Čierna Hora Čierna Hora

Mapa - Srbsko a Čierna Hora

Oficiálny názov: Srbsko a Čierna Hora
Hlavné mesto: Podgorica
Štátne zriadenie: republika
Náboženstvo: pravoslávni, moslimovia
Úradný jazyk: srbochorvátčina
Časový posun: stredoeurópske pásmo ako v SR

Čierna Hora - zájazdy od 71 EUR

O ČIERNEJ HOREČierna Hora, najmladší štát Európy, ktorý vzniko 3. júna 2006, je veľmi atraktívny a hlavne neopozeraná oblasť, kde sa ešte naplno nerozvinul turistický ruch. Je načase poznať nové krajiny, preto hurá do Čiernej Hory!

Rebublika Čierna Hora o rozlohe 812 km2 sa rozprestiera na juhozápade Balkánskeho poloostrova a necháva sa omývať Jadranským morom. Susedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvátskom, Albániou a Srbskom.

Poďme sa spolu vrátiť v čase a dozvedieť sa niečo o histórii Čiernej Hory.
Prvý ucelený štát na území Čiernej Hory bol vytvorený už v 3. storočí pred Kristom kmeňom Illyrov. Takmer o 100 rokov pozdejšie ho však dobili Rímania a krajina sa stala súčasťou ich provincie Dalmácie. Postupne sa na Balkáne začali usadzovať dávní Slovania a v 11. storočí našeho letopočtu vytvorili na juhozápade vlastný štát Duklju. V 15. storočí ovládli Turci časť Zety na dlhé 4 storočia. Len v roku 1858 došlo k úplnému osamostatneniu. V roku 1918 sa Čierna Hora pripojila k novo vzniknutému Kráľovstvu Srbov, Chorvátov a Slovincov. Po 2. sv. vojne sa krajina vyvíjala ako socialistická Federatívna ľúdovaá republika Juhoslávia. Behom 2. polovice 20. storočia došlo k významným zmenám a konečne v roku 2006 sa na základe referenda Čierba Hora celkom osamostatnila.

Čierna Hora sa pýši úžasnými prírodnými scenériami, pláže tu prevládajú piesočnaté, ale taktiež kamienkové. Z 294 km dlhého pobrežia sa na cca 75 kilometroch nachádzajú veľmi kvalitné pláže a nádherné zátoky. Nájdeme tu i jediný fjord v stredomorí, úžasnú boku Kotorskú, ktorá je obklopená vysokými horami zdvíhajúcimi sa kolmo za záliv. Na jeho západnej strane sa nachádza divoký poloostrov Luštica s odľahlými lagunami a nádhernými jaskyňami. Celé pobrežie je ideálne na kúpanie, plachtenie, potápanie a ostatné vodné športy. Na samotnom juhu Čiernej Hory sa nachádza zaujímavá bašta pirátov v Ulcinju. Táto oblasť sa vyznačuje asi 13 km dlhým a zároveň širkokým pásom piesku.

Veĺkou pozoruhodnosťou Čiernej Hory je Skadarské jazero. Leží 40 km od morského pobrežia a je to najväčšie jazero na Balkáne. Pýši sa bohatou faunou a flórou, pre rybárov a ornitológov je to skrátka raj. Nikde v Stredomorí nenájdete tak rozmanitú prírodu.

Čierna Hora je plná nádherných miest, ktoré stoja za poznanie. Patrí k nim už vyššie spomenutý záliv boka Kotorská, historické mesto Budva, nádherné Bečiči, a taktiež romantické prázdninové letovisko Sveti Stefan. Ak chcete zažiť nezabudnuteľnú dovolenku plnú histórie, mora a netradičných zážitkov na netradičných miestach, neváhajte, Čierna Hora čaká len a len na Vás.


Čierna Hora - zájazdy od 71 EUR

Najnovšie recenzie Čierna Hora

Celkom: 2,8 dovolená byla pruměrná, až na ubytování to bylo strašnééé... je to spíš pro seniory,a né pro mladé lidi..

 • 1 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 4 Okolie
 • 4 Cena

Celkové zhrnutie
dovolená byla pruměrná, až na ubytování to bylo strašnééé... je to spíš pro seniory,a né pro mladé lidi.. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
ubytování bylo strašné, postele tvrdé,vubec nikdo neuklízel, všude bordel,koupelna plesnivá, bylo to pro nás strašné bydlet týden v tom hotelu.

Strava
strava se celkem dala, snídaně byla každy den jen do pul 9, to bylo blbé že jsme museli brzo stávat :-/ ale na snídani domací pečivo to bylo dobréé, bud parky, omeleta,vajíčko, a vždycky přidali máslo,džem a med.a k pití čas, káva byla placená

Služby hotela
služby hotelu byly strašné, paní majitelou se nedá vubec domluvit, neumí vubec aniglicky ani něměcky...když jsme se ubytovali chtěla po nás občanky, vubec jsme se nedozvěděla proč!!! druhý den nám ji vratila,delegati vubec nebyli v tomto hotelu, byli jen v Hotelu savojo.tento hotel vubec nedoporučuji mladým lidem!

Pláž
pláž byla pěkná dlouhá, voda čista, akorád daleko od hotelu 500m, všude byli hromady odpadku!

Anonym, 12.01.2016, Dátum pobytu: 24.7. - 31.7.2015
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Budva, Hotel:Vila Premier

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

8 fotografií

Vila Premier, Budva, Čierna Hora Anonym 2016-01-12 2.8 1 10 Vila Premier

Celkom: 8,2 Nepříjemný hluk i v noci, pravděpodobně z blízké diskotéky, což byla snaha o jiný pokoj/hotel, ale bohužel to nešlo. Strava byla...

 • 8 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Nepříjemný hluk i v noci, pravděpodobně z blízké diskotéky, což byla snaha o jiný pokoj/hotel, ale bohužel to nešlo.

Strava byla zaměřena příliž evropsky, chyběla místní kuchyně.

All inclusive byl, ovšem ne na tak vysoké úrovni. Zobraziť celú recenziu

Vladimír B., 14.12.2015, Dátum pobytu: 16.7. - 23.7.2015
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Sutomore, Hotel:Korali

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Korali, Sutomore, Čierna Hora Vladimír B. 2015-12-14 8.2 1 10 Korali

Celkom: 6,6 Čistota moře není nejkvalitnější. Probíhají tam party, na pláži byly hromady odpadků,které nikdo neuklízel.

 • 6,5 Ubytovanie
 • 5 Strava
 • 7 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Čistota moře není nejkvalitnější. Probíhají tam party, na pláži byly hromady odpadků,které nikdo neuklízel. Zobraziť celú recenziu

Anonym, 10.12.2015, Dátum pobytu: 15.7. - 22.7.2015
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Ulcinj, Hotel:Ada Bojana

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (1)

Ada Bojana, Ulcinj, Čierna Hora Anonym 2015-12-10 6.6 1 10 Komplex Ada Bojana ALL INCLUSIVE Club

Celkom: 5,6 Šok z toho,že netušiac sme zakúpili pobyt v nudistickom rezorte,kde "normálni" turisti sú trpení len s výhradami a obmedzeniami.Niesom...

 • 6 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 3 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Šok z toho,že netušiac sme zakúpili pobyt v nudistickom rezorte,kde "normálni" turisti sú trpení len s výhradami a obmedzeniami.Niesom puritán,ale pozerať sa na zájazd gediatrie in natura 70+všade okrem jedálne nám totálne otrávilo dovolenku.Tým nechcem obviňovať naturistov, ale cestovnú kanceláriu a portál agentury že na tento fakt turistov neupozorňujú.Naturisti majú vyhradený najkrajší úsek pláže s prísnym zákazom vstupu pre nenaturistov.Zbytok turitov sa kúpe v studenej delte rieky Bojana z oboch strán ostrova.

Pokiaľ cielene nevyhľadávate tento naturistický komplex,tak ho jednoznačne nedoporučujem. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Vzhľadom k tomu,že sme mali izbu (okrem skríň na šaty,ktoré boli v hroznom stave)s úplne novým vybavením musím hodnotiť ubytovanie na dobrej úrovni.Katastrofou bol otrasný smrad v kúpelni.Spočiatku sme mysleli že je špatný sifon na kanalizácii no nakoniec sme došli nato, že v potrubí tečie vajcovka-vačší smrad ako v Ružomberku.Voda nebola pitná,snáď bola aspoň liečivá na sprchovanie.

Strava
Strava bola celkovo chutná,výber pestrý,až na jednu výnimku.Asi polovica osadenstva dostalo z neurčeného jedla hnačky.Asi 13 ročný chlapec skončil v nemocnici na kapačkách.

Ešte chcem vystríhať potenciálnych záujemcov o zakúpenie ponúkaného vína od ukecaného slovenského sprievodcu s názvom Kokot,lebo takýto patok fakt kúpi len K*k*t.

Služby hotela
Služby hotelu hodnotím známkou 4.Hotel absolútne nemal záujem riešiť sťažnosti .Vedenie hotelu sa zapieralo,schovávalo a delegát bol totálne neschopný a arogantný študent,ktorý snami jednal ako s žiakmi ZŠ,neschopný niečo vyriešiť-napr.zákaz použiť vlastný slnečník i keď je ich nedostatok a všetky sú obsadené.Neostáva vám nič iné len sa piecť na slnku celý deň.

Pláž
Pláž hodnotím celkovo ako čistú ,jemný tmavý piesok.Umiestnenie je však absolútne nevýhodné,pretože rezort sa nachádza uprostred delty rieky,ktorá ho obklopuje z oboch strán.Preto sa kúpete v zmiešanej studenej riečnej a morskej vody.Neustále vás omývajú studené riečne a teplé morské prúdy.V podstate si neužijete čistú morskú vodu,čo okamžite poznáte i na jej chuti.

Jozef Krojer, 12.11.2015, Dátum pobytu: 8.8. - 15.8.2015
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Ulcinj, Hotel:Ada Bojana

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Ada Bojana, Ulcinj, Čierna Hora Jozef Krojer 2015-11-12 5.6 1 10 Komplex Ada Bojana ALL INCLUSIVE Club - Dotované pobyty 50+

Celkom: 2,8 Tak za 1.Nafocene je to na1ale vubec se to nezaklada na pravde. Rikaji ze je to hotel ale jestly se ubytovne ztotalitnihorezimu da vubec...

 • 3 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 4 Okolie
 • 2 Cena

Celkové zhrnutie
Tak za 1.Nafocene je to na1ale vubec se to nezaklada na pravde. Rikaji ze je to hotel ale jestly se ubytovne ztotalitnihorezimu da vubec rikatHOTEL.Pro seniory aby chodily po 2OOmetrech chuze prez druhy jakoby hotel museji apsolvovat 6x dene 27 schodu do jidelny snidane ,obedy a vecere prejde chut,Jidlo bylo jednotvarne,vse se opakovalo,ovoce minymum a napoje katastrofalni,dodam ze jak se pise o neomezenem mnozstvi tak se to neslucuje z podminkami,protoze k obedu jsme dostaly pouze jednu sklenicku 2dcl piva a vina a bylonam receno ze nemame narok na vic.Proto touto cesto pisi vsem co maji zajem cestovat do tohoto hoteloveho komplexu vubec NEDOPORUCUJI.Nekteri rekreanti kdys toto zhledly tak se nechaly prestehovat do jineho jakoby hotelu a nebo rovnou se otocily a jelydomu hruzou.Proto tady pisu aby kazdy premyslel jestli za takove penize se vyplati letat s C.K.Dekuji a vice s ck us nikdy. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
To nebudu ani KOMENTOVAT

Strava
Jednotvarna strava, ovoce malo,piti jeste mene da se rict katastrofalni

Pláž
Na cistotu nic moc poznal jsem cisci

Zdeněk Horálek, 22.10.2015
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Ulcinj, Hotel:Bellevue

Bola táto recenzia užitočná? Áno (2) Nie (0)

Bellevue, Ulcinj, Čierna Hora Zdeněk Horálek 2015-10-22 2.8 1 10 Bellevue

Všetky recenzie Čierna Hora

Potrebujete poradiť?

Volajte zadarmo Po-Ne 7-22 hod 0800 900 100