Madeira Madeira

Oficiálny názov: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavné mesto: Funchal
Štátne zriadenie: autonómna oblasť Portugalska
Náboženstvo: rímsko-katolícke
Úradný jazyk: portugalčina
Časový posun: - 1 hodina oproti stredoeurópskemu času,Na Madeire ostrovoch je v zime o dve hodiny a v lete o jednu

Madeira - zájazdy od 352 EUR

O MADEIRESúostrovie vulkanického pôvodu, Madeira, má mnoho ďalších poetických pomenovaní, ktoré napovedajú, že je toto miesto skutočným rajom na zemi. Samotný ostrov Madeira, podľa ktorého sa nazýva celé súostrovie, je prezývané ako Ostrov večnej jari, Ostrov kvetov, alebo Zelená perla atlantiku. Prírodné bohatstvo je tu ozaj nad všetky iné poklady a o večnú jar sa stará Golfský prúd, vďaka ktorému je na ostrovoch konstatné klíma okolo 18°C.

Madeirské súostrovie, cez to že oficiálne patrí k Portugalsku (Portugalci sa na Madeire vylodili už v roku 1419), je bližšie položené k Afrike. Maroko je od Madeiry vzdialené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Súostrovie sa delí na 4 časti. Dva obývané ostrovy sú Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmorského chrbátu tvoria tri ostrovy nazývané Desertas, ktoré sú neobývané a od roku 1995 sú chránenou prírodnou rezerváciou. Ďalšia skupina ostrovov Selvagens, nachádzajúca sa asi 250 km od Funchalu, hlavného mesta ostrova Madeira, je taktiež neobývané, jednak pre absenciu pitnej vody, jednak pre ťažkú dostupnosť. I na selvagens bola vyhlásená prírodná rezervácia.

Návštevníci Madeirského súostrovia smerujú na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije tu asi 260 000 stálych obyvateľov. Je skvelým miestom pre trávenie aktívnej dovolenky. V hornatom vnútrozemí sa ponúka mnoho trás pre pešiu turistiku, ktoré si môžete vybrať podĺa náročnosti. Zdolanie najvyššieho vrcholu Pico Ruivo, ktorý dosahuje 1862 m, býva spojené s prechodom na vedľajší vrchol Pico do Arieiro (1818 m). Zostupy a výstupy po strmých schodoch tesaných do skaly, mlha a strmé zrázy, to je sústo pre ozaj zdatných turistov. Odmenou je však svelý výhľad, ktorý vám odhalí krásy tohoto ostrova. Taktiež menej náročné turistické trasy nie sú o nič menej krásnejšie. Mnoho zážitkou na Vás čaká pri pochodoch vavrínovým pralesom, hlbokým údoliami, ktorými pretekajú potôčiky a riečky padajúce zo strmých skál, alebo po plošinách kde sa pasú kravy a ovce usadlíci obrábajú svoje políčka.

Aj keď si na Madeire prídu na svoje predovšetkým nadšenci turistiky a prírody, ktoré miestne krásy nenechajú na pokoji, i odpočitnok na pláži je vítaným odpočinkom. Na Madeire je síce len niekoľko pláží, zaujmu ale svojim pokojom a prírodným vzovretím. Na ostrove Porto santo sa nachádza niekoľko kilometrov pláží, kde si môžete odpočinúť po výlete po ostrove.

Príjemné klíma s teplotami v rozmedzí 16 a 25 °C a povestná krása prírody pripisujú tomuto súostroviu prívlastok obľúbeného pokojného miesta ako stvoreného k odpočinku. Ľahkú dopravnú dostupnosť hlavného ostrova i Porto Santo zaisťujú dve medzinárodné letiská. Nezabudnuteľným zážitkom je však pohľad na Madeiru priamo z mora, kedy sa pred vami ako na dlani rozprestierajú horské masivy vypínajúce sa do výšky nad hlbokými údoliami, hustá exotická vegetácia s prudkými stržami a biele domčeky len ako malé bodky.

Príjemná teplota vody ako v mori, tak v prírodných kúpaliskách, tropické rastliny a ovocie i bohaté kultúrne dedičstvo pozývajú k pobytu na Madeire po celý rok. Tiež náme víno štedrej chuti už dlhšie než štyri storočia šíri dobré meno a atmosféru rodného ostrova po celom svete.

Madeira - zájazdy od 352 EUR

Najnovšie recenzie Madeira

Celkom: 6 Bezny turisticky 4* hotel s nadprumernym pristupem do more a dobrou snidani.

 • 6 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 8 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Bezny turisticky 4* hotel s nadprumernym pristupem do more a dobrou snidani. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Na pokojich je znat znacna opotrebovanost - takto 5* skutecne nevypada. Fen v koupelne nepouzitelny, ze by horsi pokoje davali automaticky klientum CK?

Strava
Povinnost zakoupit polopenzi je ze strany hotelu velmi omezujici. V deklarovanem 5* hotelu by vecerni bufet mel mit alespon lepsi formu, resp. by to nemel byt bufet pro turisty v kratasech. Nutno cekat ve fronte na usazeni, celkove nevyvazena kvalita. Snidane si udrzuji vysoky standard, i kdyz extra platba za fresh juice a espresso je novinka ( oproti roku 2009 a 2013).

Služby hotela
Nedpovidaji 5*. Neochota na recepci, bez odnosu zavazadel, celkove malo personalu. Uklid se vyrazne zhorsil, pokulhava umyti nadobi, radeji talir odnesou a uz nenahradi cistym. Na jednom pokoji uvitaci misa s ovocem, na druhem ne? Pri rannim odjezdu na vylet nauctovali snidanove balicky - neupozornili predem, nerekli, ze kontinent. snidane je od 4.00. Celkove velke zklamani ve srovnani s predchozimi pobyty.

Pláž
V kontextu Madeiry nadprumerny pristup do more.

Anonym, 20.07.2016, Dátum pobytu: 10.7. - 17.7.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Vidamar Resorts Madeira

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Vidamar Resorts Madeira, Funchal, Madeira Anonym 2016-07-20 6 1 10 Vidamar Resort Madeira

Celkom: 6,4 Spokojenost

 • 6 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 7 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Spokojenost Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel byl znatelně opotřebovanější než na fotkách.

Strava
Dobrá

Služby hotela
Dobré

Pláž
Nenavštívili jsme.

Barbora V., 20.07.2016, Dátum pobytu: 10.7. - 17.7.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Gorgulho

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Gorgulho, Funchal, Madeira Barbora V. 2016-07-20 6.4 1 10 GORGULHO charter

Celkom: 6,4 ubytovanie priemer, možno niečo menej destinacia očarila

 • 6 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 7 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
ubytovanie priemer, možno niečo menej destinacia očarila Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
nie je to moderný hotel

Strava
raňajky ok

Služby hotela
postarali sa o nás, boli veľmi ústretový

Pláž
Madeira nie je vyslovene plažova destinacia je to nádherna krajina plna farieb a života, tu človek ide nabrať novú silu k čomu mu krajina svojim prijemným prostredím vytvára podmienky. Ak máš rád turistiku a život nevahaj a navštív tuto destináciu.

Milan K., 20.07.2016, Dátum pobytu: 7.7. - 17.7.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Gorgulho

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Gorgulho, Funchal, Madeira Milan K. 2016-07-20 6.4 1 10 Gorgulho

Celkom: 8 dobrý

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
dobrý Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
čistý, s pěkným výhledem

Strava
jídlo výborné

Služby hotela
bez připomínek

Pláž
není relevantní

Petr Mutina, 19.07.2016, Dátum pobytu: 10.4. - 17.4.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Caniço, Hotel:Cais da Oliveira

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Cais da Oliveira, Caniço, Madeira Petr Mutina 2016-07-19 8 1 10 Cais da Oliveira

Celkom: 8,6 Hotel je zasazen do botanické zahrady, což z něho dělá výjimečné místo, pěkný výhled do okolí, veškerý personál hotelu byl velmi všímavý...

 • 9 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel je zasazen do botanické zahrady, což z něho dělá výjimečné místo, pěkný výhled do okolí, veškerý personál hotelu byl velmi všímavý a úslužný. Celkový dojem velice dobrý, dovolenou jsem si užila, hotel Quinta Splendida bych určitě všem doporučila. Jezdí sem zejména Němci, hotel je vhodný spíše pro dospělé, pro děti zde chybí vyžití, ačkoliv i moje 3letá dcerka byla spokojená. Služby delegátů CK i zprostředkovatelské CA byly na jedničku. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování dokonce předčilo moje požadavky, dostali jsme pro 3 dospělé a jedno dítě opravdu velký 2patrový apartmán, kde dole byli připravené 2 postele a nahoře ložnice a u vchodu do koupelny bylo ještě jedno lůžko navíc, kam jsme nakonec umístili dcerku, takže nám zbyla ještě jedna postel dole navíc, kterou jsme využili místo gauče. Výhled jsme měli do zahrady, na bazén i moře. Myslím, že to byl jeden z nejlepších pokojů, co se týče umístění. Čistota v pořádku. Byla tam i kuchyňka s jídelním stolem a židlemi, dole balkón, nahoře francouzská okna s mříží.

Strava
Strava přímo v hotelu byla průměrná, nikdo jsme si moc nepochutnali, najíst se nechalo, ale příště bych si už rezervovala jen snídani, večeře v rámci polopenze za to vůbec nestojí, ačkoliv personál dělal, co mohl, abychom měli pěkný zážitek, servis byl výborný, kuchyně to bohužel kazila. Raději bych využila restaurací a la carte nebo šla někam ven. Venku jsme si tedy pochutnali vždycky, ale chce to ptát se na doporučení nebo se řídit tripadvisorem. Cappuccino portugalci neumí, místo pořádné pěny vám navrch kydnou šlehačku, takže jsem si musela vystačit jen s espressem, které bylo také většinou všude průměrné. Určitě bych doporučila jít na ochutnávku madeirského vína k Blandy´s ve Funchalu s prohlídkou vinařství. Portugalské víno mi celkem chutnalo.

Služby hotela
Veškeré služby hotelu byly na jedničku, nejvíce bych ocenila recepci a služby číšníků. Se vším mi bylo vyhověno.

Pláž
Na pláž jsme se dopravovali vypůjčeným automobilem, v blízkosti je ve městě Machico pláž s marockým pískem, která byla velmi příjemná, samozřejmě značně využívaná, ale místo se bez problému našlo. Moře sice studenější, ale čisté, průzračné. Opodál směrem na Canical je i docela velká zátoka s pláží s černým pískem (Prainha) a hezkým výhledem. Dále jsme byli ve Funchalu, kde jsou ke koupání přírodní mořské bazény. Jediné, co bylo přímo odpudivé, je kvalita toalet, špína a smrad prakticky všude.

Alena Kučerová, 17.07.2016, Dátum pobytu: 7.7. - 14.7.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Caniço, Hotel:Quinta Splendida

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Quinta Splendida, Caniço, Madeira Alena Kučerová 2016-07-17 8.6 1 10 Quinta Splendida

Všetky recenzie Madeira

Potrebujete poradiť?

Volajte zadarmo Po-Ne 7-22 hod 0800 900 100