Čierna Hora Čierna Hora

Mapa - Srbsko a Čierna Hora

Oficiálny názov: Srbsko a Čierna Hora
Hlavné mesto: Podgorica
Štátne zriadenie: republika
Náboženstvo: pravoslávni, moslimovia
Úradný jazyk: srbochorvátčina
Časový posun: stredoeurópske pásmo ako v SR

Čierna Hora - zájazdy od 65 EUR

O ČIERNEJ HOREČierna Hora, najmladší štát Európy, ktorý vzniko 3. júna 2006, je veľmi atraktívny a hlavne neopozeraná oblasť, kde sa ešte naplno nerozvinul turistický ruch. Je načase poznať nové krajiny, preto hurá do Čiernej Hory!

Rebublika Čierna Hora o rozlohe 812 km2 sa rozprestiera na juhozápade Balkánskeho poloostrova a necháva sa omývať Jadranským morom. Susedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvátskom, Albániou a Srbskom.

Poďme sa spolu vrátiť v čase a dozvedieť sa niečo o histórii Čiernej Hory.
Prvý ucelený štát na území Čiernej Hory bol vytvorený už v 3. storočí pred Kristom kmeňom Illyrov. Takmer o 100 rokov pozdejšie ho však dobili Rímania a krajina sa stala súčasťou ich provincie Dalmácie. Postupne sa na Balkáne začali usadzovať dávní Slovania a v 11. storočí našeho letopočtu vytvorili na juhozápade vlastný štát Duklju. V 15. storočí ovládli Turci časť Zety na dlhé 4 storočia. Len v roku 1858 došlo k úplnému osamostatneniu. V roku 1918 sa Čierna Hora pripojila k novo vzniknutému Kráľovstvu Srbov, Chorvátov a Slovincov. Po 2. sv. vojne sa krajina vyvíjala ako socialistická Federatívna ľúdovaá republika Juhoslávia. Behom 2. polovice 20. storočia došlo k významným zmenám a konečne v roku 2006 sa na základe referenda Čierba Hora celkom osamostatnila.

Čierna Hora sa pýši úžasnými prírodnými scenériami, pláže tu prevládajú piesočnaté, ale taktiež kamienkové. Z 294 km dlhého pobrežia sa na cca 75 kilometroch nachádzajú veľmi kvalitné pláže a nádherné zátoky. Nájdeme tu i jediný fjord v stredomorí, úžasnú boku Kotorskú, ktorá je obklopená vysokými horami zdvíhajúcimi sa kolmo za záliv. Na jeho západnej strane sa nachádza divoký poloostrov Luštica s odľahlými lagunami a nádhernými jaskyňami. Celé pobrežie je ideálne na kúpanie, plachtenie, potápanie a ostatné vodné športy. Na samotnom juhu Čiernej Hory sa nachádza zaujímavá bašta pirátov v Ulcinju. Táto oblasť sa vyznačuje asi 13 km dlhým a zároveň širkokým pásom piesku.

Veĺkou pozoruhodnosťou Čiernej Hory je Skadarské jazero. Leží 40 km od morského pobrežia a je to najväčšie jazero na Balkáne. Pýši sa bohatou faunou a flórou, pre rybárov a ornitológov je to skrátka raj. Nikde v Stredomorí nenájdete tak rozmanitú prírodu.

Čierna Hora je plná nádherných miest, ktoré stoja za poznanie. Patrí k nim už vyššie spomenutý záliv boka Kotorská, historické mesto Budva, nádherné Bečiči, a taktiež romantické prázdninové letovisko Sveti Stefan. Ak chcete zažiť nezabudnuteľnú dovolenku plnú histórie, mora a netradičných zážitkov na netradičných miestach, neváhajte, Čierna Hora čaká len a len na Vás.


Čierna Hora - zájazdy od 65 EUR

Najnovšie recenzie Čierna Hora

Celkom: 7,6 Kdo hledá klid bez luxusu - jistě najde .-)

 • 6 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Kdo hledá klid bez luxusu - jistě najde .-) Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Kdo jede na dovolenou k moři a ne do hotelu-bude spokojený. Byla jsem ráda, že nemusím dávat pozor, kam zrovna odložím tašku z pláže .-D Jediné co bylo potřeba : postel, byla jako nová a koupelna totéž. Zbytek jsme nepotřebovali. Po Tv byl ve zdi jen kabel .-D a soupis stanic...bylo to fakt úsměvné, ale nechyběla nám .-))

Strava
Nebylo ničeho, co by mi nechutnalo...hned bych si to zopakovala .-)

Služby hotela
Úklid každý den, vytřeno. Ručníku dostatek. Nic více jsem opět neřešila.

Pláž
Směr Albánie - Krásná...moře čisté+teplé, málo lidí. Kam se hrabe Afrika .-P

Směr Černá hora - Přeplněno, hluk+studené, větší nepořádek než na neudržované pláži.

Zuzana H., 27.08.2015
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Ulcinj, Hotel:Ada Bojana

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

9 fotografií

Ada Bojana, Ulcinj, Čierna Hora Zuzana H. 2015-08-27 7.6 1 10 Ada Bojana

Celkom: 3 skôr sklamanie,

 • 3,5 Ubytovanie
 • 2 Strava
 • 4 Okolie
 • 2 Cena

Celkové zhrnutie
skôr sklamanie, Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
zrekonštruované chatky zo 70. rokov minulého tisícročia, odrezané od sveta,nulový večerný život, po búrke nejde elektrina niekedy celý deň voda pol dňa,stáva sa to aj keď je búrka ďaleko od rezortu,voda v umývadle slaná,hrôza si umývať zuby.Klimatizácia v poriadku,tv v poriadku,

Strava
non-stop opakujúce sa polievky,neustále nedopečené mäso,z ovocia málokedy banán/jablko zo zeleniny melón vkuse :) nápoje: zriedené sirupové vody,odstané pivo,max.2dcl,víno kyslé,káva iba a len počas raňajok!!! Niekedy boli ostatky(napr.boloňské špagety) na druhý deň v polievke ale po väčšinou jedlo bolo jedlé,riad špinavý,v jedálni hlavne na obed cca 40 supňov výborná príloha zrelé paradajky a kapusta dookola v ponuke.Zemiaková kaša prášková,zmrzlina ak bola,tak záleží v akom čase ste v jedálni (každý môže dostať iba jeden typ) Úroveň rozvojová krajina.

Služby hotela
wifi za poplatok krátky dosah,jedna kaviareň ceny úroveň námestie v Berlíne,obchod ,,až" jeden so slabým výberom,uteráky pravidelne vymenené,toaletný papier taktiež,umyté podlahy. K výletom otrasné balíčky - suché sendviče,samotné polosurové mäso,zhnité paradajky,staršie banány,paštéty,džem.

Pláž
pozvoľný vstup.horúce more i keď sa vlievala do mora popri rieka,lehátka za asi najdrahší poplatok v európe.(6 eur na osobu) jeden bar,trocha skrytý prístup, pláž pekná,poobede často moc silno fúkal vietor.

Anonym, 25.08.2015, Dátum pobytu: 12.8. - 23.8.2015
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Ulcinj, Hotel:Ada Bojana

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Ada Bojana, Ulcinj, Čierna Hora Anonym 2015-08-25 3 1 10 Ada Bojana

Celkom: 3,4 Po tom čase čo tam strávite 11 noci si tam časom zviknete no keď sa ma niekto spýta.Ako bolo na dovolenke?Tak odpoveď znie.Plaž...

 • 3 Ubytovanie
 • 1 Strava
 • 7 Okolie
 • 3 Cena

Celkové zhrnutie
Po tom čase čo tam strávite 11 noci si tam časom zviknete no keď sa ma niekto spýta.Ako bolo na dovolenke?Tak odpoveď znie.Plaž krásna,voda teplá a čistá inak všetko vélmi zlé to znamená že nikomu túto destináciu neodporúčam ešte bude dlho trvať Černohorcom aby to bola krásna a kvalitná dovolenka.Čo mi je najviac ľúto že majú takéto možnosti a nevedia ich využiť čo sa týka rezortu a služieb.Je ti veľmi jednoduchý a lenivý národ. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
My sme boli spokojný z ubytovaním as sme mali šťastie v neštastí lebo sme do dostali čiastočne prerobenú izbu no prvý dojem že uáu vcelku pekné no časom sme objavovali nedostatky ako napr.špinavá a zanesená klimatizácia ktorú sme našťastie nemuseli používať no nieslo si to svoju daň mali sme izbu 275A na prvom poschodí no izba je situovana veľmi dobre všade sme mali fakt blízko.Nevýhodou bolo to že tam bol počuť všetok hluk a vrava z reštauračnej terasy hudba hrala hlasno a intenzívne min.do 23:00 do toho sa zapojila svorka domácich psov a štekali ako kedy boli na baterky a rovno pod balkónom a to každú noc sa to opakovalo.Snažili sme sa to riešiť po 3 prebdených nociach na recepcii poslali pána spravil psom bu-bu-bu a než som prišiel na izbu už boli psy opäť pod balkónom.Dostali sme možnosť sa presťahovať inde no odmietli sme ponuku lebo sme nevedeli čo by nás tam opäť čakalo.Veľa ľudí sa tam sťažovalo na rôzne nedostatky.

Strava
Bŕŕ no neviem čím začať či tým že polievka sa opakovala týždeň v kuse tá istá aj na obed aj na večeru sem tam aj z muchou tak to vás teda rýchlo prejde chuť aj na druhý chod.Dva druhy jedla akože v celku chutné no keď máte 1000 ľudí v rezorze a 2 teplé švédske stoly v rozmete 1x2 metre no horor.Raňajky stále to isté obed,večere na pitie buď pivo ako šťanka alebo víno vo whiskáči a kyslé a nechutné.My sme začinali dovolenku večerou čašník nám určil miesto kde budeme sedávsť počas pobytu dal nám miesto pri starších manželocch z Prahy čo bolo fajn aspoň sme sa dozvedeli katastrofi čo nás čakajú no najviac sa ma dotklo to že sme prošli nový hostia do reštaurácie ktorá bola zariadená asi ako závodná jedáleň 30 rokov do zadu a špinavý obrus fuj akoby práve odišlo od neho plno detí no a to tam pred nami nikto nesedel.Takže služby sa potvrdili hneď na začiatku a tak to bolo stále brrr.Jedi sme aj bez elektriny to ste si do taniera nevideli na dtuhy deň dali na stoly už aj sviečky no asi preto lebo elektrina bola viac vypnutá alebo pokazená denne cca aj 8 hodín v noci stále živá tma asi mali šetriaci režim.

Služby hotela
Katastrofa myslím si že pán majiteľ to má dobre zrátané aby mohol jazdiť v luxusmom aute a žiť nad pomery svojich susedov a kamarátov.No dokedy?Služby asi najhoršie čo sme kedy za svoje pobyty zažili.Pili sme sirupovú vodu,šťankové pivo,nechutné víno,oprate ale zapraté uteráky,pavučins v kúpelkovom okne celý pobyt,batéria na umývadle na grcku hrzavá,všade tečie zapáchajúca voda až sa vám obracia žalúdok,personál negatívny prístup,jediný obchodík no katastrofálny ptedavač sedí pred obchodom a čaká na zákazníka a vôbec mu nevadí že má v ponuke 4 paradajky ale 3 z tho sú zhnité a mnoho iného no všetko zlé

Pláž
Plaž pekná udržiavaná,voda bola teplá no nie najčistejšia samozrejme lebo tam je piesok.Lehátka za poplatok 6€ my radšej uprednostňujeme piesok.Aj divoká pláž je tam krásna.Pláž zatiaľ z európskych najkrajšia

Miroslav Sedláček, 25.08.2015, Dátum pobytu: 12.8. - 22.8.2015
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Ulcinj, Hotel:Ada Bojana

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Ada Bojana, Ulcinj, Čierna Hora Miroslav Sedláček 2015-08-25 3.4 1 10 Komplex Ada Bojana ALL INCLUSIVE Club - Dotované pobyty 55+

Celkom: 8,6 Celkově velmi pěkná dovolená. Odpovídající ubytování, krásná pláž hned u hotelu. Velmi dobré jídlo. Rozmanitá nabídka výletů. Pozor u...

 • 8 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Celkově velmi pěkná dovolená. Odpovídající ubytování, krásná pláž hned u hotelu. Velmi dobré jídlo.

Rozmanitá nabídka výletů.

Pozor u vilek - několika klientům, kteří bydleli ve vilkách v dolní části v přízemí, se ztratilo oblečení popř. plavky, které si na terasu pověsili. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Velké, čisté pokoje. Úklid probíhal každý den. Zbytečná mi přišla každodenní výměna ručníků. Vilky už nepůsobí úplně nejnovějším dojmem, ale ubytování celkově odpovídalo. Poloha blízko u pláže.

Strava
Jídlo velmi dobré, dostatečný výběr studené i teplé kuchyně. Hodně ovoce, zeleniny, různých salátů...masa, ryby. Jídlo opravdu bez chyby.

Služby hotela
Hotel velmi hezký, relativně nový, určitě odpovídá čtyřem hvězdičkám. Restaurace příjemná, čistá.

V hotelu možnost využití wellness - vnitřní bazén, vířivka...

Pláž
Pláž hned u hotelu - čistá, lehátka zdarma. Vhodné i pro malé děti, velmi pozvolný vstup do moře.

Moře čisté a teplé.

U hotelu k dispozici také venkovní bazén a dva dětské bazénky. Lehátky i u bazénu, také zdarma.

Jolana M., 25.08.2015, Dátum pobytu: 15.8. - 22.8.2015
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Ulcinj, Hotel:Otrant Beach

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Otrant Beach, Ulcinj, Čierna Hora Jolana M. 2015-08-25 8.6 1 10 Vily Otrant Beach

Celkom: 6 Celkovy dojem je dobry, protoze jsme jeli na dovolenou kvuli mori. Delegatky se staraly dobre, deti vyuzili i animacni program. Ze strany...

 • 4,5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 8 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Celkovy dojem je dobry, protoze jsme jeli na dovolenou kvuli mori. Delegatky se staraly dobre, deti vyuzili i animacni program. Ze strany cestovni kancelare byla dobra organizace. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytovani skromnejsi(starsi nabytek) a je zde co opravovat. Bydleli jsme v Boriku, kde nam netesnila okna, takze jsme byli postipani od komaru. Vyhodou pro nas byly dve koupelny, protoze jsme meli dva spojene pokoje. Na pokoji byla lednicka a klimatizace. Uklid probihal kazdy den (vymena rucniku,doplneni toal. papiru). Ovsem o patro niz meli klienti problem, kdy pani uklizecka nevynesla ani kos. Je to proste o lidech...

Strava
Jidlo nam chutnalo, snidane - svedsky stul, obedy - servirovane, vyber ze dvou jidel. Vecere ze tri. Ke kazdemu jidlu byl zeleninovy salat a dezert. Piti k jidlu -voda, stavy, pivo a vino.

Služby hotela
U bydleni bych pouzila spise slovo ubytovna nez hotel.

Pláž
Plaz je hned u ubytovani, vecer plaz uklizeli. Je obrovska, pozvolny vstup do more - nam to vyhovovalo, kvuli detem. Jsou tam venkovni sprchy se sladkou vodou, WC a prevlekaci kabinky i restaurace. Ta se moc libila. Pronajem slunecniku a dvou lehatek stoji 5 euro na den. Ale neni problem mit svuj slunecnik, mista je dost. Horsi je to s mistimi, ti na uklid nejsou. Mimo komlex hotelu dost odpatku a toulavych psu, kteri je jeste roznaseji. Na to upozornil delegat, hned na ceste z letiste.

Irma V., 25.08.2015, Dátum pobytu: 8.8. - 15.8.2015
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Ulcinj, Hotel:Bellevue

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Bellevue, Ulcinj, Čierna Hora Irma V. 2015-08-25 6 1 10 Hotelový komplex Bellevue ALL INCLUSIVE Club - Dotované pobyty 55+

Všetky recenzie Čierna Hora

Potrebujete poradiť?

Volajte zadarmo Po-Ne 7-22 hod 0800 900 100