Chorvátsko - Brač Chorvátsko

 • Popis

  Tento nádherný ostrov ponúka snáď najviac možností, ako stráviť voľné dni dovolenky. Športoví nadšenci iste ocenia možnosť windsurfingu v kanáli pred Zlatnim ratem na Bolu alebo trochu viac adrenalínový zážitok v podobe paraglidingu z Vidovy hory. Kto má rád skôr pokojnejšie aktivity, môže sa vybrať na jednu z malebných prechádzok zo Splitske do antických kameňolomov pod Škripom, na ktorých vás budú sprevádzať olivové háje a rozmanité zátoky. Samozrejme, môžete využiť aj náročnejšie trasy. Napríklad výstup na Vidovu horu je pomerne namáhavý a trvá asi 3 hodiny, vynaložené úsilie ale rozhodne nebudete ľutovať. Vyhliadka je priam nezabudnuteľná. Nezabudnite na krasové javy takmer vo všetkých oblastiach ostrova. Chceli by ste si tiež výborne pochutnať? Ste na správnom mieste! Ochutnajte vynikajúci bračský syr, jahňacie mäso alebo rybie špeciality. Po takejto večeri nie je nič lepšie, než si posedieť s pohárom výborného miestneho vína a relaxovať pri západe slnka na niektorej z otvorených terás. 

  Zaujímavá je aj etymológia samotného názvu ostrova. Údajne bol pomenovaný podľa jeleňa - kultového zvieraťa pôvodných obyvateľov. Existuje tiež legenda, ktorá vysvetľuje orientáciu tohto poľnohospodárskeho a rybárskeho mestečka. Všetko sa údajne odohralo po páde Tróje, kedy sa v tejto oblasti usadil Antenor a priviedol so sebou pastiera Braha, poľnohospodára Silena a námorníka Elafa. 

  Veľkú tradíciu má na ostrove kamenická práca. Miestne kameňolomy blízko Pučišča boli znovu obnovené v dobe antiky a stali sa zdrojom vzdelania i skúseností početných kamenických dynastií. Preslávení kamenári Jurij Dalmatinec či Nikola Firentinec sú toho dôkazom. Miestny tzv. korčulský kameň bol v 20 storočí dokonca zabudovaný do Bieleho domu vo Washingtone. 

  Najpríjemnejším mestečkom na trávenie dovolenky je malebné mestečko Bol na južnej strane ostrova. Ponúka jednak pokoj a súkromie, ale aj žijúce centrum, keď sa budete chcieť kultúrne vyžiť. Mestečko je situované pozdĺž pláže, takže z ktoréhokoľvek apartmánu budete mať k vode blízko. Symbolom sa stala pláž nazývaná Zlatni rat, akýsi kamienkový polostrov dlhý 600 metrov, zasahujúci ako šíp kolmo do mora. Celá oblasť je veľmi dobre prispôsobená pre vodné športy, požičovňu skútrov, vodné lyže alebo kurzy potápania sú dostupné na každom rohu. Odporúčame tiež požičať si bicykel a prejsť ostrov po malebných a romantických cestičkách.

Najnovšie recenzie Chorvátsko - Brač

Celkom: 8,6 Skvělé

 • 7,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělé Zobraziť celú recenziu

Jana Lukanová, 22.07.2016, Dátum pobytu: 3.6. - 10.6.2016
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel:Bluesun Hotel Bonaca

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Bluesun Hotel Bonaca, Brač, Chorvátsko Jana Lukanová 2016-07-22 8.6 1 10 Bonaca Bluesun Hotel (family) *** - all inclusive

Celkom: 9,4 celkovy dojem bol vynikajuci mestecko Postira je typicke s dalmatskou architekturou,kazdy vecer sa v meste konaju slavnosti ako...

 • 10 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
celkovy dojem bol vynikajuci mestecko Postira je typicke s dalmatskou architekturou,kazdy vecer sa v meste konaju slavnosti ako vecer-salsa,oliva festa,animacie vonku pre deti tvorive dielne.....uz davno som nezazila nieco take typicke chorvatske....plaze pred apart. su skalnate ,ale kusok od hotel. apartmanov je plaz Prlja s plazov. bufetom nadhernym pozvolnym vstupom do mora s pieskov. dnom Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Apartmany su vysoko kvalitne,moderne tie co su na more maju nadherny vyhlad z 2.posch. na mestecko Postira velke izby,kupelna.....a este nieco toto su hotelove apartmany su 2 druhy:apartmany Mendula o kt. pisem maju 4* nie 3 a apartmany Marija su 3*.stravovat sa mozete v hoteli Pastura.

Strava
ranajky tradicny zaklad mohli by rozsirit o viac kolacikov-croissant...vecere si kazdy vecer objednate z jedal. listka ,aj dezert ci uz tiramisu panacotu....predjedlo je 2 druhy na vyber a polievka.Kona sa aj rybars. vecer v kt. su svedske stoly to je velmi dobre.

Služby hotela
celkovy dojem je vyborny,ustretovy personal,urcite by sme sa vratili,sluzby boli v poriadku,nemam co vytknut.

Pláž
More nadherne s pieskovym dnom dlho je voda po kolena a chodite po piesku,plaz -zatoka Prlja 200m vlavo od apartmanov,plaz. bufet,robia palacinky,wc....krasne zatoky ,nepreplnenost .....

Monika M., 18.07.2016
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel:Apartmány Mendula (Postira)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Apartmány Mendula (Postira), Brač, Chorvátsko Monika M. 2016-07-18 9.4 1 10 Apartmány Mendula (Postira)

Celkom: 8,6 Líbilo se nám.

 • 8,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Líbilo se nám. Zobraziť celú recenziu

Markéta Vodrážková, 18.07.2016, Dátum pobytu: 8.7. - 15.7.2016
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel:Waterman Svpetrvs Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Waterman Svpetrvs Resort, Brač, Chorvátsko Markéta Vodrážková 2016-07-18 8.6 1 10 Waterman Supetrus Resort

Celkom: 9,4 Byla to krásná dovolená, kterou mohu všem doporučit.

 • 9,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Byla to krásná dovolená, kterou mohu všem doporučit. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování na skvělé úrovni.

Strava
Výborná a pestrá strava po celý pobyt.

Služby hotela
Milý, usměvavý a vstřícný personál.

Pláž
Krásná čistá pláž.

Miloslava Neprašová, 14.07.2016, Dátum pobytu: 3.7. - 10.7.2016
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel:Waterman Svpetrvs Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Waterman Svpetrvs Resort, Brač, Chorvátsko Miloslava Neprašová 2016-07-14 9.4 1 10 HK WATERMAN SUPETRUS RESORT

Celkom: 9 Dovolená se nám moc líbila.

 • 9 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená se nám moc líbila. Zobraziť celú recenziu

Eliška Stillerová, 13.07.2016, Dátum pobytu: 23.6. - 30.6.2016
Oblasť: Chorvátsko Chorvátsko, Brač, Hotel:Waterman Svpetrvs Resort

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Waterman Svpetrvs Resort, Brač, Chorvátsko Eliška Stillerová 2016-07-13 9 1 10 Waterman Supetrus Resort

Všetky recenzie Chorvátsko - Brač

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220