Česká republika - Južná Morava Česká republika

 • Popis

  Juhomoravský kraj tvorí bez nadstávky križovatku Európy.

  Od pradávna sa na jeho území pretínali cesty medzi západom, severom a juhom. I dnes láka tento kraj na juhovýchode Českej republiky nielen svojou polohou neďaleko hraníc, ale i množstvom historických pamiatok a prírodných atraktivít, z ktorých niektoré dokonca chráni UNESCO. Ďalším dôvodom prečo juhomoravský kraj navštíviť sú bez sporu jeho srdeční, pohostinní a hlavne hrdí obyvatelia, ktorí sú pyšní na to, že žijú práve na južnej Morave. A podľa všetkého majú na svoju hrdosť naozaj nárok, len posúďte sami.

  Prehliadku krajom je nutne začať jeho metropolou, ktorá je druhé najväčšie mesto republiky Brno. Toto mesto je mestom histórie, kultúry i priemyslu, rozkladajúcim sa na sútoku Svratky a Svitavy, predstavuje prirodzené spádové centrum celej južnej Moravy. V Brne nájdeme mnoho pozoruhodností, ale bohužiaľ sa na túto stránku všetky nevojdú. Navštívte trebárs unikátne múzeum prehistórie, v pavilónu Anthropos nájdete dokonca i preparovaného mamuta. Okrem iného sa v moravskom hlavnom meste koná každoročne približne 50 medzinárodných veľtrhov a výstav. Každému motorovému nadšencovi je potom veľmi dobre známy slávny Masarykov okruh-Autodrom Brno. A pokiaľ vo veľkomeste zatúžite po rekreácii, kúpaniu a pamiatkach zájdite si na Brnenskú priehradu a potom trebárs na hrad Špilberk.

  Nemajte strach, mesto ponúka i mnoho zábavných centier, obchodov, športovísk, divadiel, klubov a diskoték. Ale nejde opomenúť ani architektonické perly v okolí Brna - renesančný zámok v Bučoviciach, barokový zámok v Slavkove u Brna a tiež gotický kláštor v Predkláštorí u Tišnova s unikátnym gotickým portálom. Ďalšia Vaša cesta po kraji by mala viesť do Moravského krasu a jeho okolia. Uvidíte tu tajomné jaskyne a hlboké údolia, ktorých úbočie lemujú skalné masívy a kde sa strácajú vodné toky tiež s lesami, nad ktorými naraz preblesknú veže hradov alebo kopule pútnych miest. Pocity pri pobyte na dne našej najhlbšej priepasti Macochy alebo pri plavbe po podzemnej riečke zažijete len tu.

  Ďalej potom v juhomoravskom kraji môžete navštíviť hneď štyri miesta chránené UNESCO: Lednicko-valtický areál, Vilu Tugendhat v Brne, chránenú krajinnú oblasť Pálava a chránenú krajinnú oblasť Biele Karpaty - všetky sú na zozname právom a ani u jedného z miest nebudete svojej návštevy ľutovať. Rozpisovať sa o nich a krásach kraja podrobne by bolo zbytočné, ich veľkoleposť a nádheru slová aj tak dokážu zachytiť len napol. Pokiaľ chcete naozaj poznať južnú Moravu, jej obyvateľov a vôbec tunajšiu atmosféru, nezostane Vám než sa do kúzelného kraja vína a vínnych sklepov vypraviť osobne. To všetko je tiež jednou z dominánt tejto oblasti, vína z Južnej Moravy sú známe nielen v Českej republike ale i u ozajstných znalcov z celého sveta. A pokiaľ ste neprišli len piť, tak ani o šport tu nie je núdza, vyskúšajte napríklad niektoré z mnoho cyklotrás, ktoré sa nachádzajú na území celého kraja a všetkých jeho častí.

  O atmosfére vo vyhlásenom vinárskom kraji bolo napísané a rozprávané mnoho, ale dokiaľ to nepoznáte na vlastnej koži, nepoznáte Moravu.

Najnovšie recenzie Česká republika - Južná Morava

Celkom: 7,8 Pozitivní dojem z ubytování, wellness centrem, v blízkosti hotelu zábavní centrum Excalibur world. Doporučuji jak pro dospělé (hned vedle...

 • 8,5 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 8 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Pozitivní dojem z ubytování, wellness centrem, v blízkosti hotelu zábavní centrum Excalibur world. Doporučuji jak pro dospělé (hned vedle casino), tak pro rodiny s dětmi Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
čistý pokoj, denně uklízený a doplňovaný, kompletně vybavený (lednička, trezor, klimatizace, topení v podlaze), i když CRT televize je už dnes minulostí. Krásná koupelna. Internet (Wi-Fi) ve všech pokojích.

Strava
Tady vidím menší nedostatek u večeře. Menší výběr, než bývá u 4* zvykem (4 hlavní jídla, 1 polévka) a hlavně malé nádoby s jídlem, takže když přišlo 20 lidí na večeři, bylo jídlo okamžitě pryč a muselo se čekat, až přinesou další (doplňování bylo rychlé). Snídaně pestré, vše co má být, několik druhů salámů, sýrů, vajíčka na všechny způsoby, párky atd), plná spokojenost. Velice kladně na nás zapůsobila volba z 12 druhů sypaných čajů.

Služby hotela
Velice ochotný personál, wellness (neomezený vstup do bazénu 22x8m - zapůjčení županů á 50,- Kč, parní lázeň a sauna v ceně, whirpool za příplatek), bary, restaurace, sportcentrum,

Pláž
čistý bazén s průzračnou vodou, vstup uprostřed do cca 120 cm, do krajů se zvětšuje hloubka až na cca 150 cm. Dětský bazének. Teplota vody 28°C, prostory 30°C.

Zuzana B., 01.02.2015, Dátum pobytu: 16.1. - 18.1.2015
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel:Savannah (Znojmo/Hatě)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Savannah (Znojmo/Hatě), Južná Morava, Česká republika Zuzana B. 2015-02-01 7.8 1 10 Savannah (Znojmo/Hatě)

Celkom: 9,8 Byli jsme velice spokojeni

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 9 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Byli jsme velice spokojeni Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Perfektní

Strava
Výborna

Služby hotela
Služby hotelu nám vyhovovali

Vlastimil Prokop, 08.01.2015, Dátum pobytu: 2.1. - 4.1.2015
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel:Centro

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Centro, Južná Morava, Česká republika Vlastimil Prokop 2015-01-08 9.8 1 10 WINE WELLNESS HOTEL CENTRO

Celkom: 10 Vemi pěkné wellness a příjemná obsluha

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Vemi pěkné wellness a příjemná obsluha Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Apartmán prostorný s velmi dobrým vybavením včetně kuchyňského koutu

Strava
Kuchař je fantastický a skladba jídel i způsob servirování byl na velmi výsoké úrovni

Pláž
.......................

Stanislav S., 07.01.2015, Dátum pobytu: 28.12.2014 - 4.1.2015
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel:Wellness Hotel Rezidence Ambra

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Hotel Ambra v zimě 1 fotografia

Wellness Hotel Rezidence Ambra, Južná Morava, Česká republika Stanislav S. 2015-01-07 10 1 10 Ambra

Celkom: 2,8 Najit hotel je obtizne,misto apartmanu pro 4 jsme dostali pro dva.Toaleta a vana rozbite.Vetrani ucpane.Sedacka a kresla spinava.Jedine...

 • 2 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 5 Okolie
 • 1 Cena

Celkové zhrnutie
Najit hotel je obtizne,misto apartmanu pro 4 jsme dostali pro dva.Toaleta a vana rozbite.Vetrani ucpane.Sedacka a kresla spinava.Jedine plus je pohodlna postel.Jet si odpocinout a bydlet primo nad pivnici k nezaplaceni.Necekejte,ze se vyspite.Wellness? jo,skvela relaxacni masaz( to je bez ironie).Ale nejake jine sluzby? Ani omylem...jine masaze? ne.Kosmetika? davno ne.Maji naprosto klamavou reklamu.Toto neni wellness,ale normalni hotel stary pres dvacet let.to same i upravy....s detskym bazenemm a dvouma vyrivkama ( stare stejne jak hotel) Sauna...funguje na dobre slovo.Byla mi tam zima!....Jidlo hooodne podprumerne.Co zachranilo nas pobyt od uplne katastrofy byl opravdu jen personal...Ale bohuzel personal vam neda odpocinek,za kterym tam jedete.Rozhodne nedoporucuji!!! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Strašnééé

Strava
podprumerne

Služby hotela
ackoliv maji v nazvu wellness ,zadny wellness to neni!!!!!! krome relaxacni masaze ,tam jine sluzby nejsou!Ikdyz vam trdi,ze neni problem objednat si cokoliv z jejich nabidky.

Anonym, 27.10.2014, Dátum pobytu: 24.10. - 26.10.2014
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel:Synot

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Synot, Južná Morava, Česká republika Anonym 2014-10-27 2.8 1 10 Synot Stare Mesto

Celkom: 2,2 najhoršia dovolenka nášho života

 • 1 Ubytovanie
 • 1 Strava
 • 7 Okolie
 • 1 Cena

Celkové zhrnutie
najhoršia dovolenka nášho života Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
izba špinavá, na stenách pavučiny, posteľná bielizeň nekvalitne vypratá, kúpeľňa hrozná, všetko ako pred štyridsiatimi rokmi. Nekúrilo sa i keď bolo veľmi chladno a vlhko.

Strava
Sľubované stravovanie formou bufetov nebolo. Strava bola nekvalitná a bolo jej veľmi málo. Personál v jedálni neochotný, priestory veľmi stiesnené.

Služby hotela
ŽIADNE!!!!!!

Peter S., 30.09.2014, Dátum pobytu: 20.9. - 27.9.2014
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel:LD PRAHA

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

LD PRAHA, Južná Morava, Česká republika Peter S. 2014-09-30 2.2 1 10 LÁZEŇSKÝ LÉČEBNÝ DŮM PRAHA

Všetky recenzie Česká republika - Južná Morava

Potrebujete poradiť?

Volajte zadarmo Po-Ne 7-22 hod 0800 900 100