Madeira Madeira

Oficiálny názov: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavné mesto: Funchal
Štátne zriadenie: autonómna oblasť Portugalska
Náboženstvo: rímsko-katolícke
Úradný jazyk: portugalčina
Časový posun: - 1 hodina oproti stredoeurópskemu času,Na Madeire ostrovoch je v zime o dve hodiny a v lete o jednu

Madeira - zájazdy od 401 EUR

O MADEIRESúostrovie vulkanického pôvodu, Madeira, má mnoho ďalších poetických pomenovaní, ktoré napovedajú, že je toto miesto skutočným rajom na zemi. Samotný ostrov Madeira, podľa ktorého sa nazýva celé súostrovie, je prezývané ako Ostrov večnej jari, Ostrov kvetov, alebo Zelená perla atlantiku. Prírodné bohatstvo je tu ozaj nad všetky iné poklady a o večnú jar sa stará Golfský prúd, vďaka ktorému je na ostrovoch konstatné klíma okolo 18°C.

Madeirské súostrovie, cez to že oficiálne patrí k Portugalsku (Portugalci sa na Madeire vylodili už v roku 1419), je bližšie položené k Afrike. Maroko je od Madeiry vzdialené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Súostrovie sa delí na 4 časti. Dva obývané ostrovy sú Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmorského chrbátu tvoria tri ostrovy nazývané Desertas, ktoré sú neobývané a od roku 1995 sú chránenou prírodnou rezerváciou. Ďalšia skupina ostrovov Selvagens, nachádzajúca sa asi 250 km od Funchalu, hlavného mesta ostrova Madeira, je taktiež neobývané, jednak pre absenciu pitnej vody, jednak pre ťažkú dostupnosť. I na selvagens bola vyhlásená prírodná rezervácia.

Návštevníci Madeirského súostrovia smerujú na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije tu asi 260 000 stálych obyvateľov. Je skvelým miestom pre trávenie aktívnej dovolenky. V hornatom vnútrozemí sa ponúka mnoho trás pre pešiu turistiku, ktoré si môžete vybrať podĺa náročnosti. Zdolanie najvyššieho vrcholu Pico Ruivo, ktorý dosahuje 1862 m, býva spojené s prechodom na vedľajší vrchol Pico do Arieiro (1818 m). Zostupy a výstupy po strmých schodoch tesaných do skaly, mlha a strmé zrázy, to je sústo pre ozaj zdatných turistov. Odmenou je však svelý výhľad, ktorý vám odhalí krásy tohoto ostrova. Taktiež menej náročné turistické trasy nie sú o nič menej krásnejšie. Mnoho zážitkou na Vás čaká pri pochodoch vavrínovým pralesom, hlbokým údoliami, ktorými pretekajú potôčiky a riečky padajúce zo strmých skál, alebo po plošinách kde sa pasú kravy a ovce usadlíci obrábajú svoje políčka.

Aj keď si na Madeire prídu na svoje predovšetkým nadšenci turistiky a prírody, ktoré miestne krásy nenechajú na pokoji, i odpočitnok na pláži je vítaným odpočinkom. Na Madeire je síce len niekoľko pláží, zaujmu ale svojim pokojom a prírodným vzovretím. Na ostrove Porto santo sa nachádza niekoľko kilometrov pláží, kde si môžete odpočinúť po výlete po ostrove.

Príjemné klíma s teplotami v rozmedzí 16 a 25 °C a povestná krása prírody pripisujú tomuto súostroviu prívlastok obľúbeného pokojného miesta ako stvoreného k odpočinku. Ľahkú dopravnú dostupnosť hlavného ostrova i Porto Santo zaisťujú dve medzinárodné letiská. Nezabudnuteľným zážitkom je však pohľad na Madeiru priamo z mora, kedy sa pred vami ako na dlani rozprestierajú horské masivy vypínajúce sa do výšky nad hlbokými údoliami, hustá exotická vegetácia s prudkými stržami a biele domčeky len ako malé bodky.

Príjemná teplota vody ako v mori, tak v prírodných kúpaliskách, tropické rastliny a ovocie i bohaté kultúrne dedičstvo pozývajú k pobytu na Madeire po celý rok. Tiež náme víno štedrej chuti už dlhšie než štyri storočia šíri dobré meno a atmosféru rodného ostrova po celom svete.

Madeira - zájazdy od 401 EUR

Najnovšie recenzie Madeira

Celkom: 8,4 prvy dojem bol zly nakolko hotel je meddzi vysokymi kopcami a mala som byt ubytovana vo Funchae nedopatrenim sme sa dostali sem...

 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 5 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
prvy dojem bol zly nakolko hotel je meddzi vysokymi kopcami a mala som byt ubytovana vo Funchae nedopatrenim sme sa dostali sem postretnuti s velmi ochotnou delegatkou a absolvovanim vyletou s nou sa splnil moj zivotny sen ak budem mat moznost vratim sa tam znova s tou istou agenturou INVIA HLOHOVEC. Madeira je jednoducho raj na zemi. Vrele odporucam Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
uplne spokojna. Ja s manzelom sme tam totiz iba prespavali cele dni sme boli vonku program do neskorej noci

Strava
mali sme iba ranajky boli super velky vyber a to som vegetarianka

Služby hotela
v pohode

Pláž
plaz kamenista nic moc ale my sme tam nesli za kupanim ale za poznanim a to bolo uzasne. kazdy den sme si zaplavali a sli sme po svojom

Mária Lorincová, 17.10.2016, Dátum pobytu: 23.6. - 30.6.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Hotel:Bravamar

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Bravamar, n/a, Madeira Mária Lorincová 2016-10-17 8.4 1 10 hotel Bravamar

Celkom: 9,4 Dovolená se mi velmi líbila.Madeira má skutečně co nabídnout.Je to zde velmi rozmanité a myslím, že každý si tu najde své, co ho potěší....

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená se mi velmi líbila.Madeira má skutečně co nabídnout.Je to zde velmi rozmanité a myslím, že každý si tu najde své, co ho potěší. Mě vyhovovalo, že zde nejsou úporná horka.Příjemných 26 stupňů, pocitově ale o dva stupně více.Stále velmi příjemný teplý větřík.Země je užasně zelená a rozmanitá svými rostlinami.Každému bych doporučila půjčit si alespoň na jeden den auto.Rozhodně uvídíte víc z ostrova i z jiné perspektivy.Ráda se sem vrátím. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
K ubytování nemám žádné výhrady.Skvělý servis i čistota hotelu.Pokud ovšem nenavštíví hotel Polští turisté.

Strava
Vyníkající...tak pestrou stravu jsem zatím nikde neochutnala.Vše výborné a mnoho druhů mořských ryb.K snídani k dispozici šampaňské.TOP.

Služby hotela
výborné...

Pláž
Pláž je velmi blízko, jen horší přístup.Kameny jsou dost velké.Možnost lézt z mola.Od hotelu asi 50 metrů.

Anonym, 16.10.2016, Dátum pobytu: 18.9. - 25.9.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Hotel:Vila Galé

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

2 fotografie

Vila Galé, n/a, Madeira Anonym 2016-10-16 9.4 1 10 Vila Galé

Celkom: 7,2 Madeira krasna...pomer cena kvalita hotelu tiez vynikajuci.

 • 7 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Madeira krasna...pomer cena kvalita hotelu tiez vynikajuci. Zobraziť celú recenziu

Anonym, 16.10.2016, Dátum pobytu: 31.7. - 11.8.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Vila Lusitania

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Vila Lusitania, Funchal, Madeira Anonym 2016-10-16 7.2 1 10 Vila Lusitania

Celkom: 10 Jedným slovom- fantastická dovolenka.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Jedným slovom- fantastická dovolenka. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
My sme v hoteli Orca Prsia už boli,teraz sme dostali ešte lepšiu izbu s obrovskou terasou.

Strava
Strava bola fantastická,casnici nesmierne ústretoví a milí.Dokonca mi každé ráno pripravili bezlepkové pečivo,kedze mám bezlepkovú diétu,co som ani v cestovke nehlasia,myslela som,ze si budem musieť dokupovať,resp.som na prvé dni mala so sebou.Usterovostou aj v tomto smere som bola milo prekvapená.

Služby hotela
Veľmi milí a ústretoví personál,zadarmo hotelový taxík do centra Funchalu.

Pláž
Pláž hneď pod hotelom,krasna,cierny piesok.Bazen veľký,cisty,zadarmo slnečníky a lehátka a výborný bufet hneď pri bazéne.

Jana H., 06.10.2016, Dátum pobytu: 15.9. - 29.9.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Orca Praia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Orca Praia, Funchal, Madeira Jana H. 2016-10-06 10 1 10 Orca Praia

Celkom: 6,2 Madeira je nádherné místo pro aktivní dovolenou a turistiku. Příroda je zde krásná, stále zelená a rozkvetlá. Vše je v dojezdu do jedné...

 • 5,5 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Madeira je nádherné místo pro aktivní dovolenou a turistiku. Příroda je zde krásná, stále zelená a rozkvetlá. Vše je v dojezdu do jedné hodiny zapůjčeným autem, případně o trochu déle autobusem. Moře a pláže jsou čisté a kromě jedné přírodní a dvou umělých písčitých jsou kamenité. Pro koupání dětí ne moc vhodné.

Pro turisty je zde hodně kilometrů k prochození - za vidění určitě stojí levady, náhorní plošina, východní poloostrov Sao Laurenco, Santana, útes Cabo Girão i hlavní město Funchal, výlety na moře, výlet na ostrov Porto Santo, .... Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování v Residencial Monumental odpovídá dvěma hvězdičkám. Není to žádný luxus, ale pro přespání a umytí je plně dostačující. Pro nenáročné klienty zcela vyhovující. Většinu času jsme trávili na výletech.

Strava
Strava byla jediná stinná stránka pobytu. Měli jsme naštěstí pouze snídaně - bohužel celý týden dokola to samé. Houska, mazaneček, máslo, džem, dva plátky šunky a sýra, banán. (Ostatní klienti jiných CK měli snídani bez šunky a sýra, nevíme proč.) K pití nabízeli kafe, čaj, kakao a džus. Kafe bylo nechutné. Džus byla nějaká ovocná šťáva bez ovoce.

Hned vedle hotelu je samoobsluha Pingo Doce s bufetem, kde se dá dobře a levně najíst. Na výběr jsou ovocné i zeleninové saláty, polévky, masa, ryby (tuňák, losos, krevety apod), přílohy (těstoviny, kuskus, brambory, rýže). Platí se za váhu 10 Euro / 1 kg. Dva se najedí i s pitím kolem 10 Euro. Tedy za cenu jídla pro jednoho bez pití v restauracích.

Služby hotela
Překvapilo nás příjemně, že pokoj denně uklízeli a stlali postele - ani jsme to nečekali.

Pláž
Je zde pouze jedna nevelká přírodní písčitá pláž (Prainha) na východě, autem z Funchalu něco přes půl hodiny, autobusem zhruba hodinu cesty. Je zde kiosek s občerstvením a pitím, toalety, sprcha se sladkou vodou, za poplatek lehátka na opalování a slunečníky. Dále jsou zde dvě umělé písčité pláže. Jinak pouze kamenité pláže nebo bazény s mořskou vodou.

Martin E., 05.10.2016, Dátum pobytu: 25.9. - 2.10.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Residence Monumental

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Residence Monumental, Funchal, Madeira Martin E. 2016-10-05 6.2 1 10 Residencial Monumental

Všetky recenzie Madeira

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220