Madeira Madeira

Oficiálny názov: Republika Portuguesa/Portugalská republika
Hlavné mesto: Funchal
Štátne zriadenie: autonómna oblasť Portugalska
Náboženstvo: rímsko-katolícke
Úradný jazyk: portugalčina
Časový posun: - 1 hodina oproti stredoeurópskemu času,Na Madeire ostrovoch je v zime o dve hodiny a v lete o jednu

Madeira - zájazdy od 391 EUR

O MADEIRESúostrovie vulkanického pôvodu, Madeira, má mnoho ďalších poetických pomenovaní, ktoré napovedajú, že je toto miesto skutočným rajom na zemi. Samotný ostrov Madeira, podľa ktorého sa nazýva celé súostrovie, je prezývané ako Ostrov večnej jari, Ostrov kvetov, alebo Zelená perla atlantiku. Prírodné bohatstvo je tu ozaj nad všetky iné poklady a o večnú jar sa stará Golfský prúd, vďaka ktorému je na ostrovoch konstatné klíma okolo 18°C.

Madeirské súostrovie, cez to že oficiálne patrí k Portugalsku (Portugalci sa na Madeire vylodili už v roku 1419), je bližšie položené k Afrike. Maroko je od Madeiry vzdialené asi 580 km, do Lisabonu je to okolo 1000 km. Súostrovie sa delí na 4 časti. Dva obývané ostrovy sú Madeira a Porto Santo. Vrcholy podmorského chrbátu tvoria tri ostrovy nazývané Desertas, ktoré sú neobývané a od roku 1995 sú chránenou prírodnou rezerváciou. Ďalšia skupina ostrovov Selvagens, nachádzajúca sa asi 250 km od Funchalu, hlavného mesta ostrova Madeira, je taktiež neobývané, jednak pre absenciu pitnej vody, jednak pre ťažkú dostupnosť. I na selvagens bola vyhlásená prírodná rezervácia.

Návštevníci Madeirského súostrovia smerujú na ostrovy Madeira a Porto Santo. Ostrov Madeira má rozlohu okolo 740 km2 a žije tu asi 260 000 stálych obyvateľov. Je skvelým miestom pre trávenie aktívnej dovolenky. V hornatom vnútrozemí sa ponúka mnoho trás pre pešiu turistiku, ktoré si môžete vybrať podĺa náročnosti. Zdolanie najvyššieho vrcholu Pico Ruivo, ktorý dosahuje 1862 m, býva spojené s prechodom na vedľajší vrchol Pico do Arieiro (1818 m). Zostupy a výstupy po strmých schodoch tesaných do skaly, mlha a strmé zrázy, to je sústo pre ozaj zdatných turistov. Odmenou je však svelý výhľad, ktorý vám odhalí krásy tohoto ostrova. Taktiež menej náročné turistické trasy nie sú o nič menej krásnejšie. Mnoho zážitkou na Vás čaká pri pochodoch vavrínovým pralesom, hlbokým údoliami, ktorými pretekajú potôčiky a riečky padajúce zo strmých skál, alebo po plošinách kde sa pasú kravy a ovce usadlíci obrábajú svoje políčka.

Aj keď si na Madeire prídu na svoje predovšetkým nadšenci turistiky a prírody, ktoré miestne krásy nenechajú na pokoji, i odpočitnok na pláži je vítaným odpočinkom. Na Madeire je síce len niekoľko pláží, zaujmu ale svojim pokojom a prírodným vzovretím. Na ostrove Porto santo sa nachádza niekoľko kilometrov pláží, kde si môžete odpočinúť po výlete po ostrove.

Príjemné klíma s teplotami v rozmedzí 16 a 25 °C a povestná krása prírody pripisujú tomuto súostroviu prívlastok obľúbeného pokojného miesta ako stvoreného k odpočinku. Ľahkú dopravnú dostupnosť hlavného ostrova i Porto Santo zaisťujú dve medzinárodné letiská. Nezabudnuteľným zážitkom je však pohľad na Madeiru priamo z mora, kedy sa pred vami ako na dlani rozprestierajú horské masivy vypínajúce sa do výšky nad hlbokými údoliami, hustá exotická vegetácia s prudkými stržami a biele domčeky len ako malé bodky.

Príjemná teplota vody ako v mori, tak v prírodných kúpaliskách, tropické rastliny a ovocie i bohaté kultúrne dedičstvo pozývajú k pobytu na Madeire po celý rok. Tiež náme víno štedrej chuti už dlhšie než štyri storočia šíri dobré meno a atmosféru rodného ostrova po celom svete.

Madeira - zájazdy od 391 EUR

Najnovšie recenzie Madeira

Celkom: 9,4 Velká spokojenost.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Velká spokojenost. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj denně pečlivě uklizený. Vybavení odpovídá ceně.

Strava
Strava pestrá a výtečná. Skvělé hovězí a ryby. Množství ovoce a zeleniny. Vynikající banány. K pití na terase bar se samoobsluhou. 3 druhy nealko, pivo, dva druhy vína, káva, horká čokoláda. U baru v hotelu k dispozici několik míchaných nápojů a madeirské víno.

Služby hotela
U bazénu slunečníky za poplatek. Lehátek zdarma většinou dostatek u bazénu, případně v zahradě před hotelem. Dále herna pro děti. Několikrát v týdnu živá hudba v lobby. Zdarma bus do Funchalu (několikrát denně dle jízdního řádu). Pozor je třeba být včas (na oba směry) autobus bere pouze na sezení.

Pláž
Kamenitá (velké oblázky), čistá. Pro pohodlný přístup k vodě doporučuji vhodnou obuv do vody. My jsme si ji koupili až po příjezdu v nedalekém obchodním domě.

Jaroslav Praus, 27.09.2016, Dátum pobytu: 17.7. - 28.7.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Pestana Bay

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Pestana Bay, Funchal, Madeira Jaroslav Praus 2016-09-27 9.4 1 10 PESTANA BAY

Celkom: 8 Velmi pěkná dovolená, krásný ostrov, příjemní a ochotní lidé, včetně personálu v hotelu.

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi pěkná dovolená, krásný ostrov, příjemní a ochotní lidé, včetně personálu v hotelu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velmi slušně vybavený pokoj,jediná vada na kráse bylo to ,že jsme si připlatili za výhled na moře,ale výhledu bránily vzrostlé stromy - viz foto

Strava
Jídlo nám vyhovovalo,každý den se dalo vybrat.Velmi rozmanitá nabídka .Myslím si ,že každý si mohl vybrat podle chuti z teplé i studené kuchyně.

Služby hotela
, Jenom ještě malá připomínka k organizaci stravy,některé dny se stávalo ,že při večeři si nebylo kam sednout i přes to ,že jídelna byla poměrně velká.

Pláž
Hotelový bazen je vyhovující, čistý.Písčitá pláž asi 200m od hotelu je malá, ale pěkná.Černá pláž u hotelu je hodně kamenitá ani jsme jí nezkusili ,Většinou byly větší vlny.

Dalibor Doktor, 26.09.2016, Dátum pobytu: 11.9. - 18.9.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Machico, Hotel:Dom Pedro Baia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

1 fotografia

Dom Pedro Baia, Machico, Madeira Dalibor Doktor 2016-09-26 8 1 10 DOM PEDRO BAIA CLUB

Celkom: 9 Dovolená na výborné urovni

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená na výborné urovni Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Čistota chybí jen lednička na pokoji

Strava
Dobra kvalita a výběr. Trochu horší kvalita v moucnicich

Služby hotela
Hotelové služby skvele

Pláž
Skvělý bazén vždy cisty. Na pláž dobrý vstup.

Luděk Sanyter, 25.09.2016, Dátum pobytu: 15.9. - 22.9.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Orca Praia

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Orca Praia, Funchal, Madeira Luděk Sanyter 2016-09-25 9 1 10 Orca Praia

Celkom: 4,8 Velka spokojenost. Libila se nam hlavne lokalita, dober se parkovalo a mohli jsme procestovat cely ostrov

 • 4,5 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 5 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Velka spokojenost. Libila se nam hlavne lokalita, dober se parkovalo a mohli jsme procestovat cely ostrov Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel byl prijemny, pokoj pro dva nam naprosto stacil. Bohuzel se nachazi presne nad supermarketem a tak je hodne slyset zasobovani z ulice a troubeni automobilu.

Strava
Snidane byly hrozne! Kazdy den dokola to same - dva druhy housky (slana a sladka), sunka, syr, maslo a marmelada. 5. den uz jsme to nedokazali jist a snidani nakupovali v supermarketu.

Anonym, 21.09.2016, Dátum pobytu: 11.9. - 18.9.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Funchal, Hotel:Greco

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Greco, Funchal, Madeira Anonym 2016-09-21 4.8 1 10 Greco Residencial

Celkom: 8 Super dovolená pro ty kteří chtějí poznávat, Madeira je k tomu ideální, půjčovna auta byla přímo naproti hotelu a vše se dalo bez...

 • 7 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Super dovolená pro ty kteří chtějí poznávat, Madeira je k tomu ideální, půjčovna auta byla přímo naproti hotelu a vše se dalo bez problémů domluvit takže pro nezávislé cestovatele bez chyby. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel byl na slušné úrovni, rekonstrukce proběhla již před několika lety a na některých místech je to znát ale nemá to absolutně žádný vliv na pobyt. Byli jsme ubytovaní ve studiu s výhledem na moře, pokoj byl velmi prostorný, s kuchyňkou a balkonem, všude čisto, pravidelný úklid a výměna prádla a ručníků.

Strava
strava byla velice bohatá, vždy několik druhů masa a ryb, přílohy, zeleninové i ovocné saláty, čerstvé ovoce, zákusky. Je to samozřejmě hotelová strava která se vaří ve velkém a nevyrovná se kuchyni v místních restauracích ale za ten týden co jsem tam byli jsme neměli jedinou výtku.

Služby hotela
personál ochotný a vstřícný a se vším co bylo potřeba vyřešit nám vždy rád pomohl

Pláž
betonová plata s žebříkem do vody, voda nádherně čistá a průzračná, lehátka a slunečníky zdarma

Nový Štěpán, 21.09.2016, Dátum pobytu: 11.9. - 18.9.2016
Oblasť: Madeira Madeira, Caniço, Hotel:Royal Orchid

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Royal Orchid, Caniço, Madeira Nový Štěpán 2016-09-21 8 1 10 Hotel ROYAL ORCHID

Všetky recenzie Madeira

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220