Česká republika - Južná Morava Česká republika

 • Popis

  Juhomoravský kraj tvorí bez nadstávky križovatku Európy.

  Od pradávna sa na jeho území pretínali cesty medzi západom, severom a juhom. I dnes láka tento kraj na juhovýchode Českej republiky nielen svojou polohou neďaleko hraníc, ale i množstvom historických pamiatok a prírodných atraktivít, z ktorých niektoré dokonca chráni UNESCO. Ďalším dôvodom prečo juhomoravský kraj navštíviť sú bez sporu jeho srdeční, pohostinní a hlavne hrdí obyvatelia, ktorí sú pyšní na to, že žijú práve na južnej Morave. A podľa všetkého majú na svoju hrdosť naozaj nárok, len posúďte sami.

  Prehliadku krajom je nutne začať jeho metropolou, ktorá je druhé najväčšie mesto republiky Brno. Toto mesto je mestom histórie, kultúry i priemyslu, rozkladajúcim sa na sútoku Svratky a Svitavy, predstavuje prirodzené spádové centrum celej južnej Moravy. V Brne nájdeme mnoho pozoruhodností, ale bohužiaľ sa na túto stránku všetky nevojdú. Navštívte trebárs unikátne múzeum prehistórie, v pavilónu Anthropos nájdete dokonca i preparovaného mamuta. Okrem iného sa v moravskom hlavnom meste koná každoročne približne 50 medzinárodných veľtrhov a výstav. Každému motorovému nadšencovi je potom veľmi dobre známy slávny Masarykov okruh-Autodrom Brno. A pokiaľ vo veľkomeste zatúžite po rekreácii, kúpaniu a pamiatkach zájdite si na Brnenskú priehradu a potom trebárs na hrad Špilberk.

  Nemajte strach, mesto ponúka i mnoho zábavných centier, obchodov, športovísk, divadiel, klubov a diskoték. Ale nejde opomenúť ani architektonické perly v okolí Brna - renesančný zámok v Bučoviciach, barokový zámok v Slavkove u Brna a tiež gotický kláštor v Predkláštorí u Tišnova s unikátnym gotickým portálom. Ďalšia Vaša cesta po kraji by mala viesť do Moravského krasu a jeho okolia. Uvidíte tu tajomné jaskyne a hlboké údolia, ktorých úbočie lemujú skalné masívy a kde sa strácajú vodné toky tiež s lesami, nad ktorými naraz preblesknú veže hradov alebo kopule pútnych miest. Pocity pri pobyte na dne našej najhlbšej priepasti Macochy alebo pri plavbe po podzemnej riečke zažijete len tu.

  Ďalej potom v juhomoravskom kraji môžete navštíviť hneď štyri miesta chránené UNESCO: Lednicko-valtický areál, Vilu Tugendhat v Brne, chránenú krajinnú oblasť Pálava a chránenú krajinnú oblasť Biele Karpaty - všetky sú na zozname právom a ani u jedného z miest nebudete svojej návštevy ľutovať. Rozpisovať sa o nich a krásach kraja podrobne by bolo zbytočné, ich veľkoleposť a nádheru slová aj tak dokážu zachytiť len napol. Pokiaľ chcete naozaj poznať južnú Moravu, jej obyvateľov a vôbec tunajšiu atmosféru, nezostane Vám než sa do kúzelného kraja vína a vínnych sklepov vypraviť osobne. To všetko je tiež jednou z dominánt tejto oblasti, vína z Južnej Moravy sú známe nielen v Českej republike ale i u ozajstných znalcov z celého sveta. A pokiaľ ste neprišli len piť, tak ani o šport tu nie je núdza, vyskúšajte napríklad niektoré z mnoho cyklotrás, ktoré sa nachádzajú na území celého kraja a všetkých jeho častí.

  O atmosfére vo vyhlásenom vinárskom kraji bolo napísané a rozprávané mnoho, ale dokiaľ to nepoznáte na vlastnej koži, nepoznáte Moravu.

Najnovšie recenzie Česká republika - Južná Morava

Celkom: 8,2 S ubytovanim jsem byla naprosto spokojena. Prijemny personal i obsluha v restauraci. Jidlo chutne a vyber z mnoha jidel :)

 • 8,5 Ubytovanie
 • 8 Strava
 • 7 Okolie
 • 9 Cena

Celkové zhrnutie
S ubytovanim jsem byla naprosto spokojena. Prijemny personal i obsluha v restauraci. Jidlo chutne a vyber z mnoha jidel :) Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Naprosto v poradku.

Strava
Vyborna

Anonym, 01.08.2015, Dátum pobytu: 24.7. - 26.7.2015
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel:OREA HOTEL Santon

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

OREA HOTEL Santon, Južná Morava, Česká republika Anonym 2015-08-01 8.2 1 10 OREA Wellness Hotel SANTON

Celkom: 7 Jelikož jsme si jeli užít klid, byli jsme zklamáni. Noční klid se zde nedodržuje, a i přes den je zde velice hlučno, protože přímo pod...

 • 7,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 3 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
Jelikož jsme si jeli užít klid, byli jsme zklamáni. Noční klid se zde nedodržuje, a i přes den je zde velice hlučno, protože přímo pod okny je minigolf. V sobotu od 8 hodin ráno do 9 večer zde byl volejbalový turnaj na 3 hřištích také přímo pod okny, takže jsme museli zavřít všechna okna. Řvaní nás nakonec vyhnalo mimo hotel. Toto se asi opakovalo i v neděli (jelikož se opět sjelo několik desítek hráčů), ale my jsme dopoledne odjížděli. Dovolenou v tomto hotelu bych svým známým nedoporučila. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hotel je vybaven dobře, s pokojovou službou jsme byli spokojeni

Strava
Měli jsme zaplacenou pouze snídani, ta byla formou švédského stolu. Nabídka byla bohatá

Služby hotela
Jelikož bylo okolí hotelu dosti hlučné, moc jsme se zde nezdržovali.

Pláž
Pláž kamenitá (ostré kameny), jelikož bylo velice sucho, tráva nikde, ležení pouze na suché trávě či kamenech. Voda teplá, ale kalná.

Zdena Veselá, 29.07.2015, Dátum pobytu: 20.7. - 26.7.2015
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel:OREA HOTEL Santon

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

OREA HOTEL Santon, Južná Morava, Česká republika Zdena Veselá 2015-07-29 7 1 10 OREA RESORT SANTON

Celkom: 1,3 Hrůza, nikdy více.

 • 1 Ubytovanie
 • 2 Okolie
 • 1 Cena

Celkové zhrnutie
Hrůza, nikdy více. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Hrůza. Stěny pokojů potlučené koberci, jedna zásuvka, těžko otvíratelné okno, přikrývky a polštáře asi z podesátých let, hnus. Pokoj těžko větratelný, nedýchatelno. Nevhodné na dovolenou, přespat 1 max 2 noci a pryč.

Strava
Bez stravy, max snídaně, tu jsem nevyužila.

Služby hotela
CK Rekrea inzerovala služby jako bufet, hřiště na volejbal, nohejbal, rybaření, windsurfing, vodní sporty, půjčovna stolního tenisu, kuželek, koupání aj. Z toho všeho RZ Turist nabízí pouze bufet na snídani (do 10 hod.), kde je zřejmě možnost zakoupit ledovou kávu a nějaké další nápoje, jinak asi nic. Nevyužila jsem ho.

Pláž
Vzdálenost asi 2 km. Přesto, že je to kačák a koupání je na vlastní nebezpečí, platíte vstupné, protože pláž má oplocenou ATC Merkur, který vybírá vstupné, když přes něj chcete jenom projít :-(. Vedle je pak Aqualand Moravia, pěkné, ale pro průměrnou rodinu nedostupné, max 1 zkusit. Nehorázné ceny a nepochopitelné doplatky.

Šárka L., 27.07.2015, Dátum pobytu: 16.7. - 23.7.2015
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel:UBYTOVÁNÍ A BAZÉN TURIST PASOHLÁVKY

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

UBYTOVÁNÍ A BAZÉN TURIST PASOHLÁVKY, Južná Morava, Česká republika Šárka L. 2015-07-27 1.3 1 10 RZ Turist

Celkom: 7,4 Jižní Morava je skvělá.

 • 7 Ubytovanie
 • 7 Strava
 • 9 Okolie
 • 7 Cena

Celkové zhrnutie
Jižní Morava je skvělá. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Při vedrech jaké jsme měli na dovolené chyběla klimatizace,hrozné vedro na pokoji.

Strava
Jen snídaně,dostačující.

Služby hotela
Hotel bez restaurace.vinárna jen o víkendu.

Pláž
Koupaliště Břeclav hned za rohem.

Antonín H., 27.07.2015, Dátum pobytu: 19.7. - 23.7.2015
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel:Zámecký penzion Rotunda

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Zámecký penzion Rotunda, Južná Morava, Česká republika Antonín H. 2015-07-27 7.4 1 10 ZÁMECKÝ PENZION ROTUNDA

Celkom: 8 klidné místo pro odpočinek. Dobrá základna pro výlety po jižní moravě.

 • 7,5 Ubytovanie
 • 9 Strava
 • 8 Okolie
 • 8 Cena

Celkové zhrnutie
klidné místo pro odpočinek. Dobrá základna pro výlety po jižní moravě. Zobraziť celú recenziu

Ubytovanie
Pokoj byl čistý a upravený. brzy bude ale nutné obnovit sprchu a toaletu.

Strava
Se stravou jsme byli spokojeni. Jídla byla chutná a v dostatečném množství

Služby hotela
Hotel nám vyhovoval. jeli jsme za poznáním kraje v jeho okolí a potřebovali jsme zde ubytování s polopenzí a možností celodenních výletů.

Pláž
nevyužito.

Jaromír Holek, 21.07.2015, Dátum pobytu: 14.7. - 17.7.2015
Oblasť: Česká republika Česká republika, Južná Morava, Hotel:Radějov

Bola táto recenzia užitočná? Áno (0) Nie (0)

Radějov, Južná Morava, Česká republika Jaromír Holek 2015-07-21 8 1 10 HOTEL RADĚJOV

Všetky recenzie Česká republika - Južná Morava

Potrebujete poradiť?

Volajte zadarmo Po-Ne 7-22 hod 0800 900 100