Česká republika - Južná Morava Česká republika

 • Popis

  Juhomoravský kraj tvorí bez nadstávky križovatku Európy.

  Od pradávna sa na jeho území pretínali cesty medzi západom, severom a juhom. I dnes láka tento kraj na juhovýchode Českej republiky nielen svojou polohou neďaleko hraníc, ale i množstvom historických pamiatok a prírodných atraktivít, z ktorých niektoré dokonca chráni UNESCO. Ďalším dôvodom prečo juhomoravský kraj navštíviť sú bez sporu jeho srdeční, pohostinní a hlavne hrdí obyvatelia, ktorí sú pyšní na to, že žijú práve na južnej Morave. A podľa všetkého majú na svoju hrdosť naozaj nárok, len posúďte sami.

  Prehliadku krajom je nutne začať jeho metropolou, ktorá je druhé najväčšie mesto republiky Brno. Toto mesto je mestom histórie, kultúry i priemyslu, rozkladajúcim sa na sútoku Svratky a Svitavy, predstavuje prirodzené spádové centrum celej južnej Moravy. V Brne nájdeme mnoho pozoruhodností, ale bohužiaľ sa na túto stránku všetky nevojdú. Navštívte trebárs unikátne múzeum prehistórie, v pavilónu Anthropos nájdete dokonca i preparovaného mamuta. Okrem iného sa v moravskom hlavnom meste koná každoročne približne 50 medzinárodných veľtrhov a výstav. Každému motorovému nadšencovi je potom veľmi dobre známy slávny Masarykov okruh-Autodrom Brno. A pokiaľ vo veľkomeste zatúžite po rekreácii, kúpaniu a pamiatkach zájdite si na Brnenskú priehradu a potom trebárs na hrad Špilberk.

  Nemajte strach, mesto ponúka i mnoho zábavných centier, obchodov, športovísk, divadiel, klubov a diskoték. Ale nejde opomenúť ani architektonické perly v okolí Brna - renesančný zámok v Bučoviciach, barokový zámok v Slavkove u Brna a tiež gotický kláštor v Predkláštorí u Tišnova s unikátnym gotickým portálom. Ďalšia Vaša cesta po kraji by mala viesť do Moravského krasu a jeho okolia. Uvidíte tu tajomné jaskyne a hlboké údolia, ktorých úbočie lemujú skalné masívy a kde sa strácajú vodné toky tiež s lesami, nad ktorými naraz preblesknú veže hradov alebo kopule pútnych miest. Pocity pri pobyte na dne našej najhlbšej priepasti Macochy alebo pri plavbe po podzemnej riečke zažijete len tu.

  Ďalej potom v juhomoravskom kraji môžete navštíviť hneď štyri miesta chránené UNESCO: Lednicko-valtický areál, Vilu Tugendhat v Brne, chránenú krajinnú oblasť Pálava a chránenú krajinnú oblasť Biele Karpaty - všetky sú na zozname právom a ani u jedného z miest nebudete svojej návštevy ľutovať. Rozpisovať sa o nich a krásach kraja podrobne by bolo zbytočné, ich veľkoleposť a nádheru slová aj tak dokážu zachytiť len napol. Pokiaľ chcete naozaj poznať južnú Moravu, jej obyvateľov a vôbec tunajšiu atmosféru, nezostane Vám než sa do kúzelného kraja vína a vínnych sklepov vypraviť osobne. To všetko je tiež jednou z dominánt tejto oblasti, vína z Južnej Moravy sú známe nielen v Českej republike ale i u ozajstných znalcov z celého sveta. A pokiaľ ste neprišli len piť, tak ani o šport tu nie je núdza, vyskúšajte napríklad niektoré z mnoho cyklotrás, ktoré sa nachádzajú na území celého kraja a všetkých jeho častí.

  O atmosfére vo vyhlásenom vinárskom kraji bolo napísané a rozprávané mnoho, ale dokiaľ to nepoznáte na vlastnej koži, nepoznáte Moravu.

Najnovšie recenzie Česká republika - Južná Morava

Celkom: 9,4 Úžasná dovolená na kterou se rádi vrátíme. Hotel úžasný, okolí na výlety výborné a to vše završeno skvělým moravským vínem, no prostě...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Úžasná dovolená na kterou se rádi vrátíme. Hotel úžasný, okolí na výlety výborné a to vše završeno skvělým moravským vínem, no prostě dovolená jak má být. Češi hodně jezdí k moři, ale naše krajina je stejně nejlepší. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel odpovídá počtu hvězdičkám. Všechen personál usměvavý, milý a příjemný, na recepci na vždy poradili kam na výlet, kam na víno...čuměli jsme na to s otevřenou pusou jak se k nám chovali, no prostě perfektní.

Strava
Večeře byly úžasné a velmi chutné. Vždy jsme si vybrali, co se týče snídaní, byla to klasika česká, takže za nás perfektní.

Služby hotela
Naštvala nás jediná věc a to ta, že objednaní na různé procedury má chodit předem na e-mail, ale nám nic nepřišlo a tak jsme se museli rezervovat na místě ale bohužel ne na vše. Vyzkoušeli jsme tak whirpool a sauny. Na pokoj nám volali z recepce wellnes, že prý máme objednaný masáže a zábaly, ale bohužel jsme o tom nevěděli a jelikož jsme plánovali jinou akci, přišli jsme o to. Později jsme se ptali proč to bylo uděláno takto a bylo nám řečeno že pokud se samy předem nerezervujeme, tak si nás rezervují samy. Jenže nám nic na e-mail nepřišlo, takže bohužel. A paní, s kterou jsme to řešili byla celkem nepříjemná a řekla nám, že příště nemáme výletovat a věnovat se procedůrám. Jenomže my okolí neznáme a bylo hezky volili jsme raději výlety.

Jan M., 24.08.2016, Dátum pobytu: 16.8. - 18.8.2016
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel:Centro

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Centro, Južná Morava, Česká republika Jan M. 2016-08-24 9.4 1 10 WINE WELLNESS HOTEL CENTRO

Celkom: 7,2 Dovolená byla velmi příjemná, rodina byla celkem spokojená.

 • 7,5 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 10 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Dovolená byla velmi příjemná, rodina byla celkem spokojená. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj byl čistý, pravidelně uklízený. Ve skříni bylo pouze jedno ramínko, postrádali jsme vysoušeč vlasů.

Strava
Snídaně byly formou švédského stolu, standard - sýr, dva druhy salámu, párky, vejce, máslo, med, müsli,.... a nepříliš dobré sladké pečivo. K pití byl velmi dobrý džus, káva, mléko a čaj.

Večeře nám nechutnaly - nedopečené kuřecí stehýnko, nedovařené brambory.

V nabídce bylo málo ovoce a zeleniny.

Služby hotela
Využili jsme sportovní karty na minigolf a bazén. Personál hotelu byl milý a vstřícný.

Pláž
Voda v bazénech byla čistá a teplá, okolí bylo čisté, dostatek lehátek.

Helena, 23.08.2016, Dátum pobytu: 18.8. - 20.8.2016
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel:HOTEL LÁZNĚ KOSTELEC

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

HOTEL LÁZNĚ KOSTELEC, Južná Morava, Česká republika Helena 2016-08-23 7.2 1 10 HOTEL LÁZNĚ KOSTELEC

Celkom: 4,8 Morava je nádherná,určitě se tan vrátíme :)

 • 4,5 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 6 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
Morava je nádherná,určitě se tan vrátíme :) Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Holky na recepci skvely vzdy ochotne poradily.ubytovani ciste,pekne.dalsi den nam pani uklizecky ustlaly jen jednu postel.tak radsi nemeli uklizet zadnou vypadalo to divne.

Strava
Co se tyce stravovani 2 hod jsme cekali na jidlo,kdyz jsme chteli platit cekali jsme dalsi pul hodinu na cisnika a na zaver jsme meli jeste priuctovano neco jineho co jsme si neobjednali.prvni den jidlo vyborne pak uz se zhorsovali porce nebyli jsme jediny kdo na to upozornil.snidane od 7 a ve ctvrt na 8 tam jeste nikdo nebyl.

Služby hotela
Wellness vynikajici.V popisu hotelu psan bowling pardon jsou to stare kuzelky sal bez obsluhy,hudby atd skoda.Mistni atrakce cimbalka celkem fajn az na zvolene prostory venku na dvore kam meli ubytovani okna.Rodiny ktere sli spat se nevyspali ani v pozdnich hodinach.hoste si take stezovali recepcni.

Barbora, 23.08.2016, Dátum pobytu: 15.8. - 19.8.2016
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel:Centro

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Centro, Južná Morava, Česká republika Barbora 2016-08-23 4.8 1 10 WINE WELLNESS HOTEL CENTRO

Celkom: 10 Byl to moc příjemný pobyt v čistém a klidném prostředí.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Byl to moc příjemný pobyt v čistém a klidném prostředí. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Celkový dojem byl super. Vše bylo čisté a upravené.

Strava
Strava byla obyčejná ale velmi dobrá. Jen ubrousky k jídlu nám chyběli!!

Služby hotela
Byly úměrné ceně zájezdu. Celková spokojenost

Pláž
Kvalita vody nebyla na koupání. Ale to je asi problém celé Vranovské přehrady.

Eva Jandová, 18.08.2016, Dátum pobytu: 12.8. - 15.8.2016
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel:Penzion Nova

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Penzion Nova, Južná Morava, Česká republika Eva Jandová 2016-08-18 10 1 10 NOVA penzion

Celkom: 8,2 Příjemné zázemí pro výlety na kole a pod. po okolí.

 • 8 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 8 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
Příjemné zázemí pro výlety na kole a pod. po okolí. Zobraziť celú recenziu

Anonym, 16.08.2016, Dátum pobytu: 5.8. - 12.8.2016
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel:Zámecký penzion Rotunda

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Zámecký penzion Rotunda, Južná Morava, Česká republika Anonym 2016-08-16 8.2 1 10 ZÁMECKÝ PENZION ROTUNDA

Všetky recenzie Česká republika - Južná Morava

Potrebujete poradiť?

Po-Ne 7-22 hod +421 2 2064 8220