Kanárske ostrovy - Lanzarote Kanárske ostrovy

 • Popis

  Lanzarote je mystický a okúzľujúci ostrov Kanárskych ostrovov. Piesočnaté pláže a čisté modré more tvoria fascinujúci kontrast s vulkanickou krajinou, jej krátermi a čiernymi lávovými prúdmi. Príroda a človek tu vytvorili v ojedinelej harmónii mnoho a mnoho pozoruhodností. Prekásne jaskyne, pestrofarebné záhrady, zelené palmy, rozľahlé kaktusové pole a pokojné biele dediny robia Lanzarote neobyčajným ostrovom.

  Celý ostrov Lanzarote, ktorého rozloha je 803 km2, bol prehlásený za biosferickú rezerváciu UNESCO. Nachádza sa tu cez 300 sopiek. Posledná sopka tu búrila v roku 1824, ale dodnes sú v Montaňas del Fuego (Ohnivé hory) miesta, kde je možné namerať v hĺbke len 10 m pod povrchom 600°C a na povrchu 120°C. Pred rokmi bola celá oblasť okolo ohnivých hôr prehlásená za štátom chránený národný park Timanfaya (200 km2), ktorý rozhodne stojí za náštevu. Väčšinu ostrova pokrýva tmavá vulkanická pôda, ktorá je veľmi úrodná a obyvatelia ostrova ju používajú k pestovaniu predovšetkým vinnej repky a paradajok.

  Ostrov Lanzarote vyniká taktiež produkciou červeného farbiva - karmínu, ktorý sa získava z drobunkého tvora - červce nopálového, ktorý sa nachádza na všadeprítomných fľašiach opuncií. Najväčším letoviskom ostrova je Puerto del Carmen s priľahlou plážou so zlatým pieskom, ktorá je dlhá 5 km. Pri tejto dlhej prechádzke môžete navštíviť množstvo barov, reštaurácií, butikov a obchodov s množstvom suvenýrov, alebo si urobte ešte dlhší výlet, do 12 km vzdialeného hlavného mesta Arrecife, kam niekoľkokrát denne jazdí linkový autobus.

  Ďalšími významnými letoviskami sú Playa Blanca alebo Costa Tequise, kde má svoju rezidenciu i španielsky kráľovský pár. Playa Blanca ako skoršia rybárska dedina sa nachádza na juhu ostrova Lanzarote. V minulých rokoch sa stala obľúbenou prázdninovou destináciou, aniž by stratila svoj pôvodných charakter. Veľká pláž Playa Dorada v strede je ideálnym miestom pre odpočinkovú dovolenku. Mnoho kaviarní a barov pozývajú ako cez deň, tak večer k rozjímaniu a tancu. Najkrásnejšia pláž ostrova leží v chránenej oblasti - Playas de Papagayo.

  Ostrov veľmi poznamenalo pôsobenie svetoznámeho umelca a architekta Césara Manriqueho, ktorý ostrov Lanzarote veľmi miloval a zaslúžil sa o jeho súčastnú tvár. Nájdete tu množstvo jeho diel a výtvorov- napr. jeho dom v Tahiche (momentálne tu sídli Nadácia Césara Manriqua) stojací priamo v prúde skamenelej lávy, krásna kaktusová záhrada Jardín de Cactus s veterným mlynom, jaskyňou Jameos del Aqua alebo nádhernou vyhliadkov na ostrov Graciosa - Mirador del Río. Ďalej taktiež Hotelový komplex costa Tequises s nádherne upravenými záhradami, dlhými plážovými promenádami, obchodmi a prepychovými reštauráciami a barmi. Toto moderné prázdninové centrum má množstvo zátok ku kúpaniu, ktoré sú ako prírodné, tak i umelo vytvorené.
  Lanzarote je perfektné miesto ako pre pohodovú dovolenku, tak pre poznanie krás, ktorých je tu požehnane.

 • Doprava letecky

  03:50 h

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - Lanzarote

Celkom: 9 Skvělá dovolená.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 6 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělá dovolená. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Výborné.

Strava
Výborná.

Služby hotela
Hotel byl jiný než jsme si objednali, ale byl vyšší kvality. Bez jakýchkoli výhrad.

Pláž
Pláž měla horší přístupnost, což je dáno zřejmě místem, ale překvapilo mě, že se na pláži perfektního hotelu platilo za lehátka se slunečníkem. Myslím si, že to udělalo malou skvrnu na celkovém dojmu.

Karla B., 03.08.2015, Dátum pobytu: 22.7. - 29.7.2015
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel:Relaxia Lanzasur Club

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Relaxia Lanzasur Club, Lanzarote, Kanárske ostrovy Karla B. 2015-08-03 9 1 10 Hotel Flamingo

Celkom: 9,8 Skvělé, naprostá spokojenost.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělé, naprostá spokojenost. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Čisto, útulno, milý personál, velký komplex, ale pokoje rozmístěné ve stylu bungalovů, soukromí.

Strava
Pestrá škála pokrmů, mexický i japonský večer.

Služby hotela
Ochotný personál, vše doladěné. Místnost(včetně sprchy),kde si můžete nechat zavazadla, pokud odjíždíte z hotelu později, než máte vyklidit pokoj.

Pláž
Čistá, málo lidí většina jich je celý den u bazénu. Dost fouká vítr.

Marie M., 13.07.2015, Dátum pobytu: 1.7. - 8.7.2015
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel:Las Costas

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Las Costas, Lanzarote, Kanárske ostrovy Marie M. 2015-07-13 9.8 1 10 LAS COSTAS

Celkom: 6,4 Dovolená splňovala očekávání v poměru ceny, ubytování a stravování. Dát si pozor a to zdůrazňuji při půjčení auta! Jsou na Lanzarote...

 • 5,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 3 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená splňovala očekávání v poměru ceny, ubytování a stravování. Dát si pozor a to zdůrazňuji při půjčení auta! Jsou na Lanzarote místa, kde se krade a marokánci a podobná černá verbeš se nebojí rozbít zámek u dveří na autě, aby vzaly i to málo co tam necháte. Naše vypůjčené auto Chevrolet Matiz bylo vykradeno u letiště, kam jsme se přijeli podívat na přílety letadel. Auto bez dozoru cca 10 minut a už byl rozbitý zámek a auto vykradené. Od delegátky jsme se dozvěděli další problémové místa a to jsou: El GOLFO a pláž na severu Famera (nevíme přesný název). Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Apartmány pěkné, úklid jednou za tři dny, pozor na otevřené okna a dveře když se svítí ... nalezou tam brouci typičtí pro Španělsko (velký - vypadají jako u nás šváby)

Strava
Velký výběr, každý den maso na mnoho způsobu, hodně jako příloha brambory. Jednou za týden tematický večer.

Služby hotela
Každý den bylo vidět, že se uklízí. Paní uklízečky nechaly své koše s čistícími prostředky před vchody do apartmánů u jednotlivých bloků budov, avšak po uklízečkách se slehla zem.

Pláž
Krásná, čistá jak pláž tak moře. Set lehátko a deštníky za 12E. Když nefouká vítr příjemné ležení i na ručníku pod slunečníkem. Slunečníky lze zakoupit i za 6E v obchůdkách, jen dávat pozor na kvalitu ... nám se roztrhl cca po dnu.

Nelly Menclová, 06.07.2015, Dátum pobytu: 24.6. - 1.7.2015
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel:Relaxia Lanzaplaya

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Relaxia Lanzaplaya, Lanzarote, Kanárske ostrovy Nelly Menclová 2015-07-06 6.4 1 10 RELAXIA LANZAPLAYA

Celkom: 8,6 krasna dovolena

 • 9 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 10 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
krasna dovolena Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
pokoj vzhuvujici vsem clenum rodiny

Strava
strava dobra ale stale se opakovala

Služby hotela
bez chyby

Pláž
dostupnost bez problemu,plaz cista

František Šťastný, 29.06.2015, Dátum pobytu: 14.6. - 24.6.2015
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel:Costa Mar

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Costa Mar, Lanzarote, Kanárske ostrovy František Šťastný 2015-06-29 8.6 1 10 Costa Mar

Celkom: 8,2 velmi příjemná dovolená, především doporučuji těm,kdo hledají klid a odpočinek, mimořádně příjemné,že v hotelu nejsou ubytované děti do...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 9 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
velmi příjemná dovolená, především doporučuji těm,kdo hledají klid a odpočinek, mimořádně příjemné,že v hotelu nejsou ubytované děti do 15 let a zvířata Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
atraktivní hotel odpovídající uvedeným hvězdičkám včetně očekávatelného volnočasového vybavení, je však na něm vidět, že již není nejmladší - pozor na přidělený pokoj - v jeho okolí mohou probíhat rekonstrukční opravné práce

Strava
zvolili jsme pouze stravování formou snídaní, sortiment nebyl špatný,kvalita dobrá, ale za celý týden nebyla jasnější změna nabídky. Hlavní jídla mimo hotel v restauracích destinace ve velmi dobré kvalitě za příjemnou cenu a v dobrém sortimentu.

Služby hotela
personál střídavého stupně příjemnosti, potěší plnohodnotná WIFI síť bez úhrady, náš pokoj stran hygienického servisu v dobré úrovni

Pláž
velmi příjemná kombinace "slaného" bazénu u hotelu v bezprostřední blízkosti s veřejnou pláží, to umožňuje využívat lehátka se slunečníkem bez nároků na úhradu, pláž nevelká,ale k počtu lidí dostačující s jemným pískem, vzhledem k výškovému rozdílu hladiny moře odliv-příliv vhodné mít denní harmonogram koupání "moře-bazén".

Tomáš J., 20.06.2015, Dátum pobytu: 7.6. - 14.6.2015
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel:Gran Melia Salinas

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Gran Melia Salinas, Lanzarote, Kanárske ostrovy Tomáš J. 2015-06-20 8.2 1 10 MELIÁ SALINAS

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - Lanzarote

Potrebujete poradiť?

Volajte zadarmo Po-Ne 7-22 hod 0800 900 100