Maroko Maroko

Mapa - Marocké kráľovstvo (Al-Mamlaka al-Maghribíja)

Oficiálny názov: Marocké kráľovstvo (Al-Mamlaka al-Maghribíja)
Hlavné mesto: Rabat (1 472 000 obyv.)
Štátne zriadenie: Konštitučná monarchia
Náboženstvo: moslimovia (98,7%)
Úradný jazyk: arabčina , francúzština, anglicky sa možno dovoriť, ale niekedy je to problém
Časový posun: v letných mesiacoch-2 hodiny

Maroko - zájazdy od 168 EUR

O MAROKUMaroko zem plná kontrastov, ktorého kráľovské mestá navodzujúce atmosféru rozprávok tisíc a jednej noci sa striedajú s modernými letoviskami na brehu mora. Maroko patrí medzi prírodne i kultúrne najbohatšie krajiny Afriky. Jeho prastará kultúra je zasadená do panorámy nádhernej exotickej prírody s dominantou impozantného pohoria Veľkého Atlasu, ktorého vrcholy sú pokryté snehom a atmosféru dokresľuje scenéria piesočných dún a zelených ďatlových oáz Sahary.

Kultúrne a historické pamiatky siahajú od doby Feničanov cez antiku až po arabskú a barbarskú súčasnosť. Na významnú minulosť tejto krajiny a jej identitu poukazujú mnohé architektonické skvosty, ktorými sú prepychové paláce vystavané v orientálnom slohu, mešity či mauzóleá.

Priateľská a pohostinná mentalita tunajších obyvateľov, či už pôvodných -Barbarov, ktorí sa venujú väčšinou pastierstvu a žijú predovšetkým v horách a na dedine alebo Arabov žijúcich predovšetkým v mestách a venujúcim sa remeselným činnostiam, zaručuje prežitie kľudnej dovolenky v krajine s exotickou atmosférou a prírodou na brehoch Atlantického oceánu s plážami pokrytými zlatým jemným pieskom.

Hradbami zastavané centrum mesta, nazývané„ mediny“,pôsobí , ako by sa v ňom zastavil čas . Prítomnosť kovotepcov, tkáčov a hrnčiarov v úzkych uličkách, vás vracá akoby späť do minulosti. Marocká kuchyňa, ktorá je veľmi delikátna a je tvorená kombináciou rýb, mäsa, zeleniny, sušeného ovocia alebo vzácneho aromatického korenia, je ponúkaná v nespočetných reštauráciách a krčmičkách, nad marockým mätovým čajom môžete posedieť v pouličnej kaviarni. Preslávené trhoviská, ktorých je tu nespočetne veľa, ponúkajú nepreberný sortiment typicky marockých suvenírov všetkého druhu. Maročania sú povestní svojou obľubou v zjednávaní cien, vždy je možné tu zjednať až na 1/3 pôvodnej ponúkanej ceny.

Ideálna dovolenka pre cestovateľov so záujmom o orientálnu architektúru, gastronómiu a folklór spolu s poznaním exotickej krajiny s horskými hrebeňami a púšťami.

Maroko - zájazdy od 168 EUR

Najnovšie recenzie Maroko

Celkom: 4,6 Děkuji,ale sem už nikdy více....

 • 6 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 1 Okolie
 • 1 Cena

Celkové zhrnutie
Děkuji,ale sem už nikdy více.... Zobraziť celú recenziu

Pláž
Realita pláže v Agadiru...Děkuji,už nikdy.....

Anonym, 22.10.2014, Dátum pobytu: 9.8. - 20.8.2014
Oblasť: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Royal Atlas

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Royal Atlas, Agadir, Maroko Anonym 2014-10-22 4.6 1 10 Royal Atlas

Celkom: 10 Krásná dovolená

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Krásná dovolená Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování ve velkých pokojích, čisto, denně úklid.

Strava
Jídlo výborné, velký výběr

Pláž
Pláž čistá, dostatek lehátek, prodejci nesmí za ohraničenou část k lehátkům, tudíž je klid.

Anonym, 22.10.2014, Dátum pobytu: 19.9. - 27.9.2013
Oblasť: Maroko Maroko, Saidia, Hotel:Be Live Grand Saïdia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Be Live Grand Saïdia, Saidia, Maroko Anonym 2014-10-22 10 1 10 Be Live Grand Saïdia

Celkom: 7,8 Poměr cena a kvalita naprosto vyhovující. Delegátka byla velice sdílná a dala nám kromě jiného hodně velice dobrých rad, jak v Maroku...

 • 5,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Poměr cena a kvalita naprosto vyhovující. Delegátka byla velice sdílná a dala nám kromě jiného hodně velice dobrých rad, jak v Maroku fungovat. Personál hotelu velice příjemný, stravování bylo vynikající, hotel velice pěkný, taktéž poloha hotelu výborná, jen samotné ubytování, konkrétně pokoj, bylo poměrně nekvalitní. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Celkový dojem z ubytovacího zařízení byl dobrý. Hotel moc pěkný, jídelna taktéž, čistá a udržovaná. Pouze náš pokoj byl ve velice špatném stavu. Je obecně známo, že čeští turisté a české CK mívají většinou zamluvené pokoje a opět se to potvrdilo. Rozbitá klika od dveří, dveře od koupelny nešly zavírat, pokoj byl celkově trochu zatuchlý a velice špatně se v něm dýchalo, vždy jsem prokašlala celou noc. Zastaralý nábytek....když se člověk však podíval do pokoje hned vedle našeho, byla to zcela jiná kategorie.

Strava
Obecně strava v Maroku je vynikající a velice chutná. Je to dáno také tím, že Maročané mají přístup k čerstvým surovinám, bylinkám a úžasnému koření. V konkrétním hotelu bylo jídlo opravdu vynikající. Zamilovala jsem si jejich sladké. Jemná těsta a ne příliš sladké. Dokonce jsme byly i v místní marocké restauraci - opravdu jsme si našli vyloženě zapadlou restauraci s pár stoly, kde pracovala celá rodina a ochutnaly jsme s kamarádkou jejich místní jídlo, kterému se tam říká Tajin (tažín) - což je keramická nádoba, ve kterém se to jídlo připravuje. Opravdu neskutečné. K tomu jejich chléb, olivy a další zeleninu a milé úsměvy.

Služby hotela
vyhovující - úschova zavazadel, směnárna (ikdyž za horší kurz než v jejich bance ), wifi - tady bylo trochu zklamání, protože ta nebyla vždy přístupná, nejspíše ji vypínali a zapínali, jak se jim chtělo.

Pláž
pláž byla městská, velice dobře přístupná a celkem udržovaná.

Anonym, 20.10.2014, Dátum pobytu: 9.10. - 16.10.2014
Oblasť: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Club Al Moggar

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Club Al Moggar, Agadir, Maroko Anonym 2014-10-20 7.8 1 10 Club Al Moggar Garden Beach

Celkom: 9,2 Maroko treba zazit, Agadir je fajn, ale treba cestovat dalej (napr, Marakech, Essaouira, Paradise Valley,..) a zazit to ozaj "marocke" :)

 • 8,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Maroko treba zazit, Agadir je fajn, ale treba cestovat dalej (napr, Marakech, Essaouira, Paradise Valley,..) a zazit to ozaj "marocke" :) Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovnie voci cene, ktoru sme za hotel zaplatili, bolo vynikajuce. Ciste izby. Dobra lokalita hotela. Pekny park s bazenom za hotelom.

Strava
Vyborna, rozmanita, tradicna marocka. Ranajky pestre, vela druhov sladkeho/ bieleho peciva, cerstvej zeleniny, vajicka a dokonca tratdicne marocke posuchy ci francuzke palacinky.

Služby hotela
Postacujuce.

Pláž
Vzdialenejsi pristup k plazi, nutny prechod cez cestu. Co vsak vobec neprekazalo. Hotel ponukal lehatka so slnecnikmi na plazi zdarma.

Miroslav, 20.10.2014, Dátum pobytu: 9.10. - 16.10.2014
Oblasť: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Tulip Inn Oasis

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Tulip Inn Oasis, Agadir, Maroko Miroslav 2014-10-20 9.2 1 10 Tulip Inn Oasis

Celkom: 8,2 Dobrý zájezd za přijatelnou cenu v daném období. Hotel čistej udržovanej, pouze drobné nedostatky.

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dobrý zájezd za přijatelnou cenu v daném období. Hotel čistej udržovanej, pouze drobné nedostatky. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
ubytovámí velmi dobré, škoda drobných nedostatků jako je vadná sprcha, protékající záchod a podobně,

Strava
Stravování bych hodnotil asi č. 6 až 7

Služby hotela
9

Pláž
na dobré úrovni

Josef, 20.10.2014, Dátum pobytu: 9.10. - 16.10.2014
Oblasť: Maroko Maroko, Agadir, Hotel:Beach Albatros

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Beach Albatros, Agadir, Maroko Josef 2014-10-20 8.2 1 10 BEACH ALBATROS AGADIR

Všetky recenzie Maroko

Potrebujete poradiť?

Volajte zadarmo Po-Ne 7-22 hod 0800 900 100