Čierna Hora Čierna Hora

Mapa - Srbsko a Čierna Hora

Oficiálny názov: Srbsko a Čierna Hora
Hlavné mesto: Podgorica
Štátne zriadenie: republika
Náboženstvo: pravoslávni, moslimovia
Úradný jazyk: srbochorvátčina
Časový posun: stredoeurópske pásmo ako v SR

Čierna Hora - zájazdy od 65 EUR

O ČIERNEJ HOREČierna Hora, najmladší štát Európy, ktorý vzniko 3. júna 2006, je veľmi atraktívny a hlavne neopozeraná oblasť, kde sa ešte naplno nerozvinul turistický ruch. Je načase poznať nové krajiny, preto hurá do Čiernej Hory!

Rebublika Čierna Hora o rozlohe 812 km2 sa rozprestiera na juhozápade Balkánskeho poloostrova a necháva sa omývať Jadranským morom. Susedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvátskom, Albániou a Srbskom.

Poďme sa spolu vrátiť v čase a dozvedieť sa niečo o histórii Čiernej Hory.
Prvý ucelený štát na území Čiernej Hory bol vytvorený už v 3. storočí pred Kristom kmeňom Illyrov. Takmer o 100 rokov pozdejšie ho však dobili Rímania a krajina sa stala súčasťou ich provincie Dalmácie. Postupne sa na Balkáne začali usadzovať dávní Slovania a v 11. storočí našeho letopočtu vytvorili na juhozápade vlastný štát Duklju. V 15. storočí ovládli Turci časť Zety na dlhé 4 storočia. Len v roku 1858 došlo k úplnému osamostatneniu. V roku 1918 sa Čierna Hora pripojila k novo vzniknutému Kráľovstvu Srbov, Chorvátov a Slovincov. Po 2. sv. vojne sa krajina vyvíjala ako socialistická Federatívna ľúdovaá republika Juhoslávia. Behom 2. polovice 20. storočia došlo k významným zmenám a konečne v roku 2006 sa na základe referenda Čierba Hora celkom osamostatnila.

Čierna Hora sa pýši úžasnými prírodnými scenériami, pláže tu prevládajú piesočnaté, ale taktiež kamienkové. Z 294 km dlhého pobrežia sa na cca 75 kilometroch nachádzajú veľmi kvalitné pláže a nádherné zátoky. Nájdeme tu i jediný fjord v stredomorí, úžasnú boku Kotorskú, ktorá je obklopená vysokými horami zdvíhajúcimi sa kolmo za záliv. Na jeho západnej strane sa nachádza divoký poloostrov Luštica s odľahlými lagunami a nádhernými jaskyňami. Celé pobrežie je ideálne na kúpanie, plachtenie, potápanie a ostatné vodné športy. Na samotnom juhu Čiernej Hory sa nachádza zaujímavá bašta pirátov v Ulcinju. Táto oblasť sa vyznačuje asi 13 km dlhým a zároveň širkokým pásom piesku.

Veĺkou pozoruhodnosťou Čiernej Hory je Skadarské jazero. Leží 40 km od morského pobrežia a je to najväčšie jazero na Balkáne. Pýši sa bohatou faunou a flórou, pre rybárov a ornitológov je to skrátka raj. Nikde v Stredomorí nenájdete tak rozmanitú prírodu.

Čierna Hora je plná nádherných miest, ktoré stoja za poznanie. Patrí k nim už vyššie spomenutý záliv boka Kotorská, historické mesto Budva, nádherné Bečiči, a taktiež romantické prázdninové letovisko Sveti Stefan. Ak chcete zažiť nezabudnuteľnú dovolenku plnú histórie, mora a netradičných zážitkov na netradičných miestach, neváhajte, Čierna Hora čaká len a len na Vás.


Čierna Hora - zájazdy od 65 EUR

Najnovšie recenzie Čierna Hora

Celkom: 5,6 Dovolená byla pěkná, i když počasí již nebylo moc na koupání

 • 4,5 Ubytovanie
 • 6 Strava
 • 7 Okolie
 • 6 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla pěkná, i když počasí již nebylo moc na koupání Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Moc pěkné prostředí i ubytování. je však škoda, že je vidět již zchátralost jak vstupních dveří, tak i střechy okolo na všech střechách. Je velmi nutná oprava, protože za čas by bylo již pozdě. Je zde naprostý klid a to je pohlazení na psychiku.

Strava
Je dobrá, všeho dostatek

Služby hotela
V pořádku, delegát se snažil po večerech hosty na pergole bavit, dobře byly zabezpečeny i zájezdy

Pláž
pláž je nudistická, pravděpodobně kvůli léčivému písku, velmi pohodlný pobyt bez mokrých plavek,

kousek dále je však i textilní pláž

Eliška R., 10.12.2014, Dátum pobytu: 20.9. - 27.9.2014
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Ulcinj, Hotel:Ada Bojana

Bola táto recenzia užitočná? Áno (3) Nie (2)

Ada Bojana, Ulcinj, Čierna Hora Eliška R. 2014-12-10 5.6 1 10 Komplex Ada Bojana ALL INCLUSIVE Club

Celkom: 5,6 Príjemná dovolenka pre menej náročných. Keďže cesta do Čiernej Hory je dlhá, zvolili by sme nabudúce radšej vlastnú dopravu ako dopravu...

 • 6,5 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 4 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Príjemná dovolenka pre menej náročných.

Keďže cesta do Čiernej Hory je dlhá, zvolili by sme nabudúce radšej vlastnú dopravu ako dopravu autobusom.

Odporúčame výlet do Albánska. Ľudia sú tam veľmi milí a spolu so sprievodcom Dušanom (veselý Černohorec hovoriaci po slovensky) sa dozviete kopec vecí o bežnom živote v Albánsku a taktiež o kultúre. Naozaj to stojí za to. Koňak z Albánska je výborný :) Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Izby sú ako aj celý hotel sú pekne zrekonštruované, aj keď je vidno, že rekonštrukcia bola robená narýchlo.

V izbách je pohodlná posteľ s nevyležaným matracom a kompletne nové zariadenie - od kúpelne až po nábytok.

Len sklo sprchového kúta bolo nedostatočne zatesnené, a preto pri dlhšej sprche vytekala voda von.

Výhľad na z bočných a predných izieb bol pekný.

Žiaľ, jeden výťah na celý hotel nestačí a tak sa pripravte na to, že občas si treba vyšlapať zopár poschodí po vlastných.

Strava
Strava bola dosť jednotvárna. Nečakajte žiadne miestne špeciality, ale ani katastrofu.

Raňajky - žemla, saláma, vajíčko, praženica, párky, maslo, džem, cereálie, mlieko. Praženica bola dvakrát za pobyt a ostatné jedlo každé ráno počas celého pobytu.

Obed - vo väčšine prípadov kuracie a hovädzie mäso na šťave, poprípade zapekané cestoviny. Chutné sladké dezerty a melón.

Večera - podobne ako obed. Raz bola ryba, nie moc dobrá.

Nápoje (sirupová voda, pivo, rakija, káva - melta, čaj) sa podávali zadarmo iba počas raňajok, obeda a večere. Inak ste si ich mohli kúpiť dole na terase v hoteli za ceny ako u nás a nižšie.

Keďže je priamo pod hotelom je dlhá plážová promenáda s veľkým množstvom reštaurácií, kde sa možno najesť za veľmi dobrú cenu, odporučili by sme skôr pobyt s raňajkami, maximálne polpenziou.

Služby hotela
Izby boli pravidelne upratované.

Na recepcii hotela sa môžete pripojiť na Wifi.

Dole na terase si môžete dať za poplatok malý snack a alkoholické aj nealkoholické nápoje.

Pláž
Pláže pri hoteli nie sú čisté. Ani promenáda, ktorá k nim vedie nie je čistá.

Ide o pláže, ktoré nepatria hotelom, ale miestnym. Slnečník a dve lehátka vás budú stáť cca na 5Eur.

Odporúčame pláž Green Beach, ku ktorej sa dostanete po 30 minútach chôdze od hotela. Je to nádherná pláž obkolesená skalami a lesom. Voda je čistá a vhodná na šnorchlovanie. Pláž nie je preplnená a nachádza sa tam aj veľmi pekný bar a rýchle občerstvenie (hot dog, palacinky, bagety).

Stačí ak sa spýtate niekoho z miestnych a poradia vám, ako sa na pláž dostať.

Anonym, 13.11.2014, Dátum pobytu: 24.8. - 2.9.2014
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Sutomore, Hotel:Sato

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

Green Beach 1 5 fotografií

Sato, Sutomore, Čierna Hora Anonym 2014-11-13 5.6 1 10 hotel Sato

Celkom: 8 Vše OK jen ty příliš měkká lůžka nebyla moc komfortní

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Vše OK jen ty příliš měkká lůžka nebyla moc komfortní Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Není co vytknout,vše bez protestů a námitek

Strava
V pořádku skladba OK

Tomáš J., 30.10.2014, Dátum pobytu: 4.8. - 11.8.2014
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Sutomore, Hotel:Korali

Bola táto recenzia užitočná? Áno (4) Nie (1)

Korali, Sutomore, Čierna Hora Tomáš J. 2014-10-30 8 1 10 hotelový komplex Korali

Celkom: 1 Hotel vůbece nedoporučuji

 • 1 Ubytovanie
 • 1 Strava
 • 1 Okolie
 • 1 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel vůbece nedoporučuji Zobraziť celú recenziu

Kateřina S., 27.10.2014, Dátum pobytu: 9.8. - 16.8.2014
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Ulcinj, Hotel:Bellevue

Bola táto recenzia užitočná? Áno (5) Nie (4)

Bellevue, Ulcinj, Čierna Hora Kateřina S. 2014-10-27 1 1 10 Hotelový komplex Bellevue Club

Celkom: 4,6 Cena vzhledem k celkové úrovni ubytováni, stravy i úpravy okolí se zdá přemrštěná.Zajímalo by mne kolik z ceny 12tisíc Kč činila cena za...

 • 4,5 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 5 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Cena vzhledem k celkové úrovni ubytováni, stravy i úpravy okolí se zdá přemrštěná.Zajímalo by mne kolik z ceny 12tisíc Kč činila cena za ubytování a stravu v hotelu. Nevím, zda by nebylo lepší nabízet pouze polopenzi s tím, že by se zvýšila kvalita a pestrost podávané stravy /snídaně, večeře/ o finanční částku na dotaci obědů pro kategorii účast-níků 55+. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj pro dvě osoby spíše štíhlých postav. Sociální zařízení velikostí velmi omezené. Zvlláště pokud osoby jsou vět-šího vzrůstu pak nastává problém při použtí WC /není kam umístit nohy/, nejdou ani zavřít dveře od sociál. zařízení.Ve vybavení pokoje jsme postrádali sklenice a poddtác. Vzhledem k tomu, že jsme si nepřiplatili za výhled na moře, byl náš pokoj v přízemí dosti tmavý, avšak chtěli jsme co nejvíce času trávit mimo něj, tak mi to nemělo vadit. Počasí však nebylo letos tak příznivé abychom byli celé dny mimo pokoj. To však byl již náš problém.

Strava
Nevím, zda to bylo tím, že náš zájezd byl již posledním v letošním sezoně a hotel se chtěl zbavit neuplatněných zásob potravin a tak jsme celý týden měli pouze pokrmy z jednoho druhu mletého masa nijak zvlášt ochuceného pouze upraveného do různých tvarů /kuličky, sekaná, placičky/ někdy i ne dost řádě tepelně upravené /na řezu i syrové, ke konci pobytu i zavánějící. To bylo 2x dnně a 7 dní v týdnu. Jednou byly kousky pečených kuřat a to bylo ještě horší. Jednalo se o kousky typu "ven kuře a nasekej" velni hubené a špatně očištěné takže ozdobené peříčky.

Služby hotela
Žádné služby hotelů jsme nevyužívali,co se týká úklidu pokoje, nic moc, týden se to dalo vydržet. Co chybělo, byl obyčejný hadr na vytření podlahy abychom si mohli vytřít zem po sprchování.Personál byl již asi unavený po sezoně protože nejen že nás, jako hotelové hosty nezdravil, ale ani na náš pozdrav neodpověděl. O nějakém úsměvu ani ne-mluvě. Pouze jeden obsluhující číšník, mladý chlapec, se vymykal. Byl přátelský, ochotný ,s dětmi žertoval a to vše s úsměvem.

Pláž
Kdyby každé ráno pláž uhrabali a případné odpadky posbíral bylo by to super protože pláž i moře bylo super.Asi ke konci sezony, kdy pláž již byla poloprázdná do nepovažovali za potřebné. Proto celkové okolí hotelu, příjezd k němu i okolí působilo opravdu deprimujícím dojmem. Ovšem to je opravdu dosud Balkám se vším všudy a více méně každý na to musí být připraven. Moře a krásné hory s turistickými výletními místy to však celé vynahradí.

Alena Hanáková, 08.10.2014, Dátum pobytu: 20.9. - 27.9.2014
Oblasť: Čierna Hora Čierna Hora, Petrovac, Hotel:Savojo

Bola táto recenzia užitočná? Áno (4) Nie (1)

Savojo, Petrovac, Čierna Hora Alena Hanáková 2014-10-08 4.6 1 10 Savojo

Všetky recenzie Čierna Hora

Potrebujete poradiť?

Volajte zadarmo Po-Ne 7-22 hod 0800 900 100