Česká republika - Južná Morava Česká republika

 • Popis

  Juhomoravský kraj tvorí bez nadstávky križovatku Európy.

  Od pradávna sa na jeho území pretínali cesty medzi západom, severom a juhom. I dnes láka tento kraj na juhovýchode Českej republiky nielen svojou polohou neďaleko hraníc, ale i množstvom historických pamiatok a prírodných atraktivít, z ktorých niektoré dokonca chráni UNESCO. Ďalším dôvodom prečo juhomoravský kraj navštíviť sú bez sporu jeho srdeční, pohostinní a hlavne hrdí obyvatelia, ktorí sú pyšní na to, že žijú práve na južnej Morave. A podľa všetkého majú na svoju hrdosť naozaj nárok, len posúďte sami.

  Prehliadku krajom je nutne začať jeho metropolou, ktorá je druhé najväčšie mesto republiky Brno. Toto mesto je mestom histórie, kultúry i priemyslu, rozkladajúcim sa na sútoku Svratky a Svitavy, predstavuje prirodzené spádové centrum celej južnej Moravy. V Brne nájdeme mnoho pozoruhodností, ale bohužiaľ sa na túto stránku všetky nevojdú. Navštívte trebárs unikátne múzeum prehistórie, v pavilónu Anthropos nájdete dokonca i preparovaného mamuta. Okrem iného sa v moravskom hlavnom meste koná každoročne približne 50 medzinárodných veľtrhov a výstav. Každému motorovému nadšencovi je potom veľmi dobre známy slávny Masarykov okruh-Autodrom Brno. A pokiaľ vo veľkomeste zatúžite po rekreácii, kúpaniu a pamiatkach zájdite si na Brnenskú priehradu a potom trebárs na hrad Špilberk.

  Nemajte strach, mesto ponúka i mnoho zábavných centier, obchodov, športovísk, divadiel, klubov a diskoték. Ale nejde opomenúť ani architektonické perly v okolí Brna - renesančný zámok v Bučoviciach, barokový zámok v Slavkove u Brna a tiež gotický kláštor v Predkláštorí u Tišnova s unikátnym gotickým portálom. Ďalšia Vaša cesta po kraji by mala viesť do Moravského krasu a jeho okolia. Uvidíte tu tajomné jaskyne a hlboké údolia, ktorých úbočie lemujú skalné masívy a kde sa strácajú vodné toky tiež s lesami, nad ktorými naraz preblesknú veže hradov alebo kopule pútnych miest. Pocity pri pobyte na dne našej najhlbšej priepasti Macochy alebo pri plavbe po podzemnej riečke zažijete len tu.

  Ďalej potom v juhomoravskom kraji môžete navštíviť hneď štyri miesta chránené UNESCO: Lednicko-valtický areál, Vilu Tugendhat v Brne, chránenú krajinnú oblasť Pálava a chránenú krajinnú oblasť Biele Karpaty - všetky sú na zozname právom a ani u jedného z miest nebudete svojej návštevy ľutovať. Rozpisovať sa o nich a krásach kraja podrobne by bolo zbytočné, ich veľkoleposť a nádheru slová aj tak dokážu zachytiť len napol. Pokiaľ chcete naozaj poznať južnú Moravu, jej obyvateľov a vôbec tunajšiu atmosféru, nezostane Vám než sa do kúzelného kraja vína a vínnych sklepov vypraviť osobne. To všetko je tiež jednou z dominánt tejto oblasti, vína z Južnej Moravy sú známe nielen v Českej republike ale i u ozajstných znalcov z celého sveta. A pokiaľ ste neprišli len piť, tak ani o šport tu nie je núdza, vyskúšajte napríklad niektoré z mnoho cyklotrás, ktoré sa nachádzajú na území celého kraja a všetkých jeho častí.

  O atmosfére vo vyhlásenom vinárskom kraji bolo napísané a rozprávané mnoho, ale dokiaľ to nepoznáte na vlastnej koži, nepoznáte Moravu.

Najnovšie recenzie Česká republika - Južná Morava

12.08.2014 - Tomáš Rozehnal - Prečítané: - Dátum pobytu: 3.8. - 6.8.2014

 • Celkom: 4,6
 • 1,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 9 Okolie
 • 2 Cena

Celkové zhrnutie
Krásné místo pro cyklistiku a pro ochutnávku velmi dobrého vína. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Celkový dojem z ubytování je velmi špatný. Příjezd k penzionu a parkování v pořádku. S tím že budou sociální zařízení společné jsme věděli, ale že kuchyňka je o patro níž už ne. I to by jsme překousli kdyby byla na pokoji alespoň malá chladnička, ale tam se nacházela jen varná konvice. Ubytování je v klidné a příjemné lokalitě a za okny nám pěkně frčel vlak. Paní domácí nás sice uspokojovala že poslední vlak jede 22:30, ale že první jede 5:30 nám již pozapomněla upozornit. A poslední černá kaňka byla asi ta když nás v den odjezdu upozornil jeden nájemník že po terase běhají myši. Asi jim chutnají zbytky zrní od papoušku kteří taky ráno krásně zpívali. To by se dalo ještě překousnout, jenže když pak pán našel hovínka i u ledničky, protože kuchyňka je propojení a otevřená s terasou, to už bylo teda moc. Opravdu kvalita velmi nízká.

Strava
Strava byla příjemná v jednom místním pohostinství.

Penzion V Aleji, Južná Morava, Česká republika Tomáš Rozehnal 2014-08-12 4.6 1 10 PENZION V ALEJI

07.08.2014 - Anonym - Prečítané: 38× - Dátum pobytu: 22.6. - 29.6.2014

 • Celkom: 7,4
 • 7,5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 7 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Služby a hotel kvalitou odpovídající ceně, všechno v pořádku, líbilo se nám tam Zobraziť celú recenziu

HOTEL LÁZNĚ KOSTELEC, Južná Morava, Česká republika Anonym 2014-08-07 7.4 1 10 HOTEL LÁZNĚ KOSTELEC

29.07.2014 - Ladislava Chmelíková - Prečítané: 10× - Dátum pobytu: 19.7. - 26.7.2014

 • Celkom: 6
 • 3,5 Ubytovanie
 • 10 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
pěkná dovolená Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
neodpovídalo popisu v nabídce, na počet ubytovaných bylo málo místa,pro všechny ubytované pouze 1lednice zastaralá a 1rychlovarná konvice

Strava
stravu jsme neměli v objednávce

Služby hotela
byla tam pouze 1 kantýna s pitím, ale obsluha byla ochotná

Pláž
koupání dostupnost a čístota byly v pořádku

UBYTOVÁNÍ A BAZÉN TURIST PASOHLÁVKY, Južná Morava, Česká republika Ladislava Chmelíková 2014-07-29 6 1 10 UBYTOVÁNÍ A BAZÉN TURIST PASOHLÁVKY

23.07.2014 - Michaela Hejdová - Prečítané: 31× - Dátum pobytu: 18.7. - 20.7.2014

 • Celkom: 9,6
 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 8 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi krásná příroda okolo i v centru Luhačovic. Moc se nám líbila Cesta Zdraví, kde jsme si všichni skvěle zacvičili a protáhli tělo. Vše na nás působilo pozitivním dojmem. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
S ubytováním jsme byli naprosto spokojeni. Vše bylo čisté a voňavé. Cítili jsme se tam velmi příjemně.

Strava
Snídaně i večeře jsou velmi chutné a v jiných restauracích nám taky chutnalo.

Služby hotela
Personál byl příjemný a obětavý.

Pláž
Jediná věc, která nám vadila, byli ty kameny,protože jsme neměli do vody obuv, ale jinak se nám líbilo na lodičkách a šlapadlech.

Vyhlídka (Luhačovice), Južná Morava, Česká republika Michaela Hejdová 2014-07-23 9.6 1 10 VYHLÍDKA - Luhačovice

12.07.2014 - Anonym - Prečítané: 100×

 • Celkom: 4,6
 • 6 Ubytovanie
 • 3 Strava
 • 5 Okolie
 • 3 Cena

Celkové zhrnutie
Hotel se nachází uprostřed lesů v rekreační oblasti Lučina. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Byli jsme ubytováni v pěkném rekonstruovaném pokoji s TV - slabší signál, některé z celkem 6-ti kanálů nebylo možno sledovat.

Co se týká úklidu - myslím si , že v hotelu této kategorie by se měly vynášet odpadky alespoň jednou za dva dny. Bohužel jsme si museli říct sami o vynešení koše + doplnění toal. papíru!

Strava
Snídaně formou švédských stolů byly dobré, chybělo však ovoce.

Večere - výběr z menu - porce malé.(Domnívám se, že hlavně pánové měli po večeři ještě hlad)

Chválím však příjemné slečny servírky.

Služby hotela
Již v informačním dopise jsme byli nalákáni na bohaté kulturní a sportovní vyžití. To samé nám pan majitel přislíbil na informačním povídání o hotelu Radějov.

Bohužel taneční večer s živou hudbou se nekonal z důvodu nepřízně počasí - ten večer však nepršelo!

Také návštěva vinného sklípku se nekonala ( z důvodu malého počtu účastníků).

Závěrečné opékání špekáčků ( na které se děti těšily celý týden) se také nekonalo z důvodu nepřízně počasí - ten večer opět nepršelo!!!

Pláž
Pláž u přehrady Lučina je travnatá, byla čerstvě posekána a připravena.Vstup do vody je pozvolný nebo po schodech. Doporučuji obuv do vody - dno je velmi kluzké. Voda byla příjemná.

Radějov, Južná Morava, Česká republika Anonym 2014-07-12 4.6 1 10 Radějov

Všetky recenzie Česká republika - Južná Morava

Potrebujete poradiť?

Volajte zadarmo Po-Ne 7-22 hod 0800 900 100