Kanárske ostrovy - Lanzarote Kanárske ostrovy

 • Popis

  Lanzarote je mystický a okúzľujúci ostrov Kanárskych ostrovov. Piesočnaté pláže a čisté modré more tvoria fascinujúci kontrast s vulkanickou krajinou, jej krátermi a čiernymi lávovými prúdmi. Príroda a človek tu vytvorili v ojedinelej harmónii mnoho a mnoho pozoruhodností. Prekásne jaskyne, pestrofarebné záhrady, zelené palmy, rozľahlé kaktusové pole a pokojné biele dediny robia Lanzarote neobyčajným ostrovom.

  Celý ostrov Lanzarote, ktorého rozloha je 803 km2, bol prehlásený za biosferickú rezerváciu UNESCO. Nachádza sa tu cez 300 sopiek. Posledná sopka tu búrila v roku 1824, ale dodnes sú v Montaňas del Fuego (Ohnivé hory) miesta, kde je možné namerať v hĺbke len 10 m pod povrchom 600°C a na povrchu 120°C. Pred rokmi bola celá oblasť okolo ohnivých hôr prehlásená za štátom chránený národný park Timanfaya (200 km2), ktorý rozhodne stojí za náštevu. Väčšinu ostrova pokrýva tmavá vulkanická pôda, ktorá je veľmi úrodná a obyvatelia ostrova ju používajú k pestovaniu predovšetkým vinnej repky a paradajok.

  Ostrov Lanzarote vyniká taktiež produkciou červeného farbiva - karmínu, ktorý sa získava z drobunkého tvora - červce nopálového, ktorý sa nachádza na všadeprítomných fľašiach opuncií. Najväčším letoviskom ostrova je Puerto del Carmen s priľahlou plážou so zlatým pieskom, ktorá je dlhá 5 km. Pri tejto dlhej prechádzke môžete navštíviť množstvo barov, reštaurácií, butikov a obchodov s množstvom suvenýrov, alebo si urobte ešte dlhší výlet, do 12 km vzdialeného hlavného mesta Arrecife, kam niekoľkokrát denne jazdí linkový autobus.

  Ďalšími významnými letoviskami sú Playa Blanca alebo Costa Tequise, kde má svoju rezidenciu i španielsky kráľovský pár. Playa Blanca ako skoršia rybárska dedina sa nachádza na juhu ostrova Lanzarote. V minulých rokoch sa stala obľúbenou prázdninovou destináciou, aniž by stratila svoj pôvodných charakter. Veľká pláž Playa Dorada v strede je ideálnym miestom pre odpočinkovú dovolenku. Mnoho kaviarní a barov pozývajú ako cez deň, tak večer k rozjímaniu a tancu. Najkrásnejšia pláž ostrova leží v chránenej oblasti - Playas de Papagayo.

  Ostrov veľmi poznamenalo pôsobenie svetoznámeho umelca a architekta Césara Manriqueho, ktorý ostrov Lanzarote veľmi miloval a zaslúžil sa o jeho súčastnú tvár. Nájdete tu množstvo jeho diel a výtvorov- napr. jeho dom v Tahiche (momentálne tu sídli Nadácia Césara Manriqua) stojací priamo v prúde skamenelej lávy, krásna kaktusová záhrada Jardín de Cactus s veterným mlynom, jaskyňou Jameos del Aqua alebo nádhernou vyhliadkov na ostrov Graciosa - Mirador del Río. Ďalej taktiež Hotelový komplex costa Tequises s nádherne upravenými záhradami, dlhými plážovými promenádami, obchodmi a prepychovými reštauráciami a barmi. Toto moderné prázdninové centrum má množstvo zátok ku kúpaniu, ktoré sú ako prírodné, tak i umelo vytvorené.
  Lanzarote je perfektné miesto ako pre pohodovú dovolenku, tak pre poznanie krás, ktorých je tu požehnane.

Najnovšie recenzie Kanárske ostrovy - Lanzarote

Celkom: 9,4 Velká spokojenost. Hotel vhodný pro rodiny s dětmi, hendikepované i ostatní. Možnosti sportování, vycházek, pohodlí ve venkovním areálu,...

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Velká spokojenost. Hotel vhodný pro rodiny s dětmi, hendikepované i ostatní. Možnosti sportování, vycházek, pohodlí ve venkovním areálu, blízkost pláže. Moc se nám tam líbilo. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Jednoduché vybavení, televize, čisto.

Strava
Výtečná.

Služby hotela
Super.

Pláž
V blízkosti, čistá, voda bezvadná.

Petr D., 04.11.2014, Dátum pobytu: 16.10. - 30.10.2014
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel:H10 Lanzarote Princess

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

H10 Lanzarote Princess, Lanzarote, Kanárske ostrovy Petr D. 2014-11-04 9.4 1 10 H10 LANZAROTE PRINCESS

Celkom: 9,6 Prijemna dovolena vse bylo perfektni

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Prijemna dovolena vse bylo perfektni Zobraziť celú recenziu

Alois Szemla, 27.10.2014, Dátum pobytu: 16.10. - 23.10.2014
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel:Playaverde

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Playaverde, Lanzarote, Kanárske ostrovy Alois Szemla 2014-10-27 9.6 1 10 DIVERHOTEL LANZAROTE PLAYAVERDE - senior 55+

Celkom: 6,2 Celkový dojem byl dobrý

 • 6 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 8 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Celkový dojem byl dobrý Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo dobré, čisto a klid

Strava
Strava v ubytovacím zařízení byla průměrná

Služby hotela
Hotel byl zaměřen na pobyt malých dětí, toto je nutné zdůraznit v popisu hotelu

Pláž
Dostupnost na pláž byla dobrá, samozřejmě na pláži bylo hodně lidí , ale koupání bylo velmi příjemné

Milena Boháčková, 15.10.2014, Dátum pobytu: 2.10. - 9.10.2014
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel:Relaxia Lanzasur Club

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Relaxia Lanzasur Club, Lanzarote, Kanárske ostrovy Milena Boháčková 2014-10-15 6.2 1 10 Relaxia Lanzasur Club

Celkom: 10 naprosta spokojenost

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
naprosta spokojenost Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
ubytovani skvele

Strava
naprosta spokojenost vyber vseho mozneho od ruznych mas ryb salatu testovin atd privezli jsme si i kila navic

Služby hotela
vse v poradku

Pláž
plaz kousek od hotelu cista malo lidi

Martina Šanovcová, 08.10.2014, Dátum pobytu: 25.9. - 2.10.2014
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel:Relaxia Lanzasur Club

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Relaxia Lanzasur Club, Lanzarote, Kanárske ostrovy Martina Šanovcová 2014-10-08 10 1 10 Relaxia Lanzasur Club

Celkom: 9,2 Naše zatím nejkrásnější dovolená. Lanzarote je prostě úžasný ostrov,měli jsme super počasí,mírný větřík,pořád slunečno a teploty dost...

 • 8 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Naše zatím nejkrásnější dovolená. Lanzarote je prostě úžasný ostrov,měli jsme super počasí,mírný větřík,pořád slunečno a teploty dost vysoké takže jsme přijeli domů jako černoši. Krásnou procházkou se dostanete za chviličku do přístavu,všude je spousta obchůdků,restaurací a barů.S dětmi doporučuji výlet na pláže Papagayo a na Rancho Texas park.Hotel je úžasný,nic není problém a všichni pracují od rána do noci a s úsměvem. Služby all inclusive jsou naprosto dostačující,po celý den máte dostatek jídla a pití co hrdlo ráčí.Naše děti milovaly večerní mini disco time a vodní park Aqualava. Rozhodně se sem ještě chceme vrátit Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velmi čisté,útulné a prostorné bungalovy.Úklid byl každý den,ručníky měnili 2x po dobu našeho pobytu.S ničím nebyl problém a všude jsme to měli kousek :)

Strava
Myslím že jsme všichni přijeli o pár kg těžší :) obrovský výběr,každý si našel to co má rád. Spusta zeleniny,ovoce,salátů,dezertů.Vždy několik druhů masa,ryb,příloh..no prostě super.

Služby hotela
Služby hotelu jsou dostačující našim potřebám.Naprosto úžasný je vodní svět Aqualava,který je součástí hotelu a určitě doporučuji připlatit si již při zakoupení zájezdu volné vstupy. Děti byly nadšené :)

Pláž
Pláž je cca 3 minutky pomalé chůze od hotelu,krásná,vždy čistá s úžasným výhledem na ostrov Fuerteventura.Navštívili jsme i pláž Playa Dorada ale ta naše byla útulnější :) nejkrásněší jsou určitě Playas de Papagayo,na ty jsme si zajeli autem (cca 10 minut) a poté kousek pěšky. Určitě stojí za to,je to LUXUS

Anonym, 19.09.2014, Dátum pobytu: 4.9. - 11.9.2014
Oblasť: Kanárske ostrovy Kanárske ostrovy, Lanzarote, Hotel:Relaxia Lanzasur Club

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Relaxia Lanzasur Club, Lanzarote, Kanárske ostrovy Anonym 2014-09-19 9.2 1 10 Relaxia Lanzasur Club

Všetky recenzie Kanárske ostrovy - Lanzarote

Potrebujete poradiť?

Volajte zadarmo Po-Ne 7-22 hod 0800 900 100