přijdete do styku minimálně, naštěstí. Ostatní hrozně milí a přívětiví. Měli jsme sebou dceru 2,5 roku a syna 6 měsíců a všichni je zbožňovali, ale i k ostatním se chovali velmi mile. Animátoři velmi přátelští a komunikativní, několik marockých večerů, velbloud k focení na zahradě, tanečnící a hudebníci... super!

Pláž
pláž sice kousek od hotelu, ale písek a pozvolný vstup do oceánu. Pro děti ok. My jsme vlny moc na serfování neměli, jen jeden den z 15. Serf je prý 50 km na sever od Agadiru.

Lukáš Gašpar, 18.10.2016, Dátum pobytu: 30.9. - 14.10.2016
Oblasť: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Atlas Les Almohades

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Atlas Les Almohades, Agadir, Maroko Lukáš Gašpar 2016-10-18 8.4 1 10 HOTEL LES AL MOHADES

Celkom: 8,6 Dovolenka splnila naše očakávanie.Destinácia veľmi pekná, okolie hotela krásne, čisté, veľa zelene.

 • 8,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolenka splnila naše očakávanie.Destinácia veľmi pekná, okolie hotela krásne, čisté, veľa zelene. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovanie v pohode. Dostali sme izbu na ktorej bola oplesnetá kúpelka ale na požiadanie nám izbu vymenili.Každý deň nám riadili, vymieňali osušky.

Strava
Strava veľmi dobrá, každý deň sa dalo z čoho vybrať. Počas celej dovolenky veľký výber ovocia (banány, hrozno,jablká,nektarinky,pomarance, slivky,broskyne,galia, melón).V baroch pri bazéne celodenný výber stravy, nápojov.

Služby hotela
Personál bol veľmi milí,ústretoví.

Pláž
Pláž bola pekná, čistá, dostatočné množstvo lehátiek, pozvolný vstup do mora.More čisté, nie až tak teplé ale to je riziko septembrovej dovolenky.

Ľuboš Trizna, 16.10.2016, Dátum pobytu: 6.9. - 21.9.2016
Oblasť: Maroko Maroko, Saidia, Hotel:Be Live Grand Saïdia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Be Live Grand Saïdia, Saidia, Maroko Ľuboš Trizna 2016-10-16 8.6 1 10 Be Liv Grand Saide

Celkom: 9,2 Dovolená byla skvělá, delegáti výborní

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla skvělá, delegáti výborní Zobraziť celú recenziu

Anonym, 12.10.2016, Dátum pobytu: 30.9. - 7.10.2016
Oblasť: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Iberostar Founty Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Iberostar Founty Beach, Agadir, Maroko Anonym 2016-10-12 9.2 1 10 HOTEL IBEROSTAR FOUNTY BEACH

Celkom: 8,8 Krásný hotel sice trochu dál od centra, ale procházka pro promenádě u Atlantiku byla dobrá.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Krásný hotel sice trochu dál od centra, ale procházka pro promenádě u Atlantiku byla dobrá. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vše bez problémů.

Strava
Jak evropská tak africká. Vše v pohodě.

Služby hotela
Jen to fitko ja hodně malé :-)

Pláž
Pozvolná písčitá a hlídaná.

Vaclav P., 12.10.2016, Dátum pobytu: 23.9. - 30.9.2016
Oblasť: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Iberostar Founty Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Iberostar Founty Beach, Agadir, Maroko Vaclav P. 2016-10-12 8.8 1 10 HOTEL IBEROSTAR FOUNTY BEACH

Celkom: 8,6 Hotel a areál hotela je veľmi pekná a čistá. Celkovo sme boli spokojní. Jedlo a zákusky boli veľmi veľmi dobré. Personál bol milý a...

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel a areál hotela je veľmi pekná a čistá. Celkovo sme boli spokojní. Jedlo a zákusky boli veľmi veľmi dobré. Personál bol milý a ochotný. Pláž a voda bola čistá. Určite odporúčam. Zobraziť celú recenziu

Mária H., 12.10.2016, Dátum pobytu: 13.9. - 21.9.2016
Oblasť: Maroko Maroko, Saidia, Hotel:Be Live Grand Saïdia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

11 fotografií

Be Live Grand Saïdia, Saidia, Maroko Mária H. 2016-10-12 8.6 1 10 BE LIVE COLLECTION SAIDIA

Všetky recenzie Maroko

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220