Čierna Hora Čierna Hora

Mapa - Srbsko a Čierna Hora

Oficiálny názov: Srbsko a Čierna Hora
Hlavné mesto: Podgorica
Štátne zriadenie: republika
Náboženstvo: pravoslávni, moslimovia
Úradný jazyk: srbochorvátčina
Časový posun: stredoeurópske pásmo ako v SR

Čierna Hora - zájazdy od 79 EUR

O ČIERNEJ HOREČierna Hora, najmladší štát Európy, ktorý vzniko 3. júna 2006, je veľmi atraktívny a hlavne neopozeraná oblasť, kde sa ešte naplno nerozvinul turistický ruch. Je načase poznať nové krajiny, preto hurá do Čiernej Hory!

Rebublika Čierna Hora o rozlohe 812 km2 sa rozprestiera na juhozápade Balkánskeho poloostrova a necháva sa omývať Jadranským morom. Susedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvátskom, Albániou a Srbskom.

Poďme sa spolu vrátiť v čase a dozvedieť sa niečo o histórii Čiernej Hory.
Prvý ucelený štát na území Čiernej Hory bol vytvorený už v 3. storočí pred Kristom kmeňom Illyrov. Takmer o 100 rokov pozdejšie ho však dobili Rímania a krajina sa stala súčasťou ich provincie Dalmácie. Postupne sa na Balkáne začali usadzovať dávní Slovania a v 11. storočí našeho letopočtu vytvorili na juhozápade vlastný štát Duklju. V 15. storočí ovládli Turci časť Zety na dlhé 4 storočia. Len v roku 1858 došlo k úplnému osamostatneniu. V roku 1918 sa Čierna Hora pripojila k novo vzniknutému Kráľovstvu Srbov, Chorvátov a Slovincov. Po 2. sv. vojne sa krajina vyvíjala ako socialistická Federatívna ľúdovaá republika Juhoslávia. Behom 2. polovice 20. storočia došlo k významným zmenám a konečne v roku 2006 sa na základe referenda Čierba Hora celkom osamostatnila.

Čierna Hora sa pýši úžasnými prírodnými scenériami, pláže tu prevládajú piesočnaté, ale taktiež kamienkové. Z 294 km dlhého pobrežia sa na cca 75 kilometroch nachádzajú veľmi kvalitné pláže a nádherné zátoky. Nájdeme tu i jediný fjord v stredomorí, úžasnú boku Kotorskú, ktorá je obklopená vysokými horami zdvíhajúcimi sa kolmo za záliv. Na jeho západnej strane sa nachádza divoký poloostrov Luštica s odľahlými lagunami a nádhernými jaskyňami. Celé pobrežie je ideálne na kúpanie, plachtenie, potápanie a ostatné vodné športy. Na samotnom juhu Čiernej Hory sa nachádza zaujímavá bašta pirátov v Ulcinju. Táto oblasť sa vyznačuje asi 13 km dlhým a zároveň širkokým pásom piesku.

Veĺkou pozoruhodnosťou Čiernej Hory je Skadarské jazero. Leží 40 km od morského pobrežia a je to najväčšie jazero na Balkáne. Pýši sa bohatou faunou a flórou, pre rybárov a ornitológov je to skrátka raj. Nikde v Stredomorí nenájdete tak rozmanitú prírodu.

Čierna Hora je plná nádherných miest, ktoré stoja za poznanie. Patrí k nim už vyššie spomenutý záliv boka Kotorská, historické mesto Budva, nádherné Bečiči, a taktiež romantické prázdninové letovisko Sveti Stefan. Ak chcete zažiť nezabudnuteľnú dovolenku plnú histórie, mora a netradičných zážitkov na netradičných miestach, neváhajte, Čierna Hora čaká len a len na Vás.


Čierna Hora - zájazdy od 79 EUR

Najnovšie recenzie Čierna Hora

Celkom: 5,6 Šok z toho,že netušiac sme zakúpili pobyt v nudistickom rezorte,kde "normálni" turisti sú trpení len s výhradami a obmedzeniami.Niesom...

 • 6 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 3 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Šok z toho,že netušiac sme zakúpili pobyt v nudistickom rezorte,kde "normálni" turisti sú trpení len s výhradami a obmedzeniami.Niesom puritán,ale pozerať sa na zájazd gediatrie in natura 70+všade okrem jedálne nám totálne otrávilo dovolenku.Tým nechcem obviňovať naturistov, ale cestovnú kanceláriu a portál agentury že na tento fakt turistov neupozorňujú.Naturisti majú vyhradený najkrajší úsek pláže s prísnym zákazom vstupu pre nenaturistov.Zbytok turitov sa kúpe v studenej delte rieky Bojana z oboch strán ostrova.

Pokiaľ cielene nevyhľadávate tento naturistický komplex,tak ho jednoznačne nedoporučujem. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vzhľadom k tomu,že sme mali izbu (okrem skríň na šaty,ktoré boli v hroznom stave)s úplne novým vybavením musím hodnotiť ubytovanie na dobrej úrovni.Katastrofou bol otrasný smrad v kúpelni.Spočiatku sme mysleli že je špatný sifon na kanalizácii no nakoniec sme došli nato, že v potrubí tečie vajcovka-vačší smrad ako v Ružomberku.Voda nebola pitná,snáď bola aspoň liečivá na sprchovanie.

Strava
Strava bola celkovo chutná,výber pestrý,až na jednu výnimku.Asi polovica osadenstva dostalo z neurčeného jedla hnačky.Asi 13 ročný chlapec skončil v nemocnici na kapačkách.

Ešte chcem vystríhať potenciálnych záujemcov o zakúpenie ponúkaného vína od ukecaného slovenského sprievodcu s názvom Kokot,lebo takýto patok fakt kúpi len K*k*t.

Služby hotela
Služby hotelu hodnotím známkou 4.Hotel absolútne nemal záujem riešiť sťažnosti .Vedenie hotelu sa zapieralo,schovávalo a delegát bol totálne neschopný a arogantný študent,ktorý snami jednal ako s žiakmi ZŠ,neschopný niečo vyriešiť-napr.zákaz použiť vlastný slnečník i keď je ich nedostatok a všetky sú obsadené.Neostáva vám nič iné len sa piecť na slnku celý deň.

Pláž
Pláž hodnotím celkovo ako čistú ,jemný tmavý piesok.Umiestnenie je však absolútne nevýhodné,pretože rezort sa nachádza uprostred delty rieky,ktorá ho obklopuje z oboch strán.Preto sa kúpete v zmiešanej studenej riečnej a morskej vody.Neustále vás omývajú studené riečne a teplé morské prúdy.V podstate si neužijete čistú morskú vodu,čo okamžite poznáte i na jej chuti.

Jozef Krojer, 12.11.2015, Dátum pobytu: 8.8. - 15.8.2015
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Ulcinj, Hotel:Ada Bojana

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Ada Bojana, Ulcinj, Čierna Hora Jozef Krojer 2015-11-12 5.6 1 10 Komplex Ada Bojana ALL INCLUSIVE Club - Dotované pobyty 50+

Celkom: 2,8 Tak za 1.Nafocene je to na1ale vubec se to nezaklada na pravde. Rikaji ze je to hotel ale jestly se ubytovne ztotalitnihorezimu da vubec...

 • 3 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 4 Okolie
 • 2 Cena

Celkové zhrnutie
Tak za 1.Nafocene je to na1ale vubec se to nezaklada na pravde. Rikaji ze je to hotel ale jestly se ubytovne ztotalitnihorezimu da vubec rikatHOTEL.Pro seniory aby chodily po 2OOmetrech chuze prez druhy jakoby hotel museji apsolvovat 6x dene 27 schodu do jidelny snidane ,obedy a vecere prejde chut,Jidlo bylo jednotvarne,vse se opakovalo,ovoce minymum a napoje katastrofalni,dodam ze jak se pise o neomezenem mnozstvi tak se to neslucuje z podminkami,protoze k obedu jsme dostaly pouze jednu sklenicku 2dcl piva a vina a bylonam receno ze nemame narok na vic.Proto touto cesto pisi vsem co maji zajem cestovat do tohoto hoteloveho komplexu vubec NEDOPORUCUJI.Nekteri rekreanti kdys toto zhledly tak se nechaly prestehovat do jineho jakoby hotelu a nebo rovnou se otocily a jelydomu hruzou.Proto tady pisu aby kazdy premyslel jestli za takove penize se vyplati letat s C.K.Dekuji a vice s ck us nikdy. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
To nebudu ani KOMENTOVAT

Strava
Jednotvarna strava, ovoce malo,piti jeste mene da se rict katastrofalni

Pláž
Na cistotu nic moc poznal jsem cisci

Zdeněk Horálek, 22.10.2015
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Ulcinj, Hotel:Bellevue

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Bellevue, Ulcinj, Čierna Hora Zdeněk Horálek 2015-10-22 2.8 1 10 Bellevue

Celkom: 9,4 Dovolena byla opravdu super muzu jen doporucit, byli jsme i s malou dcerkou 3,5 roku a naprosta spokojenost, mozna pojedeme pristi rok...

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolena byla opravdu super muzu jen doporucit, byli jsme i s malou dcerkou 3,5 roku a naprosta spokojenost, mozna pojedeme pristi rok znovu do Ady a nebo na Bar ale kazdopadne do cerne hory a jedine s ck bylo to super ) Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
pro nas vse v poradku uplne to stacilo k plazi par kroku ....

Strava
zadny luxus ale nam to uplne stacilo)

Služby hotela
sluzby hotelu jsme nevyuzivali, byli jsme porad na plazi nebo nekde venku ale podle nabidky myslim ze dobre

Pláž
plaz byla naprosto uzasna, same male muslicky-idealni pro male deti. Jelikoz jsme jeli az v zari mimo sezonu tak jsme meli plaz skoro pro sebe, je obrovska a pristup do more super, pisek cerny a perfektni na staveni cehokoliv a jeste k tomu lecivy takze nepotrebujete zadna lehatka ani rucniky nejlip lezet porad v nem .... vlny byli skoro porad takze s plazi a morem jsme byli naprosto spokojeni!!

Veronika N., 07.10.2015, Dátum pobytu: 19.9. - 26.9.2015
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Ulcinj, Hotel:Ada Bojana

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Ada Bojana, Ulcinj, Čierna Hora Veronika N. 2015-10-07 9.4 1 10 Komplex Ada Bojana

Celkom: 9,2 Tato dovolená zcela splnila naše očekávání - ubytování v klidném prostředí přímo na pláži s možností vycestovat do zajímavého okolí. Do...

 • 9 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Tato dovolená zcela splnila naše očekávání - ubytování v klidném prostředí přímo na pláži s možností vycestovat do zajímavého okolí. Do města se dalo dojít pěšky přes kopec - asi 4 km nebo dojet taxíkem, který dorazil do 5 minut (5 euro jedna cesta). Na 3 dny jsme si půjčili auto (35 euro/ den). Navštívili jsme krásná místa s úžasnou přírodou a památkami - město Kotor a zátoku u Kotoru, výjezd serpentinami nad Kotor s atraktivními výhledy, Skadarské jezero s plavbou po jezeře a jízdou po úzkých a liduprázdných silničkách podél jezera na jižní straně, národní park Lovčen, město Cetinje a také jsme si zajeli na chvíli do Albánie. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj zcela vyhovoval našim potřebám. Na pokoji lednice, klimatizace byla v ceně. U pokoje malý balkón se sušákem na prádlo, stolkem a židlemi. Výhled z pokoje byl zčásti na hotel ze zadní strany a do strany jsme viděli i na moře a hory. Koupelna malá, ale postačující. Hůře odtékala voda ze sprchového koutu. Občas při zapnutí odsávání z kuchyně bylo cítit výpary z jídla nebo rušil hluk. To se dalo vyřešit zavřením pokoje a zapnutím klimatizace. V noci nic nerušilo odpočinek. Bylo možno využít terasu hotelu s lehátky a výhledem na moře.

Strava
Polopenze v hotelu byla řešena při snídani i večeři švédskými stoly. Sestava snídaní se stále opakovala - vařená vejce, salám, párky, paštika, tvaroh, sýr, máslo, džem, cornflaky, kaše, káva, čaj, džus. Večeře - polévka (někdy 2 druhy), kuře, jiné druhy upraveného masa, přílohy - brambory, bramborová kaše, někdy rýže, těstoviny, zákusek nebo hroznové víno. Rozhodně jsme neměli hlad a každý si mohl vybrat na co má chuť a kolik chce. K příjemnému stolování přispívala i skutečnost, že jsme seděli v restauraci hotelu hned u pláže a moře. Měli jsme předsevzetí stavit se na nějaké místní specialitě, ale ani nebyl hlad a nedošlo na to. Ovoce a víno jsme si kupovali v místní samoobsluze.

Služby hotela
V hotelu jsme využívali hlavně služby kuchyně. Denně probíhal úklid na pokojích. V hotelu si bylo možné pronajmout místo na pláži se dvěmi lehátky a slunečníkem (4 eura/ den).

Pláž
Pláž v Buljarici je asi 400 m dlouhá. Na pláži jsou postavené pouze asi 4 malé rodinné hotely. Velice nám vyhovovalo, že zde bylo málo lidí. Ve všední dny tu byly pouze lidé z našeho hotelu. Bylo to nejspíš způsobené i termínem zájezdu. Uprostřed sezóny by to bylo asi jiné. Během týdne zaměstnanci uklidili lehátka z pláže, protože přišel silný vítr a liják, taky končila sezóna. Tím se pláž změnila v přírodní a moc se nám líbila. Voda byla průzračná a příjemně teplá. V okolí hotelu je udržována čistota. Na okraji pláže jsme narazili na odpadky.

Zdeňka K., 05.10.2015, Dátum pobytu: 19.9. - 26.9.2015
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Petrovac, Hotel:Savojo

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Pláž Buljarica 1 5 fotografií

Savojo, Petrovac, Čierna Hora Zdeňka K. 2015-10-05 9.2 1 10 Černá Hora, Buljarica - hotel Savojo, 19. 9. - 26. 9. 2015

Celkom: 6,6 Hotel Otrant - výborný, výhled z terasy hotelu na moře při západu slunce - úchvatný. Vybavení pláže baldachýny, lehátky, slunečníky.

 • 4,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel Otrant - výborný, výhled z terasy hotelu na moře při západu slunce - úchvatný. Vybavení pláže baldachýny, lehátky, slunečníky. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel Otrant - výborné.

Strava
Švédské stoly - vynikající, vybrat si dle chuti musí každý.

Pláž
Povlovný vstup do moře cca až 50 m, vhodné pro děti a nezkušené plavce.

Anonym, 02.10.2015, Dátum pobytu: 19.9. - 26.9.2015
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Ulcinj, Hotel:Otrant Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Otrant Beach, Ulcinj, Čierna Hora Anonym 2015-10-02 6.6 1 10 Hotel Otrant Beach

Všetky recenzie Čierna Hora

Potrebujete poradiť?

Volajte zadarmo Po-Ne 7-22 hod 0800 900 100