Madeira Madeira

Oficiálny názov: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavné mesto: Funchal
Štátne zriadenie: autonómna oblasť Portugalska
Náboženstvo: rímsko-katolícke
Úradný jazyk: portugalčina
Časový posun: - 1 hodina oproti stredoeurópskemu času,Na Madeire ostrovoch je v zime o dve hodiny a v lete o jednu

Madeira - zájazdy od 352 EUR

O MADEIRESúostrovie vulkanického pôvodu, Madeira, má mnoho ďalších poetických pomenovaní, ktoré napovedajú, že je toto miesto skutočným rajom na zemi. Samotný ostrov Madeira, podľa ktorého sa nazýva celé súostrovie, je prezývané ako Ostrov večnej jari, Ostrov kvetov, alebo Zelená perla atlantiku. Prírodné bohatstvo je tu ozaj nad všetky iné poklady a o večnú jar sa stará Golfský prúd, vďaka ktorému je na ostrovoch konstatné klíma okolo 18°C.

Madeirské súostrovie, cez to že oficiálne patrí k Portugalsku (Portugalci sa na Madeire vylodili už v roku 1419), je bližšie položené k Afrike. Maroko je od Madeiry vzdialené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Súostrovie sa delí na 4 časti. Dva obývané ostrovy sú Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmorského chrbátu tvoria tri ostrovy nazývané Desertas, ktoré sú neobývané a od roku 1995 sú chránenou prírodnou rezerváciou. Ďalšia skupina ostrovov Selvagens, nachádzajúca sa asi 250 km od Funchalu, hlavného mesta ostrova Madeira, je taktiež neobývané, jednak pre absenciu pitnej vody, jednak pre ťažkú dostupnosť. I na selvagens bola vyhlásená prírodná rezervácia.

Návštevníci Madeirského súostrovia smerujú na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije tu asi 260 000 stálych obyvateľov. Je skvelým miestom pre trávenie aktívnej dovolenky. V hornatom vnútrozemí sa ponúka mnoho trás pre pešiu turistiku, ktoré si môžete vybrať podĺa náročnosti. Zdolanie najvyššieho vrcholu Pico Ruivo, ktorý dosahuje 1862 m, býva spojené s prechodom na vedľajší vrchol Pico do Arieiro (1818 m). Zostupy a výstupy po strmých schodoch tesaných do skaly, mlha a strmé zrázy, to je sústo pre ozaj zdatných turistov. Odmenou je však svelý výhľad, ktorý vám odhalí krásy tohoto ostrova. Taktiež menej náročné turistické trasy nie sú o nič menej krásnejšie. Mnoho zážitkou na Vás čaká pri pochodoch vavrínovým pralesom, hlbokým údoliami, ktorými pretekajú potôčiky a riečky padajúce zo strmých skál, alebo po plošinách kde sa pasú kravy a ovce usadlíci obrábajú svoje políčka.

Aj keď si na Madeire prídu na svoje predovšetkým nadšenci turistiky a prírody, ktoré miestne krásy nenechajú na pokoji, i odpočitnok na pláži je vítaným odpočinkom. Na Madeire je síce len niekoľko pláží, zaujmu ale svojim pokojom a prírodným vzovretím. Na ostrove Porto santo sa nachádza niekoľko kilometrov pláží, kde si môžete odpočinúť po výlete po ostrove.

Príjemné klíma s teplotami v rozmedzí 16 a 25 °C a povestná krása prírody pripisujú tomuto súostroviu prívlastok obľúbeného pokojného miesta ako stvoreného k odpočinku. Ľahkú dopravnú dostupnosť hlavného ostrova i Porto Santo zaisťujú dve medzinárodné letiská. Nezabudnuteľným zážitkom je však pohľad na Madeiru priamo z mora, kedy sa pred vami ako na dlani rozprestierajú horské masivy vypínajúce sa do výšky nad hlbokými údoliami, hustá exotická vegetácia s prudkými stržami a biele domčeky len ako malé bodky.

Príjemná teplota vody ako v mori, tak v prírodných kúpaliskách, tropické rastliny a ovocie i bohaté kultúrne dedičstvo pozývajú k pobytu na Madeire po celý rok. Tiež náme víno štedrej chuti už dlhšie než štyri storočia šíri dobré meno a atmosféru rodného ostrova po celom svete.

Madeira - zájazdy od 352 EUR

Najnovšie recenzie Madeira

Celkom: 9,2 bola to jedna z najlepších dovoleniek. Prekrásna príroda spojená veľmi vkusne a nie neosobne s obrovským turistickým komplexom. Človek...

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
bola to jedna z najlepších dovoleniek. Prekrásna príroda spojená veľmi vkusne a nie neosobne s obrovským turistickým komplexom. Človek nemal pocit závodného stravovania ako v iných lokalitách. Stava bola nadštandatná, rozmanitá a dala sa kombinovať podľa chuti. Ochota personálu a správanie prispievali k dobrej pohode. Bazén bol vždy čistý a dostatok kvalitních lehátok. Hotel nie stavaný na kúpanie v oceáne, je tam nepiesočná sopečná pláž, o kus ďalej je pláž s tmavým pieskom, ktorá určite vyhovovala a nedostatok z klasického piesku nahradilo jej začlenenie v tektonickej prírode. Spojenie do hlavního města je časté a dostatočné. Mesto je turisticky veľmi zaujímavé a nachádzajú sa v ňom muzeá, ktoré očaria i toho najnáročnejšieho milovníka umenia i techniky.Okrem historického stredu města je tam niekoľko botanických záhrad, jedna z nich je zatvorená z dôvodu požiaru. Komorná botanická záhrada je súčasťou hotelu a je možné si tu večer romanticky posedieť napr. s pohárikom madeiry. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vynikajúce, dostatok priestoru, v noci nie je potreba využívať klimatizáciu, je možné si otvoriť balkón a usínať za šumenia oceánu. Postele sú kvalitné a nevržú a vybavenie kúpelní je dostatečné a výmena ručníkov každý deň s doplňovaním hygienických potrieb, taktiež je bežná i výmena povlečenia.

Strava
Viď celkové zhrnutie.

Služby hotela
Pri množstvo obslúžených turistov je potřeba vyzdvihnúť hlavne ochotu a záujem.Nestalo sa, že by sa niečo nestihlo a že by nastal s niečim problém. Podávanie informácií a komunikácia väčšinou v angličtine, nemčina podstatne slabšie.

Pláž
Pláž viď celkové zhrnutie

Marián H., 24.08.2016, Dátum pobytu: 14.8. - 21.8.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Pestana Bay

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Pestana Bay, Funchal, Madeira Marián H. 2016-08-24 9.2 1 10 PESTANA BAY OCEAN APARTHOTEL charter

Celkom: 8,8 Dovolená stojí za to, hodně zajímavá destinace.

 • 9,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená stojí za to, hodně zajímavá destinace. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Odpovídalo očekávání

Strava
Větší pestrost by jí slušela.

Služby hotela
V pořádku.

Pláž
Dle předpokladu.

Michal P., 23.08.2016, Dátum pobytu: 7.8. - 18.8.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Duas Torres

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Duas Torres, Funchal, Madeira Michal P. 2016-08-23 8.8 1 10 Duas Torres

Celkom: 8,2 Madeira je nádherný ostrov. Doporučuji navštívit.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Madeira je nádherný ostrov. Doporučuji navštívit. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel s výhledem na oceán. Pokoj byl pěkný, čistý. Každý den probíhal úklid, každý den čisté ručníky.

Strava
Hotelová strava byla výborná. Každý den bylo něco jiného. Velmi kladně hodnotím nabídku ryb. Strava byla velmi chutná a pestrá. Klasický výběr nápojů, kladně hodnotím nabídku balené vody - hodily se na výlety. Na Madeiře je spousta malých restaurací, s příjemným personálem a nabídkou řady čerstvých ryb.

Pláž
Pláž u hotelu byla kamenitá, přístup nejprve po velkých kamenech po menší oblázky v oceánu. Voda byla čistá, teplota příjemná. Při silnějších vlnách nebyl příjemný vstup - kamínky padaly na nohy. Kousek od hotelu je i velmi malá pláž z černým pískem. Pláže jsou téměř prázdné.

Pavla, 22.08.2016, Dátum pobytu: 11.8. - 18.8.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Pestana Bay

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

okolí hotelu 3 fotografie

Pestana Bay, Funchal, Madeira Pavla 2016-08-22 8.2 1 10 PESTANA BAY OCEAN APARTHOTEL charter

Celkom: 9 Ostrov je malý, dá se projet během několika celodenních výletů, zajímavá historie, krásné přírodní lokality, kdo má rád turistiku - velmi...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Ostrov je malý, dá se projet během několika celodenních výletů, zajímavá historie, krásné přírodní lokality, kdo má rád turistiku - velmi pěkné procházky různých náročností. Lokalita na dovolenou velmi pěkná, příjemní místní lidé. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel odpovídal zařazení, pokoje čisté, denně uklízené.

Strava
Rozmanitá, místní jídla, hodně ryb a mořských produktů na různé způsoby, zelenina syrová i tepelně upravovaná, ovoce ke každému jídlu, po celý den zmrzliny.

Služby hotela
Běžné služby, večer živá hudba v lobby, karaoke, wifi zdarma a silný signál během celého dne, masáže, posilovna, obchůdek, pravidelná bezplatná hotelová linka autobusu do centra Fuchalu a zpět.

Pláž
Velké oblázky, vhodná je obuv do moře, moře poměrně studené 22°.

Milada K., 22.08.2016, Dátum pobytu: 11.8. - 18.8.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Pestana Bay

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Pestana Bay, Funchal, Madeira Milada K. 2016-08-22 9 1 10 Pestana Bay

Celkom: 2,8 Doporučuji vyřadit hotel z nabídky! Mrtví šváby na chodbách, jediný funkční výtah ze tří, nefungující osvětlení na chodbách, největší...

 • 2,5 Ubytovanie
 • 1 Strava
 • 6 Okolie
 • 2 Cena

Celkové zhrnutie
Doporučuji vyřadit hotel z nabídky!

Mrtví šváby na chodbách, jediný funkční výtah ze tří, nefungující osvětlení na chodbách, největší peklo je ale kuchyně! Snídaně každý den naprosto stejné, večeře naprosto otřesné a to včetně "dezertů". Opravdu už nikdy více a to nejen z pohledu absolventa Vysoké školy hotelové. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velmi starý hotel, ne vše funguje, jediná výhoda je nedaleký přístup do moře

Strava
Prů*er!

Služby hotela
Tragedie, ani recepční nezná okolí hotelu, neumí poradit autobusy, nic.

Pláž
kamenitá "pláž"

Petr, 21.08.2016, Dátum pobytu: 11.8. - 18.8.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Gorgulho

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Gorgulho, Funchal, Madeira Petr 2016-08-21 2.8 1 10 Gorgulho

Všetky recenzie Madeira

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220