Česká republika - Južná Morava Česká republika

 • Popis

  Juhomoravský kraj tvorí bez nadstávky križovatku Európy.

  Od pradávna sa na jeho území pretínali cesty medzi západom, severom a juhom. I dnes láka tento kraj na juhovýchode Českej republiky nielen svojou polohou neďaleko hraníc, ale i množstvom historických pamiatok a prírodných atraktivít, z ktorých niektoré dokonca chráni UNESCO. Ďalším dôvodom prečo juhomoravský kraj navštíviť sú bez sporu jeho srdeční, pohostinní a hlavne hrdí obyvatelia, ktorí sú pyšní na to, že žijú práve na južnej Morave. A podľa všetkého majú na svoju hrdosť naozaj nárok, len posúďte sami.

  Prehliadku krajom je nutne začať jeho metropolou, ktorá je druhé najväčšie mesto republiky Brno. Toto mesto je mestom histórie, kultúry i priemyslu, rozkladajúcim sa na sútoku Svratky a Svitavy, predstavuje prirodzené spádové centrum celej južnej Moravy. V Brne nájdeme mnoho pozoruhodností, ale bohužiaľ sa na túto stránku všetky nevojdú. Navštívte trebárs unikátne múzeum prehistórie, v pavilónu Anthropos nájdete dokonca i preparovaného mamuta. Okrem iného sa v moravskom hlavnom meste koná každoročne približne 50 medzinárodných veľtrhov a výstav. Každému motorovému nadšencovi je potom veľmi dobre známy slávny Masarykov okruh-Autodrom Brno. A pokiaľ vo veľkomeste zatúžite po rekreácii, kúpaniu a pamiatkach zájdite si na Brnenskú priehradu a potom trebárs na hrad Špilberk.

  Nemajte strach, mesto ponúka i mnoho zábavných centier, obchodov, športovísk, divadiel, klubov a diskoték. Ale nejde opomenúť ani architektonické perly v okolí Brna - renesančný zámok v Bučoviciach, barokový zámok v Slavkove u Brna a tiež gotický kláštor v Predkláštorí u Tišnova s unikátnym gotickým portálom. Ďalšia Vaša cesta po kraji by mala viesť do Moravského krasu a jeho okolia. Uvidíte tu tajomné jaskyne a hlboké údolia, ktorých úbočie lemujú skalné masívy a kde sa strácajú vodné toky tiež s lesami, nad ktorými naraz preblesknú veže hradov alebo kopule pútnych miest. Pocity pri pobyte na dne našej najhlbšej priepasti Macochy alebo pri plavbe po podzemnej riečke zažijete len tu.

  Ďalej potom v juhomoravskom kraji môžete navštíviť hneď štyri miesta chránené UNESCO: Lednicko-valtický areál, Vilu Tugendhat v Brne, chránenú krajinnú oblasť Pálava a chránenú krajinnú oblasť Biele Karpaty - všetky sú na zozname právom a ani u jedného z miest nebudete svojej návštevy ľutovať. Rozpisovať sa o nich a krásach kraja podrobne by bolo zbytočné, ich veľkoleposť a nádheru slová aj tak dokážu zachytiť len napol. Pokiaľ chcete naozaj poznať južnú Moravu, jej obyvateľov a vôbec tunajšiu atmosféru, nezostane Vám než sa do kúzelného kraja vína a vínnych sklepov vypraviť osobne. To všetko je tiež jednou z dominánt tejto oblasti, vína z Južnej Moravy sú známe nielen v Českej republike ale i u ozajstných znalcov z celého sveta. A pokiaľ ste neprišli len piť, tak ani o šport tu nie je núdza, vyskúšajte napríklad niektoré z mnoho cyklotrás, ktoré sa nachádzajú na území celého kraja a všetkých jeho častí.

  O atmosfére vo vyhlásenom vinárskom kraji bolo napísané a rozprávané mnoho, ale dokiaľ to nepoznáte na vlastnej koži, nepoznáte Moravu.

Najnovšie recenzie Česká republika - Južná Morava

Celkom: 2,8 Najit hotel je obtizne,misto apartmanu pro 4 jsme dostali pro dva.Toaleta a vana rozbite.Vetrani ucpane.Sedacka a kresla spinava.Jedine...

 • 2 Ubytovanie
 • 4 Strava
 • 5 Okolie
 • 1 Cena

Celkové zhrnutie
Najit hotel je obtizne,misto apartmanu pro 4 jsme dostali pro dva.Toaleta a vana rozbite.Vetrani ucpane.Sedacka a kresla spinava.Jedine plus je pohodlna postel.Jet si odpocinout a bydlet primo nad pivnici k nezaplaceni.Necekejte,ze se vyspite.Wellness? jo,skvela relaxacni masaz( to je bez ironie).Ale nejake jine sluzby? Ani omylem...jine masaze? ne.Kosmetika? davno ne.Maji naprosto klamavou reklamu.Toto neni wellness,ale normalni hotel stary pres dvacet let.to same i upravy....s detskym bazenemm a dvouma vyrivkama ( stare stejne jak hotel) Sauna...funguje na dobre slovo.Byla mi tam zima!....Jidlo hooodne podprumerne.Co zachranilo nas pobyt od uplne katastrofy byl opravdu jen personal...Ale bohuzel personal vam neda odpocinek,za kterym tam jedete.Rozhodne nedoporucuji!!! Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Strašnééé

Strava
podprumerne

Služby hotela
ackoliv maji v nazvu wellness ,zadny wellness to neni!!!!!! krome relaxacni masaze ,tam jine sluzby nejsou!Ikdyz vam trdi,ze neni problem objednat si cokoliv z jejich nabidky.

Anonym, 27.10.2014, Dátum pobytu: 24.10. - 26.10.2014
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel:Synot

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Synot, Južná Morava, Česká republika Anonym 2014-10-27 2.8 1 10 Synot Stare Mesto

Celkom: 2,2 najhoršia dovolenka nášho života

 • 1 Ubytovanie
 • 1 Strava
 • 7 Okolie
 • 1 Cena

Celkové zhrnutie
najhoršia dovolenka nášho života Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
izba špinavá, na stenách pavučiny, posteľná bielizeň nekvalitne vypratá, kúpeľňa hrozná, všetko ako pred štyridsiatimi rokmi. Nekúrilo sa i keď bolo veľmi chladno a vlhko.

Strava
Sľubované stravovanie formou bufetov nebolo. Strava bola nekvalitná a bolo jej veľmi málo. Personál v jedálni neochotný, priestory veľmi stiesnené.

Služby hotela
ŽIADNE!!!!!!

Peter S., 30.09.2014, Dátum pobytu: 20.9. - 27.9.2014
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel:LD PRAHA

Bola táto recenzia užitočná? Áno (1) Nie (0)

LD PRAHA, Južná Morava, Česká republika Peter S. 2014-09-30 2.2 1 10 LÁZEŇSKÝ LÉČEBNÝ DŮM PRAHA

Celkom: 10 S dovolenou jsem byla velice spokojena a pokud to půjde zase až budu jí chtít opakovat obrátím se na vaší CK.

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
S dovolenou jsem byla velice spokojena a pokud to půjde zase až budu jí chtít opakovat obrátím se na vaší CK. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování skvělé čisté.

Strava
Strava výborná !!!!

Služby hotela
Personál v hotelu velice příjemný a ochotný.

Pláž
Pláž nebyla :-)

Libuše Mertová, 29.09.2014, Dátum pobytu: 22.9. - 26.9.2014
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel:Palace (Luhačovice)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Palace (Luhačovice), Južná Morava, Česká republika Libuše Mertová 2014-09-29 10 1 10 Hotel Palace

Celkom: 9,4 Velmi pěkný pobyt, krásné prostředí, dobré ubytování, ochotný personál. Celková spokojenost.

 • 8,5 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 10 Cena

Celkové zhrnutie
Velmi pěkný pobyt, krásné prostředí, dobré ubytování, ochotný personál. Celková spokojenost. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Ubytování bylo dobré, jen pobyt v podkroví znamenal poněkud zhoršené světelné podmínky - malé okno a tím pádem i dost teplo ve dne i v noci. Pobyt sice v září, ale teplé počasí se na teplotě pokoje projevilo. Okno vedlo na silnici, takže ráno trochu hlučno.

Strava
Strava byla vynikající. V hotelu snídaně - velký výběr sýrů, masa, pečiva i dostatečné množství ovoce a zeleniny. Večeře ve Společenském domě - rozmanitý výběr jídel (7), velmi chutné večeře, a vydatné - předkrm, hlavní jídlo a ovoce jako moučník.

Služby hotela
Kromě snídaně jsem služby hotelu nevyužívala.

Dana A., 22.09.2014, Dátum pobytu: 14.9. - 18.9.2014
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel:Jestřábí (Luhačovice)

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Jestřábí (Luhačovice), Južná Morava, Česká republika Dana A. 2014-09-22 9.4 1 10 Hotel Jestřabí

Celkom: 9 výborný

 • 10 Ubytovanie
 • 10 Strava
 • 10 Okolie
 • 5 Cena

Celkové zhrnutie
výborný Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
kvalita ubytování dobrá ,až na hrozný kopec k hotelu. Pro starší ročníky nedoporučuju.

Stanislav Zamrzla, 11.09.2014, Dátum pobytu: 4.9. - 7.9.2014
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel:Wellness Hotel Rezidence Ambra

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Wellness Hotel Rezidence Ambra, Južná Morava, Česká republika Stanislav Zamrzla 2014-09-11 9 1 10 WELLNESS HOTEL REZIDENCE AMBRA

Všetky recenzie Česká republika - Južná Morava

Potrebujete poradiť?

Volajte zadarmo Po-Ne 7-22 hod 0800 900 100