Maroko Maroko

Mapa - Marocké kráľovstvo  (Al-Mamlaka al-Maghribíja)

Oficiálny názov: Marocké kráľovstvo (Al-Mamlaka al-Maghribíja)
Hlavné mesto: Rabat (1 472 000 obyv.)
Štátne zariadenia : Konštitučná monarchia
Náboženstvo: moslimovia (98,7%)
Úradný jazyk: arabčina , francúzština, anglicky sa možno dovoriť, ale niekedy je to problém
Časový posun: v letných mesiacoch-2 hodiny

Maroko - zájazdy od 254 EUR

O MAROKUMaroko zem plná kontrastov, ktorého kráľovské mestá navodzujúce atmosféru rozprávok tisíc a jednej noci sa striedajú s modernými letoviskami na brehu mora. Maroko patrí medzi prírodne i kultúrne najbohatšie krajiny Afriky. Jeho prastará kultúra je zasadená do panorámy nádhernej exotickej prírody s dominantou impozantného pohoria Veľkého Atlasu, ktorého vrcholy sú pokryté snehom a atmosféru dokresľuje scenéria piesočných dún a zelených ďatlových oáz Sahary.

Kultúrne a historické pamiatky siahajú od doby Feničanov cez antiku až po arabskú a barbarskú súčasnosť. Na významnú minulosť tejto krajiny a jej identitu poukazujú mnohé architektonické skvosty, ktorými sú prepychové paláce vystavané v orientálnom slohu, mešity či mauzóleá.

Priateľská a pohostinná mentalita tunajších obyvateľov, či už pôvodných -Barbarov, ktorí sa venujú väčšinou pastierstvu a žijú predovšetkým v horách a na dedine alebo Arabov žijúcich predovšetkým v mestách a venujúcim sa remeselným činnostiam, zaručuje prežitie kľudnej dovolenky v krajine s exotickou atmosférou a prírodou na brehoch Atlantického oceánu s plážami pokrytými zlatým jemným pieskom.

Hradbami zastavané centrum mesta, nazývané„ mediny“,pôsobí , ako by sa v ňom zastavil čas . Prítomnosť kovotepcov, tkáčov a hrnčiarov v úzkych uličkách, vás vracá akoby späť do minulosti. Marocká kuchyňa, ktorá je veľmi delikátna a je tvorená kombináciou rýb, mäsa, zeleniny, sušeného ovocia alebo vzácneho aromatického korenia, je ponúkaná v nespočetných reštauráciách a krčmičkách, nad marockým mätovým čajom môžete posedieť v pouličnej kaviarni. Preslávené trhoviská, ktorých je tu nespočetne veľa, ponúkajú nepreberný sortiment typicky marockých suvenírov všetkého druhu. Maročania sú povestní svojou obľubou v zjednávaní cien, vždy je možné tu zjednať až na 1/3 pôvodnej ponúkanej ceny.

Ideálna dovolenka pre cestovateľov so záujmom o orientálnu architektúru, gastronómiu a folklór spolu s poznaním exotickej krajiny s horskými hrebeňami a púšťami.

Maroko - zájazdy od 254 EUR

Najnovšie recenzie Maroko

Najnovšie recenzie

2014 2012 2010

9,4

CLUB AL MOGGAR

14.04.2014 - Jana B. - Prečítané: 39× - Dátum pobytu: 3.4. - 10.4.2014

Ubytovanie: 9 Strava: 9 Okolie: 10 Cena: 10

Celkové zhrnutie
Perfektní. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vše naprosto v pořádku.

Strava
Výborná.

Služby hotela
Dobré.

Pláž
Úžasná.

7,6

CLUB AL MOGGAR

14.04.2014 - Václav L. - Prečítané: 39× - Dátum pobytu: 3.4. - 10.4.2014

Ubytovanie: 7 Strava: 8 Okolie: 8 Cena: 8

Celkové zhrnutie
Na začátek sezony velmi dobré. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velmi dobré.

Strava
Velmi dobrá, pestrá strava, ovoce a zelenina denně.

Služby hotela
Velmi dobré služby, Akorát chyběl avizovaný vysoušeč vlasů.

Pláž
Nejlepší přístup k moři, pláž čistá, akorát moře studené ale sotva začala sezona.

8,4

CARRIBEAN VILLAGE

08.04.2014 - Miroslav P. - Prečítané: 50× - Dátum pobytu: 27.3. - 3.4.2014

Ubytovanie: 8 Strava: 10 Okolie: 8 Cena: 8

Celkové zhrnutie
Docela příjemná dovolené až na nepřízeň počasí, ale to se nedá naplánovat. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Starší nábytek jinak vše bez problémů i čistota na dobré úrovni.

Strava
Strava výtečná rozmanitá nelze stihnout vše ochutnat.

Služby hotela
Všechny služby na dobré úrovni, příjemný personál.

Pláž
Vzhledem k počasí jsme si moře moc neužili voda docela chladná a velké vlny. Koupání v moři za těchto podmínek neni vůbec vhodné pro děti. Doporučuji využívat hotelových bazénů kde jsou i brouzdaliště pro děti.

1

Caribbean Village Agador Tamlelt

13.02.2014 - Anonym - Prečítané: 165× - Dátum pobytu: 22.6. - 30.6.2012

Ubytovanie: 1 Strava: 1 Okolie: 1 Cena: 1

Celkové zhrnutie
Maroko je krásná země, ale pozor na nekvalitní ubytováni! Při vzpomínce na tento hotel mi dodnes naskakuje husí kůže a to je už 2 roky! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytováni ani náhodou neodpovídá tomu, co prezentuje katalog. Hotel se skládá ze dvou části. Jedna je celkem ucházející, druha, kde jsme byli ubytováni my (Tamlelt) neodpovídá ani 2*. Zatuchlé pokoje plné mravenců, plísně a špíny. Neodtékající odpady a protékající WC. Toaletní papír jen na požádáni a s velkou nevoli. Na chodbách nefungovalo osvětlení.

Strava
Pokud nejste nároční a pod pojmem All inclusive si nepředstavíte nic jiného než denně stejné dušené kuře a místní zeleninu, možná budete spokojeni. Jídelna tragická a dost přeplněná. Čistý stůl je vzácností, a když budete chtít po personálu příbor, připravte se na jejich ignoraci a neochotou.

Služby hotela
Když jsme reklamovali zahmyzený špinavý pokoj, až za nabídnuté "všimné" nám dali jiný, o něco méně hrozný. Po 2 dnech jsme to už nevydržela a přestěhovali se do jiného hotelu.

Pláž
Pláže Agadiru jsou prostorné a dobře upravované. Vzdálenost pláže od tohoto hotelu je cca 500 m po promenádě.

9,6

Iberostar Saidia

24.12.2013 - Anonym - Prečítané: 1033× - Dátum pobytu: 18.8. - 29.8.2011

Ubytovanie: 10 Strava: 10 Okolie: 8 Cena: 10

Celkové zhrnutie
Vynikajúca dovolenka, veľmi príjemný personál, vzhľadom na to, že sa jedná o arabskú krajinu, ľudia príjemní, nie dotieraví ako v Egypte, cena zodpovedá kvalite, animačné programy úžasné, aj pre deti, aj pre dospelých, deťom sa venovali po celý deň, kvalita hotela bola vysoko nad naše očakávania. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Výborné, izba štandard, s balkonom, zatiaľ jediný hotel, ktorý mal vo vnútri urobenú " botanickú záhradu ", stromy a živé kvety, ktoré sa ťahali až po presklený strop, výborný dojem a vzduch. Pri našom hoteli bol už len jeden hotel a ďalej už len cesta do mesta, takže je vhodný pre ľudí, ktorí si chcú oddýchnuť od ruchu mesta a chcú mať kľud.

Strava
Výborná, všestranná, ryby, kraby, chobotnice, vyprážané krabie klepietka, sushi, s wasabi, údený losos, kapari...možnosť 1x za pobyt vybrať si medzi japonskou a stredomorskou reštauráciou( japonská bola super), zmrzlina stále a perfektné francúzke pečivo, bagety eňo - ňuňo.

Služby hotela
Všetko v poriadku, veľmi sme ich nevyužívali, zdržiavali sme sa pri hoteli alebo sme si spravili vlastný program.

Pláž
Jediným nedostatkom bolo, že na pláži chýbali WC a bary, pláž bola vlastne " prázdna", ale to nevadilo, lebo bola hneď pri hoteli. More čisté, dosť búrlivé.

Všetky recenzie Maroko

Schránka Prihláste sa Registrácia Kontakty

Potrebujete poradiť?

Volajte zadarmo
Po-Ne 7-22 hod
0800 900 100

Schránka je prázdná