Chorvátsko - Brač Chorvátsko

 • Popis

  Tento nádherný ostrov poskytuje snaď najviac možností, ako stráviť voľné dni dovolenky. Športovní nadšenci iste ocenia možnosť windsurfingu v kanálu pred Zlatnim ratem na Bolu, trochu viac adrenalinový zážitok v podobe paraglidingu z Vidovy hory. Kto má rád skôr kľudnejšie aktivity, môže sa vybrať na jednu z malebných prechádzok zo Splitske do antických kameňolomov pod Škripom, na nich vás budu sprevádzat olivové háje a rozmanité zátoky. Samozrejme môžete využiť i náročnejšie trasy. Napríklad výstup na Vidovu horu je pomerne namáhavý a trvá asi 3 hodiny, vynaloženého úsilia ale rozhodne nebudete ľutovať. Vyhliadka je priamo nezabudnuteľná. Nezabudnite na krasové javy takmer vo všetkých oblastiach ostrova. Chceli by ste si taktiež výborne pochutnať? Ste na správnom mieste, ochutnajte vynikajúci bračský syr, jahňacie mäso alebo rybie špeciality. Po takejto večeri nie je lepšia relaxácia, než si posedieť s pohárom vyhláseného miestneho vína pri západe slnka na niektorej z otvorených terás.

  Zaujímavá je i etymológia samotného názvu ostrova. Vraj bol pomenovaný podľa jeleňa - kultového zvieraťa pôvodných obyvateľov. Existuje taktiež legenda, ktorá vysvetľuje orientáciu tohoto poľnohospodárskeho a rybárskeho mestečka. Všetko sa údajne odohralo po páde Tróje, kedy sa v tejto oblasti usadil Antenor a priviedol so sebou pastiera Braha, poľnohospodára Silena a námorníka Elafa.

  Veľkú tradíciu má na ostrove kamenická práca. Miestne kameňolomi blízko Pučišča boli znovu obnovené v dobe antiky a stali sa zdrojom vzdelania i skúseností početných kamenických dynastií. Preslávení kamenníci Jurij Dalmatinec či Nikola Firentinec sú toho dôkazom. Miestny tzv. korčulánsky kameň bol v 20 storočí dokonca zabudovaný do Bieleho domu vo Washingtone.

  Najpríjemnejším mestečkom pre strávenie dovolenky je malebné mestečko Bol na južnej strane ostrova. Ponúka jednak pokoj a súkromie, ale i žijúce centrum, pokiaľ sa budete chcieť kultúrne vyžiť. Mestečko je situované pozdĺž pláže, takže vlastne z ktoréhokoľvek apartmánu budete mať k vode blízko. Symbolom sa stala pláž nazývaná Zlatni rat, akýsi oblázkový poloostrov dlhý 600 metrov, zasahujúci ako šíp kolmo do mora. Celá oblasť je veľmi dobre prispôsobená pre vodné športy, požičovňu skútrov, vodné lyže alebo kurzy potápania sú dostupné na každom rohu. Doporučujeme taktiež vypožičať si bicykel a prejsť ostrov po malebných a romantických cestičkách.

Najnovšie recenzie Chorvátsko - Brač

22.07.2014 - Anonym - Prečítané: - Dátum pobytu: 12.7. - 19.7.2014

 • Celkom: 8,3
 • 8,5 Ubytovanie
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
na ostrově brač se nám líbilo, scházelo ovšem více atrakcí v okolí pro děti. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
cena odpovídala kvalitě, pokoj nebyl špatný, řešili jsme sice pár problému ihned po příjezdu jako to, že jsme nemeli dostatek povlečení, nesvítila žárovka, tekla voda na záchodě, špatný odtok vody ve sprchovém koutě, nefungovala wifi apod,- ale po komunikaci s tzv.paní domácí-která mela ubytování hostů na starost se ihned pár věcí dokázalo opravit a to jak zavoláním nějakého opraváře druhý den, nebo její snahou a ochotou daný problém vyřešit, takže jsme celkově byli spokojeni., ale jak říkám, bylo to hlavně výbornou snahou paní domácí nám pomoci- za to ji chválíme.

Strava
měli jsme vlastní nakoupenou u nás v č.r.,

Služby hotela
jednou jsme si i u nich mohli vyprat v pračce prádlo- super- chválíme

Pláž
v okolí apartmánu bylo více pláží tak do 2.km, kvůli synovi jsme nevyužili kamenitou pláž cirka 100m od apartmánu, ale jezdili jsme asi 2.km autem na městskou pláž, byl tam lepší vstup do moře pro děti., moře i pláž byla čistá. pro vyložené šnorchlování a objevování nějakých podmořských krás to ale nebylo, za to výhoda byla že na pláži nebyla hlava na hlavě ale byl tam klid a pomín lidi. to se nám líbilo. Na ostrově brač bylo mnoho českých turistů.

Apartmány Fabian, Brač, Chorvátsko Anonym 2014-07-22 8.3 1 10 Apartmány Fabian

09.07.2014 - Vladimír Nývlt - Prečítané: 14× - Dátum pobytu: 29.6. - 6.7.2014

 • Celkom: 8,6
 • 6,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velká spokojenost. Nespokojenost s animačním programem ,který probíhal ve francouštině Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Krásné

Strava
super, bez problémů. Doplňování už při polovičním množství - parádička

Služby hotela
Informace o animačních programech nedostačující, je to moc hetelových budov, takže chaos

Pláž
pod hotelem brouzdaliště,z druhé strany pláž pěkná upravená - pohodička

Waterman Svpetrvs Resort, Brač, Chorvátsko Vladimír Nývlt 2014-07-09 8.6 1 10 SunConnect Waterman Supertus Resort

08.07.2014 - Pavel K. - Prečítané: 57× - Dátum pobytu: 28.6. - 5.7.2014

 • Celkom: 9,8
 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi pozitivní, příjemně strávený týden; samotné městečko Bol upravené, pěkná promenáda, od hotelu vzdálené cca 10-15 min chůze. Jedinou malou pihou na kráse (z našeho pohledu) byla cesta na pláž, která nám trvala cca 8 min od hotelu. Nejsme příznivci "hromadných pláží", takže jsme vyhledali malou pláž s kameny. Během koupání nebylo tedy možné využívat služeb hotelu. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Plně vyhovující, čisté, uklizené, příjemné a ochotné pokojské, vyhovoval nám typ ubytování v "domečku".

Strava
Naprostá spokojenost, každý den možnost ochutnat nové jídlo, dostatek ryb, salátů, zákusků, ovoce, zmrzliny, personálem neustále doplňované.

Služby hotela
Z mého pohledu nadstandardní, ani jsem je nevyužili. Nabídky půjčení kol, tenisového kurtu, fitness, různé aktivity v hotelu, u bazénu.

Pláž
Pláž - viz celkové hodnocení. Pláž i moře čisté, spousta atrakcí.

Bluesun Hotel Bonaca, Brač, Chorvátsko Pavel K. 2014-07-08 9.8 1 10 Bluesun Hotel Bonaca

08.07.2014 - Ctibor Haluza - Prečítané: 53× - Dátum pobytu: 28.6. - 5.7.2014

 • Celkom: 9,2
 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Skvělé,jsem tam už po desáté Zobraziť celú recenziu

Strava
Výborné jjídlo,výběr stravy

Pláž
Jedna z nejlepších v Chorvatsku

Bluesun Hotel Bonaca, Brač, Chorvátsko Ctibor Haluza 2014-07-08 9.2 1 10 Bluesun Hotel Bonaca

01.07.2014 - Lenka Krčová - Prečítané: 12× - Dátum pobytu: 21.6. - 28.6.2014

 • Celkom: 9,6
 • 9 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
celkový dojem bol výborný! Určite sa tam plánujem vrátiť Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Izby boli pekné s pohodlnou posteľou, komplet zariadené, terasa bola obrovská s výhľadom na more, kľudný, tichý domček

Strava
stravu sme si zabezpečovali sami a k tomu nám dopomohol aj murovaný krb na spoločnej terase ktorý bol neustále k dispozícii

Služby hotela
tento hotel neponúkal žiadne služby, ale majitelia, ktorý tam zároveň bývajú boli milí a príjemný

Pláž
Pláže na každý smer od tohoto hotela boli čisté s pekným vstupom do vody, či už boli balvanovyté, alebo jemne štrkové, voda bola čistučká, priezračná ideálna na potápanie. Kam oko dovidelo, bolo len pár dalších turistou, čo zabezpečilo súkromie na každej pláži. Zranenie stupením na morského ježka nehrozilo, boli dalej od brehu a v hlbšej vode

Vila Sarah, Brač, Chorvátsko Lenka Krčová 2014-07-01 9.6 1 10 Vila Sarah

Všetky recenzie Chorvátsko - Brač

Potrebujete poradiť?

Volajte zadarmo Po-Ne 7-22 hod 0800 900 100